בקבוקי תבערה על בית כנסת בשוודיה

כלי התקשורת בשוודיה דיווחו כי כ-20 רעולי פנים שהפגינו נגד החלטת הנשיא האמריקני טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל, תקפו את בית הכנסת

רעולי פנים השליכו בקבוקי תבערה לעבר חצר בית כנסת בעיר גטבורג שבשוודיה. האירוע התרחש בשעה שצעירים יהודים שהו במבנה בית הכנסת. כלי התקשורת בשוודיה דיווחו כי כ-20 רעולי פנים שהפגינו נגד החלטת הנשיא האמריקני טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל, תקפו את בית הכנסת.

היהודים פונו בעת האירוע למרתף הבניין. במקום פרצה שריפה קטנה בחניית המתחם.

שוטרים מקומים שהגיעו לזירת האירוע החלו לבדוק את נסיבות האירוע לצורך איסוף ממצאים. דובר המשטרה בעיר אמר כי "מה שברור – שבקבוקים עם דלק נזרקו לעבר בית הכנסת".

דביר מעוז, שליח תנועת בני עקיבא העולמית (WBA) בעיר גטבורג, סיפר שהיה עד לזריקת בקבוק התבערה סיפר לחדשות 2: "זה קרה בשעה 10:18 לפי שעון שבדיה. הייתה מסיבה של נוער בקהילה באותו זמן".

על רגעי האירוע סיפר מעוז: "פתאום אני רואה בזווית של העין 'כדור של אש'. הילדים היו בלחץ, זו פעם ראשונה שהם חווים אירוע של טרור קרוב אליהם".

לדבריו: " היו כמה ילדים שהיו לחוצים מאוד. אחד מהם אמר לי שהוא מרגיש מאוד לא בטוח. ילד אחר סיפר לי בדרך אגב שבגלל שהוא נושא שם מאוד יהודי זה גורם לערבים בבית הספר שלו לקלל אותו, להתנכל אליו ולירוק עליו. זה מאוד קשה לו". מעוז הוסיף: "אנחנו חשים יום-יום את העלייה באנטישמיות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.