בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם

• מדור 'בקליינע' חזר מחופשת הפסח עם כוחות מחודשים –  בדרך יצאנו לאתר איך החברה בברנז'ה נפשו.

• לאחר בדיקת החמץ יצאנו עם בני המשפחה לקניות בקניון עזריאלי בת"א, (בבני ברק לא היה שייך לזוז) ואיך שאנחנו עולים במדרגות הנעות אנו פוגשים ביועץ חרדי בכיר שבא לבדוק את החמץ בקניון התל אביבי….  היועץ שוטט עם רעייתו וארבעת ילדיו ברחבי הקניון ויצא עם שקיות עמוסות בבגדים לחג (הפרטים והתמונות במערכת).

• לאחר ששרפנו את החמץ, נסענו לאחד מישובי עמק חפר, שם נפשנו במהלך חול המועד, והעברנו את החג בצילו של בכיר ב'יהדות התורה' (שביקש להישאר בעילום שם), אותו עסקן יצא במהלך חול המועד לגיחות קצרות בבני ברק. בתפריט: ברית לנכדו של יעקב אשר ומשם לביקורי חג אצל גדולי ישראל. .

• במהלך חול המועד יצאנו לתור את הארץ, לאחר ששרדנו את הפקקים, הגענו לטיילת בטבריה שם נתקלנו בצמד- חמד: רולי ויואלי דיקמן עם בני משפחותיהם. זמר החתונות ואחיו הקלידן שהו במהלך החג באחד המלונות המפוארים בטבריה, לעת ערב הופיע חיים יוסף שוואקי בכינר יחד עם יולי דיקמן.

יולי 2

יולי ורולי עם נשותיהם על הטיילת
יולי ורולי עם נשותיהם על הטיילת

• והיכן החברה בברנז'ה התקשורתית נפשו?  שלמה קוק נצפה בלונדון כשהוא מתעד 'סלפי' עם הזמר הגדול שלומי גרטנר, ומאידך, ביוון יכלנו לראות את כתב וואלה לענייני חרדים יקי אדמקר מתעד 'סלפי' עם הזמר עמירן דביר. המדור תוהה מדוע מנחם טוקר שנפש גם ביוון לא עשה 'סלפי' עם איש- המדור שומר את השאלה ל'לייל הסדר' הבא.

קריירה חדשה לגרטנר? - קורס צילומי סלפי
קריירה חדשה לגרטנר? – קורס צילומי סלפי

•  נשאר בכרתים, יוון: אריק דביר הכין הפתעה לאחיו עמירן דביר, השליח שהגיש את המתנה היה יקי אדמקר שחבש את משקפי השמש החדשות שרכש אריק לעמירן שנותר ללא מילים.

איזה אח... שברו את המונפול..
איזה אח… שברו את המונפול..
כל מילה מיותרת. סלפי עם עמירן
כל מילה מיותרת. סלפי עם עמירן

•   אפרופו קוק, מצאנו ב'חג הפסח' כתבה גדולה שכתב בעיתון 'משפחה' תחת שמו. נקווה שזה לא מתנגש בשבועון אחר שם קוק עורך כל שבוע מאמר לאחד הרבנים תחת השם 'מנחם הכהן'.

•  העיתונאים החרדים פשטו על כרתים ביוון, גם מני גירא מקו החשיפות נפש שם עם משפחתו, הטלאנט של הביכלרים כתב בפייסבוק: "אצל משפ' קמינסקי יש ללא ספק את הקהל הטוב ביותר בחג הפסח. איזו שירה, קומזיצים… פסנתר… וצודיק גרין, חזן נדיר עם יכולות מקסימות. תענוג של חג כאן".

 • המדור שמח לבשר על שמחות רבות שהתרחשו בשבוע האחרון: נכד נולד ליו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי, בן לחתנו אלקנה סננס ולבתו שפרה. מזל טוב. כמו כן, נולד בן לרכש המוצלח של עיתון 'יתד נאמן' ישראל רוזנר. שמחת הברית תערך בשבת קודש.

"מרן נולד" - הינוקא לבית דרעי
"מרן נולד" – הינוקא לבית דרעי

 • ומשמחה לשמחה: קוראי עיתון 'יתד נאמן' פתחו השבוע את העיתון ומצאו מודעה לא שגרתית בעליל- מודעת תודה של משפחת הכתב יחיאל סבר לבעל אולם 'בית ישראל' בירושלים משה גולדיס, שם נערכה שמחת הברית לבנו ביום ראשון שעבר- יום קודם ל'חג הפסח'. למי שמסתפק לרגע, זה אותו גולדיס שהתראיין לעיתון 'משפחה' בחג הפסח על פני כמה עמודים. נקווה שנתי גרוסמן לא ראה זאת.

סבר

•  ואם בעיתוני החג עסקינן, בטוח הקוראים הבחינו כי בעיתון 'בקהילה' פורסם ראיון שערכו אהרן קליגר ואברהם דב גרינבוים, עם הגאון רבי שריה דיבלצקי מבני ברק. יום לאחר הפצת העיתון בחנויות פורסמה, כצפוי, הכחשה (חייבים כל חג איזה הכחשה של רב אחד לפחות). ההכחשה פורסמה בעיתונים 'יתד' והמודיע'. ל'בקליינע' נודע כי הקשר הטוב בין עיתון 'בקהילה' ל'המבשר' מנע את פרסום ההכחשה גם ב'המבשר'- למי ששכח לרגע, בנימין ליפקין עורך עיתון 'המבשר' כיהן בעבר כעורך עיתון 'בקהילה'.

 • ראשי המפלגות החרדיות, אריה דרעי ויעקב ליצמן נפגשו במהלך חול המועד בחצר הקודש גור, השניים נצפו כשהם משוחחים דקות ארוכות.

ציר חדש? ליצמן דרעי.
ציר חדש? ליצמן דרעי.

 • אורחי מלון "בלו ביי" בנתניה, זכו בין שלל התכניות וההטבות שסידרו להם בחברת "תור פלוס" לחג הפסח, לשמוע גם במוצאי שבת חול המועד, את קולותיהם ומיתרי הגיטארות של "האחים גת" שהתארחו גם הם במלון בימי החג.  השניים שלא יכולים היו להעניק לאורחי המלון הופעה שלמה בעקבות החוזה עליו הם חתומים. השתתפו לאחר לחצים ובקשות רבות באישור מפעיליהם, בהופעה יחד עם החזן אהרן גרליץ שליווה את כל החג, והעניקו לאורחים שני ניגונים לחג.

IMG-20140423-WA0013

במלון אגב התארח כל החג הרב חיים הורביץ רבה של שכונת "צהלה" בתל אביב, שמסר הרצאות על הורות וזוגיות, יהדות וחג הפסח.  החזן אהרל'ה גרליץ העניק מקולו הערב לאורחים בתפילות ובסעודות, ואורחי "תור פלוס" רשמו שוב חג כשר ושמח.  ולא רק ב"בלו ביי" בנתניה, אלא במלונות נוספים של החברה התארחו "סלבים" רבים כמו האחים גת:  כך למשל במלון בדוברובניק שבקרואטיה התארח השדר מנחם טוקר, וידוענים נוספים התארחו בשאר המלונות החברה.

 • העסקן בנימין מחלב, שלא נסע  ליוון או ליוהנסבורג, יצא לבלות עם החברים במעין ליד קבר שמואל הנביא.

בני, איפה מסתתר הרב ברלנד? מחלב במעיין.
בני, איפה מסתתר הרב ברלנד? מחלב במעיין.

  • חיה כהן, כתבת כיכר' יצאה עם חברותיה למופע של הקינדרלעך בחברון "זה הטריילר לל״ג בעומר במירון. לפעמים הפרומו מוצלח מהמקור"..היא צייצה.

חיה ונושמת...
חיה ונושמת…

•  הזמר ישי לפידות, נצפה עורך שופינג בחנות בגדים בסנצ'ורי 21 בניו יורק, עבור ילדיו.

ישי בשופינג ...
ישי בשופינג …

 • בארגון התורני "עולמות" בראשות הרב יעקב זילברליכט מצאו דרך מקורית להגיע לקהל יעד חדש, על מנת שיכירו את שיעורי האקטואליה התורניים של הארגון המתקיימים ב200 מקומות שונים בארץ ובעולם, לצורך כך חילקו לאורחי המלונות בחג הפסח חוברות עם דפי 'הדף היומי' כשהם מאוגדים עם שיעורים אקטואליים על אירוח חילונים בחג וכדו'.  להגדיל תורה ולהאדירה.

•   באחד מלילות שבוע שעבר, בשעת ליל מאוחרת, הגיעו אל אולפני רדיו "קול חי" בבני-ברק כוכב הזמר החסידי אלי הרצליך מלווה במנהלו האישי ישראל לובין, הזמר מאיר גפני, יעקב רוטבלט, חברי מקהלת "ידידים" ואמן הקלידים אבי דרור. החבורה יצאה משם לפנות בוקר, ואת התוצאה שמעתם בערב ליל הסדר (יום שני) בצהרים – תכנית מיוחדת בה הרצליך אירח את החברים ל"ליל הסדר מוסיקלי" של ווארטים ושירים מההגדה (צילום: דוד קליגר).

הרצליך

•  במוצאי החג הופיע הרצליך במלון "דן", לצידו של החזן העולמי יעקב מוצן. השניים ביצעו ביחד ולחוד קטעים מההגדה במיקס של שירה חסידית וחזנות להנאת אורחי המלון שהתמוגגו מנחת. ולנו יש תמונה של השניים למזכרת…

IMG-20140416-WA0001

יעקב מונגבסר העוזר הצמוד של מקלב, הגיע בחול המועד להתברך מפיו של מרן שר התורה.

IMG-20140424-WA0007

•   קודם החג:  חברי הכנסת של דגל התורה אורי מקלב ויעקב אשר באו לנחם את חבר הכנסת משה גפני בערב החג על פטירת אחותו.

המקום ינחם. מקלב מנחם את גפני.
המקום ינחם. מקלב מנחם את גפני.

•   במוצאי שביעי של פסח, הסתערו המוני בית ישראל על הלחמניות הטריות:  פגשנו את מוטי סגל  (קו החשיפות) ב"מאפה הבית" בקריית ספר. סגל, עזר לנו לצאת בשלום עם מניין לחמניות חמות.

 מוטי סגל על רקע המתנפלים...
מוטי סגל על רקע המתנפלים…

הכתב לעניני חרדים של גלי צה"ל יאיר שרקי עובר לחדשות 2. הוא  ישמש ככתב לעניני חרדים לצד הכתבים: עופר חדד וסיוון רהב מאיר.

החזן דובלה הלר נצפה עם המפיק יעקב גרודקה בקפה נאמן בקניון רמות כשהם רוכנים על דפים ותוכניות, מבירור שעשינו השניים מסיימים פרטים אחרונים לקראת מופע מוזיקלי ייחודי שירוץ כבר בקיץ הקרוב.

הלר

השדרן יוסי בן עטר והכתב לענייני חרדים משה הלר, היו חייבים תמונת סלפי, למרות צוואתו של סבא נוח, שלא להצטלם, הם הפרו אותה להגנתם, ניתן לומר שלפחות הצטלמו בזהירות.

 בברית לבנו של הזמר טל ועקנין, הצטלמו החבר'ה כדי שכולם יידעו שגם הם היו שם. לתמונה התייצבו במהירות: ישראל פריד, גד אלבז, רועי בן חמו, איציק אשכנזי, יוסי בן עטר, שלומי כהן, יוסי אזולאי ממשפחת "גלי ישראל".

בן עטר יוסי בן עטר

הכתב הפוליטי של קול חי, גואל ועקנין, נצפה כשהוא ממתין לצ'ק אין בעוד אחת מהגיחות לחו"ל.

בכל מקום בכל שעה ... ועקנין בשדה התעופה
בכל מקום בכל שעה … ועקנין בשדה התעופה

 ישראל פרוש ערך מימונה מרכזית באלעד, בהשתתפות המעומדים לנשיאות המדינה פואד בן אליעזר ורובי ריבלין שהצביע בעד חוק הגיוס, פרוש זכה לקיתונות ואלי קובין צילם.

ריבלין+פואד בן אליעזר+ הרב דוד לאו מימונה צילם יונתן יעיש 24 (17)

ואילו ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול התספק במסיבת מופלטות פרטית.

תרבחו ותסעדו ...
תרבחו ותסעדו …  צילום יעקב לדדרמן

 ינקי דרעי נצפה שהוא לועס מהמופלטות..

לחיי המרן הבא....
לחיי המרן הבא…. צילום: פייסבוק

יעקב וידר (הליכוד) ומירי רגב טועמים מהמופלטות.

IMG-20140424-WA0018

•  בצל המאבקים על 'המרן הבא' הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגר"י יוסף, שהשתתף בחגיגת המימונה המסורתית שנערכה באולמי האצולה באשדוד נתקע במעלית יחד עם פמלייתו וחולץ לאחר דקות ארוכות, יוסי הופמן צלם חדשות 24 תיעד.

IMG-20140423-WA0002

• ואם במרן עסקנין, עקבתא דמשיחא חוצפה יסגא:  אתר חרדי ערך סקר ריאליטי על המרן הבא, ואם זה לא הספיק  עיתון בקהילה בחרו בכותרת "מרן נולד".  המדור לא יתפלא אם מחר יפתחו הצבעה בסמסים למרן הבא.

מרן נולד

•  עמרם יוסף, בנו של הרב יעקב יוסף ונכדו של הרב עובדיה, התחתן לפני החג – קצת יותר משנה לאחר פטירת אביו. ומי לא הגיע לחגוג עם החתן? חברי הכנסת של ש"ס (פרט לאלי ישי ויצחק כהן), שהתגאו תמיד בקשרם ההדוק למשפחת המר"ן, בראשות אריה דרעי.

כתב ידיעות ת"א תהה ושאל את דובר ש"ס, יעקב בצלאל, למה דרעי לא בא?, האחרון השיב:  יו"ר ש״ס אריה דרעי לא הספיק להגיע עקב שהותו באותו ערב בצפון הארץ. הוקרתו וקרבתו של דרעי למשפחה הדגולה אינה צריכה סימוכין".

אשר גרייבר (הבלתי נגמר) ערך הגרלה על רכב סיאט יוקרתי, בשיתוף טרקלין יעקב חשמל, הזוכה המאושר הגיע לקחת את הרכב מגרייבר..

גרייבר =גרייבר

• העיתונאי קובי נחשוני מאתר Ynet  עשה את הדרך ברכבת מירושלים לתל אביב, נחשוני השלים מניין יחד עם העיתונאי אליהו אליוביץ מקבוצת העיתונאים רוטרניק.

קובי ברכבת. מעניין מה יאמר על זה אטילה.
קובי ברכבת. מעניין מה יאמר על זה אטילה.

• מכבי ת"א בכדורסל העפילה אמש לשלב הפיינל פור האירופאי שיערך במילאנו. למי ששאל, כיצד קרה הנס? א"כ, ערב החג העניק רבה של מכבי ת"א הרב יעקב גלויברמן ברכה נרגשת לשחקנים שאכלו מהמצות  בכפר חב"ד (לא אלו שנתניהו אפה) , גלויברמן עשוי להמריא למילאנו ולשהות לצדם של שחקני מכבי.

"אל תתרגשו מהאיטלקים, סופו וטיוס יעשו את העבודה", רבה של מכבי בתדריך אחרון.
"אל תתרגשו מהאיטלקים, סופו וטיוס יעשו את העבודה", רבה של מכבי בתדריך אחרון.

•  ביום שלישי השבוע הגיע הצלם שמואל דריי לתרום טסיות דם בבי״ח שנידר לחולי לוקמיה. מקורותינו מדווחים שבמשך כשעה המתין בתור הצלם המוכשר.

IMG-20140424-WA0013

ולסיום: בני רבינוביץ, דובר בית הגראי"ל, התחיל באחרונה לגדל פאות… אחרי 35 שנים שהסתפק רק בזקן, המדור תוהה האם הצעד נעשה לאחר הוראת הגר"ח שכידוע נוקט בעמדה שיש לגדל פאות מקדימה ….

שבת שלום וקייץ בריא! ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור, סודיות מובטחת nbjovsr88@gmail.com

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רק שתהיו מעודכנים, ההכחשה על הראיון בבקהילה, התפרסמה ביתד והפלס. כל התיאוריה שבניתם לא מחזיקה מים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מה ?? העוזר הצמוד של מקלב ביקש?????? מהגר"ח????? שריאל מדריד תנצח את ברצלונה בגביע ואת באיירן תביס בליגת האלופות ושרונאלדו ישחק הגר"ח השיב: ניצחון כפול יהיה אבל רונאלדו לא ישחק וריאל לא תביס והכן כך היה!!!

  זה ידוע שיעקב אוהד ריאל |
  הגב
 3. נראה לי ששלמה קוק שהה באיטליה והתמונה עם שלוימי גרטנר היא מאיטליה מהמלון
  אולי אני יעלה תמונה בהמשך

  יואב |
  הגב