בצעד חסר תקדים הדיחה 'מאוחדת' את מנכ"ל הקופה • המנכ"ל לשעבר: "ניסיון נואל"

בסוף השבוע הודח מתפקידו מנכ"ל קופת חולים מאוחדת, פרופ' אשר לחיאני, לאחר תקופה ארוכה בה נידון הדבר.
הדירקטוריון הודיע זאת בסוף השבוע באופן רשמי לשרת הבריאות יעל גרמן. זהו מהלך חסר תקדים שמעורר מהומה במערכת הבריאות, שכן מעשה מעין זה לא אירע עד היום כלל במערכת.
בהודעת הדירקטוריון נכתב: "הדירקטוריון שמע בקשב רב ובנפש חפצה את המנכ"ל ובאי כוחו במשך יותר מחמש וחצי שעות לפני מספר ימים, וזאת לאחר שניתנה לו שהות של כמעט חודש להשיב לטענות שהועלו כלפיו. לאחר שמיעת המנכ"ל קיים הדירקטוריון שני דיונים פנימיים שארכו שעות רבות, במהלכם שבו ונבחנו כל טיעוני המנכ"ל היוצא – אחד לאחד ובאופן יסודי".
בהודעה נכתב עוד כי: "רק לאחר שהדירקטוריון מצא שאין ממש ברוב המכריע של טיעוני המנכ"ל ובאי כוחו באשר לממצאים החמורים שהצטברו נגדו – הן במישור האישי והן במישור המנהלי, וכי אין דרך לשקם את יחסי האמון בין הדירקטוריון למנכ"ל, ולאחר שהמנכ"ל היוצא דחה את הצעת הדירקטוריון להגיע להסדר מוסכם, התקבלה ההחלטה להביא לסיום העסקתו של המנכ"ל. באשר להליך שקדם לקבלת ההחלטה יובהר, כי למרות ההכפשות הקשות והשקרים שהפיץ המנכ"ל בתקשורת, הבליג הדירקטוריון והחליט לנהל את ההליך רק בחדרי הדיונים ולא מעל גבי העיתונים וכך ינהג גם להבא".
שרת הבריאות יעל גרמן הבהירה כי היא והנהלת המשרד יתכנסו כדי לדון בסוגיה.
פרופ' אלחיאני מסר בתגובה: "אנו משוכנעים ששרת הבריאות לא תיתן ידה להדחה חסרת אחריות ומושחתת של מי שהגיע לתקן את ליקויי דו"ח מבקר המדינה ולהבריא את הקופה על ידי מי שכנגדו נכתב הדו"ח. צר לנו, שמבוטחי קופת חולים מאוחדת עלולים לשלם שוב על שורת מחדלים ניהוליים וכספיים, שמקורם בהתנהלות חברי הדירקטוריון שצריכים היו לסיים את תפקידם כבר לפני כשלוש שנים, עם פרסום דו"ח המבקר. על מחדלים אלה חזר פרופ' אלחיאני והתריע בפני כל הגורמים, וכשניסה למנוע אותם ולקדם את ענייני הקופה באופן מקצועי וענייני – בוצע הניסיון הנואל להדיחו. על האחראים על טובתם של המבוטחים לפעול כדי להשאיר את הקופה בידיים נאמנות ולא בידיהם של מי שכשלו ומעלו בתפקידם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.