בצק סוכר – כל הסודות של בצק סוכר

בצק סוכר – כל הסודות של בצק סוכר

בצק סוכר הוא בצק שנועד לרידוד ולציפוי עוגות מיוחדות, זה התחיל כציפוי לעוגות כלה, אך בשנים האחרונות בצק הסוכר פרץ את הגבולות וכל יום אנו מגלים רעיון ושימוש חדש, והשמיים הם הגבול. יצירות בבצק סוכר הם אומנות המשלבת ידע באפיה ובפיסול.

בצק סוכר כל מה שצריך לדעת על הבצק ועל העיטור

בצק סוכר מורכב מאבקת ג'לטין, מאבקת סוכר, ממים, משומן מוקשה, מחומרי טעם ריח, מגלוקוזה נוזלית, מחומרים מקשים ובהתאם למתכון אפשר להוסיף מוצרים נוספים כמו חלבון ביצה ועוד.

בצק סוכר הוא בצק בצבע לבן. אם רוצים להעניק לו צבע אחר מוסיפים לבצק לפני הרידוד צבעי מאכל. יש סוגים שונים של צבעי מאכל, הנפוץ מכולם הוא צבע מאכל ג'ל בריכוז גבוה, הוא צובע את הבצק בלי לפגוע במרקם האחיד של הבצק.

את בצק הסוכר לשים בתוספת של אבקת סוכר או קורנפלור. חומרים אלו משפיעים על הגמישות של הבצק ויש להוסיף אותם עד שהבצק מגיע לרמת הגמישות המתאימה.

בצק סוכר מצוין לציפויי עוגה. את הבצק מרדדים על משטח ישר וחלק עד לעובי של חצי סנטימטר ובהתאם לגודל העוגה שאותה רוצים לצפות. לאחר שרידדנו את הבצק פורסים אותו בזהירות על העוגה. חשוב להקפיד כי העוגה שעליה אנחנו רוצים לצפות את הסוכר תהיה יציבה ועמידה. העוגות המתאימות ביותר לציפוי הן העוגות הבחושות.

בין העוגה לשכבת הבצק צריכה להיות שכבה מקשרת כמו ממרח שוקולד, ריבה או קרם.

בצק סוכר נוטה להתייבש במהירות, לכן את עבודת הציפוי יש לבצע בזריזות ובמהירות כדי שלא ייוצרו סדקים על יריעת הבצק.

לאחר שציפינו את העוגה אפשר לעטר את הבצק בציורים ועיטורים מגוונים בעזרת מכחול וצבעי מאכל צבעוניים המדוללים במעט אלכוהול.

נשאר לכם עודף של בצק? אל תזרקו. הכניסו את הבצק שנשאר לשקית ניילון אטומה הרמטית ותוכלו להשתמש בו בשימוש חוזר. משך החיים של בצק סוכר קנוי הוא עד שנה, ומשך החיים של בצק סוכר העשוי בבית הוא מספר חודשים בלבד.

רויאל אייסינג – זיגוג מושלם לעיטור עוגות מצופות בבצק סוכר

  • רויאל אייסינג, או בשמו העברי קרם מלכותי, הוא אחד הזיגוגים המתאימים ביותר לעיטור עוגות המצופות בבצק סוכר.

  • רויאל אייסינג עשוי מאבקת סוכר שאליה מוסיפים בהדרגה חלבון ביצה תוך כדי ערבוב מתמיד. מי שמעוניין להשביח את הטעם, יכול להוסיף גם חמאה.

  • את הזיגוג מזליפים על ציפוי העוגה בעזרת שק זילוף מיוחד. בקצה שק הזילוף מורכבת פיה מיוחדת הנקראת צנטר. יש סוגים שונים של צנטרים, לכל צנטר יש צורה אחרת כדי למקסם את האפשרות של הגיוון בעיטורים. לאחר שהעיטורים שייצרנו מתייבשים אפשר להדביק אותם לעוגה בעזרת אייסינג טרי המשמש גם כדבק מתוק. אם רוצים לגוון בצבעי העיטורים, אפשר להוסיף לזיגוג צבעי מאכל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.