בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם

•  חג הפסח כבר כאן. לאחר חודשים של יזע ודמעות, עיתוני חג פסח יצאו ממכבש הדפוס ומשם למדפים, לכם רק נותר להתרווח על הכורסה ולעלעל בפרויקטים שהכינו לכם מיטב הכותבים.

בעיתון 'משפחה', כמו תמיד, שמרו את הקלפים צמוד לחזה, ויצאו עם שבעה מוספים מבית הדפוס. בשער המגזין המרכזי מתנוססת דמותו של 'מרן ראש הישיבה' חכם שלום כהן לצד האדמו"ר מסלונים.

 בנוסף יצאו ב'משפחה' למסע חסר תקדים בהיקפו אל עולמו הפנימי המרתק של כ"ק האדמו"ר מסלונים – גנרל מלחמת הקיום של עולם התורה מול השלטון בישראל.

עוד במגזין: נשיא בית המשפט העליון בדימוס אהרן ברק, שובר שתיקה וחושף לראשונה את הקשר החשאי שקיים במשך שנים עם כ"ק האדמו"ר מסלונים. כמן כן תוכלו להתענג ולקרוא על יממה בחדר הלימוד של  הגר"ש כהן – מי שיוכתר בחול המועד כממשיך דרכו של הגר"ע יוסף זצ"ל בהנהגת היהדות הספרדית.

1397116555768

•  אהרן גרנות (משפחה) נשלח יחד עם הצלם המוכשר אלי קובין (הצלם הצמוד של גרנות) למשימה סודית בחו"ל.  עכשיו כבר ניתן לגלות שהכתב הנודד נחת בארגנטינה למסע ארוך שבמסגרתו הוא נפגש ב'אקראי' עם הרב שמואל אריה לוין המפורסם של ארגנטינה, מאנשיו  של הגר"ש אויערבך. גרנות הגיע ויצא עם רגשות מעורבים, "בשיחה הלבבית שקיימתי איתו בתוך בית המדרש שלו ב'מזרח' לעיניהם המשתהות של 200 האברכים בישיבה שלו, הוא התגלה כאיש שיחה נעים ולבבי שידע להפריד בין נחמדותו לתהום ההשקפה הפעורה ביננו".

"הקמתי פה מעוז של הפלג הירושלמי" , הרב לוין עם גרנות - צילום אלי קובין
"הקמתי פה מעוז של הפלג הירושלמי" , הרב לוין עם גרנות – צילום אלי קובין

•  עוד במשפחה: "מסובים". מגזין מיוחד, של כתבי משפחה שהיו מסובים בבתיהם של גדולי ישראל: תמצאו שם את שמעון ברייטקופף בוגר עטרת ישראל, שישב לשיחה עם מורו ורבו הגרב"מ אזרחי לשיחה מרתקת בביתו. וגם הראשל"צ הגר"י יוסף שפתח לראשונה את דלת ביתו, לשיחה שבתית רווית גילויים בחיק משפחתו. אריה ארליך יצא לשבת "בלתי נשכחת", עמוסת גילויים ומונולוגים, בסלונו של גאב"ד העדה החרדית הגרי"ט וייס, ואליעזר שולמן עשה שבת ראשונה מסוגה על שולחנו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי.

1397116412747

במשפחה תקראו  גם על איל הנדל"ן החרדי טומי ליברמן, מגדולי פטרוני עולם התורה, שפונה בכתב אישום חריף וחסר תקדים נגד ממשלת ישראל, ועל דון-שאול סוטהון, אבי משפחת המיליארדרים החרדית מארגנטינה, שפותח צוהר לאגדת העושר המשפחתית.

• והמתחרים מ'בקהילה' הוציאו מגזין לא פחות משובח: יעקב ריבלין כמיטב המסורת עם ראיונות  עם פרס, פואד וחתן פרס נובל שכטמן.

בנוסף, מביאים בקהילה ראיון מרתק עם האחים גת. ושוב כמיטב המסורת, פרופיל ענק על גדול נדיבי עולם התורה שלמה רכניץ מלוס אנג'לס.

תוכלו למצוא שם גם מגזין מיוחד על 'עשרת המכות', יעקב ריבלין מגיש 60 שנה של מאבקים בין החרדים לשלטון החילוני, מרתק "זאת לא מילה", כמו תמיד ריבלין מצליח לרענן לגוון ולרתק את קוראיו.

פלוס (Large)

מוסף נושא (Large) (1) נשיאים (Large) עשרת המכות (Large)

•  עיתון 'יום ליום' הצליח להשחיל כותרת סנסציונית לרגל החג בעזרת הכינוי החדש של חכם שלום כהן בשם:"מרן ראש הישיבה",  הצליח להצעיד את בטאון תנועת ש"ס לראש הכותרות. חוץ מזה:  פרוייקט ענק מצולם 'בית יוסף' על הבתים בהם גר מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, וראיונות עם האנשים הגרים היום בבתים. את פתח לו…

"מרן ראש הישיבה" - ההברקה של יום ליום
"מרן ראש הישיבה" – ההברקה של יום ליום

 IMG-20140410-WA0050 (1)

• בקו עיתונות לרגל החג, הביאו את הרב משה והרבנית יהודית יוסף, בראיון מקיף לגיליון החג של 'קו עיתונות', הם מספקים הצצה מרתקת וחושפים בפני אבי בלום שורה ארוכה של גילויים מסעירים  על הצוואה שהעבירה אליו את כל כתבי היד והספרים של מרן.

מוסף חג

לאחר שמדד הלחץ ירד, ישבו צוות הכתבים יחד עם העורך המיתולגי ינון פלח, הכתבים: איתי גדסי  עוזי ברק והסמנכ"ל יעקב פרידמן להרמת כוסית פופקרן לרגל החג.

"קוניק השקיע, תנצלו ותתכבדו" - מערכת קו עיתונות
"קוניק השקיע, תנצלו ותתכבדו" – מערכת קו עיתונות

בעיתון 'הפלס' מסרו כי ציבור הקוראים והמנוים יקבלו לכבוד החג שבעה מוספים מרהיבים ובהם קרוב לחמש מאות עמודים ובהם חשיפות בלעדיות מכלי ראשון, ועוד שלל מדורים מגוונים ומרעננים. הנהלת העיתון מוסרת, כי בהחלט יש למה לצפות. לבקליינע נודע כי מדובר בראיון עם ראש ישיבה מפורסם שהתבטא בחריפות על נושא הגיוס, הסערה התורנית כבר בדרך…

ו'בשעה טובה'  לא רצו לגזול מזמנכם (למי יש זמן לקרוא כל כך הרבה עיתונים) והם הסתפקו בראיון עם הרב 'אמר'.

ברוך שעמר

• בשעה שחלק מהכתבים ישבו על המקלדות, התקיימה מסיבת עיתונאים לרגל חג הפסח בבית משפחת שניידר. המעומד לראשות עיריית בני ברק ירחמיאל שניידר בהרכב מלא, לצד העיתונאים: משה ויסברג בחדרי חרדים, אבי שיף 'קוקר', ישראל כהן מ'כיכר השבת' והצלמים שמואל דריי ומשה גולדשטיין. במסיבה השיב שניידר אש לעברו של זייברט והוא תוקף את בעיית החניות בעיר.

 

"זייברט הבייתה" - שניידר בסלפי
"זייברט הבייתה" – שניידר בסלפי

•  בזמן שאתם תכינו בערב חג הפסח את הכריות סביב 'שולחן הסדר', תשודר בערוץ 2 התוכנית המוקלטת של השדרן מנחם טוקר שעובד בשיתוף פעולה עם אתר 'קוקר (מוזיקה ללא הפסקה). כזכור, בשבוע שעבר הוחלט כי השדרן מנחם טוקר יתחיל להגיש תכנית אקטואליה חדשה שבועית בזכיינית ערוץ 2 "רשת". בתכנית החדשה העולה לאוויר יופיעו ח"כ אלי ישי, הזמר יונתן רזאל והזוכה של תוכנית 'משחקי השף'. יצוין, כי התוכנית באופן קבע תשודר בימי שלישי, אך הפעם בגלל 'חג הפסח' תשודר ביום שני. בהצלחה.

"ערב טוב רבי אליהו" - טוקר עם ישי
"ערב טוב רבי אליהו" – טוקר עם ישי

• ואותו אלי ישי הסתובב  אמש עם בנו במאה שערים במסע קניות- 'שופינג' בלשון העם, לקראת החג הבעל"ט. ‬

•  כתבים באתר 'קוקר'יצאו בתחילת השבוע לכוס קפה בשכונת רמות בירושלים, על הדרך פגשנו את לא אחר מאשר הטייקון רמי לוי, שהצטלם לסלפי עם כתבי 'קוקר' .

סלפי עם רמי לוי
סלפי עם רמי לוי

• רגע אחרי, פגשנו את פרחי ירושלים, שאף נעמדו כמו ילדים טובים לתמונה קבוצתית.

ילדים טובים בירושלים
ילדים טובים בירושלים
אמש (רביעי) באולמי "בלה וידה" שבאשדוד התכנסו 1.500 בחורי ישיבה מכל רחבי הארץ ושרשרת אווירית של כוכבי הזמר החסידי אלי הרצליך, ישראל ורדיגר, שלומי גרטנר, מוטי שטיינמץ, זאבי פריד ומקהלת "שירה", ואיציק אשל. הסיבה: צילומי הפרויקט החדש והמדובר של תזמורת "המנגנים" "קומטאנץ", בהפקת שלום וגשל ובניצוח המוסיקלי של מוישי רוט. כוכב הזמר החסידי אלי הרצליך ביצע את להיטיו "בחכמה יבנה בית" ו"חתן דומה למלך" כש-1.500 בחורי הישיבה מצטרפים אליו בשירה אדירה מילה במילה מהשירים. השמחה וההתרגשות היו בשיאם!.
בתמונות: הרצליך עם זאבי פריד ממקהלת "שירה" ומנהלו האישי ישראל לובין, עם הזמר הלונדוני שלומי גרטנר, ועם הזמר איציק אשל.
IMG-20140409-WA0046 IMG-20140409-WA0045

• שמחות השבוע: מזל"ט לידידנו חה"כ יעקב אשר לרגל הולדת נכדו בשעטו"מ. שמחת ה'שלום זכר' תתקיים אי"ה השבת, בבית הכנסת חניכי ישיבת אור יהודה רחוב יהודה הלוי. גם לכתב לענייני תדהמה וזעזוע בעיתון 'יתד נאמן' ודובר עיריית מודיעין עילית יחיאל סבר, נולד בן למזל"ט, בכירי יתד נאמן צפויים להשתתף בשמחת הברית שתערך ביום ראשון הקרוב באולמי 'בית ישראל' בירושלים. ולאחר הבנים, יש גם בנות. לעיתונאי איתי גדסי מרשת 'קו עיתונות דתית' נולדה בשעה טובה בת מתוקה.  גם בעיר אלעד נוספו ילדים לרשימת התושבים:  בת נולדה לחבר מועצת העיר אבי שטרן ולשמואל אברהם מנהל מוקד 'איחוד הצלה' ארצי,  ואילו לעסקן המקומי ירוחם טורנר, נולד בן.

 איתי

• השבוע התארסו זוגות רבים בחסידות בעלזא וזאת בעקבות התקנון החדש שאושר מבית כ"ק האדמו"ר מבעלזא, שאפשר להתארס בחסידות בעלזא רק מתקופה זאת, החלטה הזאת גרמה למהומה גדולה בין נציגי המכירות בעיתונים 'המודיע' ל'המבשר' שניסו לגייס מחסידות בעלזא כמה שיותר מודעות מאורסים. העיתון שנחל הצלחה היה לבסוף המבשר שהשיג ביום שישי האחרון 7 מודעות לבין עיתון 'המודיע' שגייס רק 6.

• הזמר הספרדי הידוע בני אלבז ואשתו ליאת רבנר( סגנית ראש עיריית רמלה לשעבר), פרקו את החבילה . בימים אלו שוהה הזמר אצל הרב יאשיהו פינטו בארה"ב. הסיפור עורר הדים ואף עיתון 'ידיעות אחרונות' החליט לפרסמו  בעיתון שיצא ביום שישי באחרונה.

• חבר הכנסת אריאל אטיאס הגיע לביתו של המקובל הצעיר רבי פנחס אבוחצירא, מתברר כי אטיאס כבר שוקל לפרוש מהכנסת והוא מכין את הקרקע לקראת כניסתו לעולם העסקים (והמקובלים).

"תאמין לי - רבי פנחס, אני מעדיף להיות באבא" - אטיאס עם רבי פנחס
"תאמין לי – רבי פנחס, אני מעדיף להיות באבא" – אטיאס עם רבי פנחס

• האיש והגלא חונה דייטש, הגיש ביום רביעי האחרון את התוכנית מוזיקה שירים  שאהבנו ברדיו 'קול חי', אותה מגישים מידי פעם 'סלבים' חרדים. אפרופו חונה דייטש, האיש דאג השבוע שלא לאכזב את תחרת הרדיו השנייה המתחרה 'קול ברמה' ועלה בתור מאזין לשידור אצל  'נתן זהבי' החרדי, הלא הוא דודי שוומנפלד. בדקות שניתנו לחונה, שיבח את דודי עד בלי די.

• פפה אללו הגיע השבוע לשכונת הבוכרים, לסיור מתוקשר עם חבר הנהלת מתנ"ס בוכרים גאולה משה כהן, אללו נכנס לישיבת מיר במאה שערים וציפה להתגודדות המונית, אלא שנפש חיה לא נמצאה שם בשל חופשת בין הזמנים, משם המשיך אללו לחנות הספרים בבית ישראל שם רכש ספר לרגל החג.

בפתח ישיבת מיר
בפתח ישיבת מיר

 

מחפש הגדה של פסח בספרי אור החייים
מחפש הגדה של פסח בספרי אור החייים

 

בישיבת מיר בדרך לשטעייגן
בישיבת מיר בדרך לשטעייגן

 

אחרי כיכר השבת, בחדרי חרדים, מעריב ומקור ראשון – קבלו את פסגת הקריירה העיתונאית של מענדי גרוזמן: טור ב"עיתון הנכדים של משפחת גרוזמן", שייצא לאור לקראת חג הפסח, תחת הכותרת  "טור של עיתונאי אמיתי". העורכות, למי ששאל- הן זוג האחייניות של מענדי שניסו לחקות את הגיס המוכשר..

מאיגרא רמה...
מאיגרא רמה…

• האד' מסטאמר הגיע לרגל החג למרפאת השיניים בברוקלין.

IMG-20140407-WA0024 (1)

• ערב פסח: דניאל וגרשון עסוקים בקניות לחג לבינתיים הקינדרלעך איציק דדיה ועוזיה משמחים חולים בתל השומר.

דידה

• השבוע נערך ערב הוקרה למתנדבי זק"א טבריה וסובב כינרת, הערב נערך במוזיאון דונה גרצ'יה בטבריה, בסיום הערב ביקשו הנהלת המוזיאון מהנהלת זק"א ללבוש את בגדי המוזיאון –וזו התוצאה…

HMM_6016 HMM_5997 HMM_5876

• אם בזק"א עסקנין, דובר זק"א מוטי בוקצין הוזמן למלווה מלכה בשיתוף רבו האדמו"ר מנדבורנה ירושלים. במהלך הסעודה האדמו"ר הזמין את מוטי להעניק לו בקבוק יין ליל הסדר.  צילום: בועז בן ארי

 unnamed

•  מפעל החסד "יד ביד", חילק  עופות דגים, פירות וירקות, בסיוע עשרות חיילי משמר הגבול וחברת מוטורולה, גם מאמן הספורט פיני גרשון מתומכי העמותה הגיע לסייע יחד עם הזמר שלומי שבת ועל כולם ניצח הרב יעקב גלויברמן מנהל העמותה.

יד ביד קמחא דפסחא תשע''ד גלויברמן צילם בערלה שיינר יחצ (8)יד ביד קמחא דפסחא תשע''ד גלויברמן צילם בערלה שיינר יחצ (14)

ולקט מהופעות פסח תשע"ד:

•  בחול המועד פסח הבעל"ט, תופיע להקת הקינדרלעך יחד עם הזמר החסידי מזרחי איציק דדיה, במופע המרכזי בעיר האבות – חברון ולרגל המופע מוציאים 'קינדרלעך' סינגל חדש וחגיגי שבו הם מארחים את הזמר איציק דדיה ויחד יבצעו אותו לראשונה על הבמה בחברון.

• במוצאי חג ראשון יופיעו "מועצת השירה היהודית" – בקהילת "בית מאיר" רמת השרון. יום ד', א' חוה"מ: "מועצת השירה היהודית" – מלון מרידיאן ים המלח, וביום ה' ב' חוה"מ: ירושלים – ישיבת "אש התורה".

שבת שלום וחג פסח כשר ושמח! ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור, סודיות מובטחת [email protected]

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אשמח לשוחח איתך

  שלום לך חברתנו מתמחה בשילוח בינלאומי אווירי ומשלוחי קורייר .

  יש לנו הצעה בשבילך אפשרי להתקשר ?

  RamiTum |
  הגב
 2. אה.. התמונה של האדמו"ר מסאטמר ממש לא לענין!!!!!!!!!!!!

  יהודי פשוט |
  הגב
 3. מתי יצא הדיסק החדש של המנגנים והאם יהיה שם שירים חדשים??

  יוסף |
  הגב