'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם

בקליינע מלחמה: מדוע ביטל שר התחבורה את ביקורו במודיעין עילית? מה חיפש הכתב הליטאי על קברו של הרבי מחב"ד? ומה ביקש ראש הממשלה בנימין נתניהו מיענקי ביכלר? המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם

ונפתח בווטאסאפ: בשעה שכוחותינו נלחמים בגבול הרצועה, מכשיר הווטאסאפ עבד שעות נוספות וגרם לנידודי שינה בקרב העיתונאים החרדים, לידידה מאיר נמאס, והוא החליט להתנתק מהווטאספ עד לסיום המלחמה.

"חבי כמעט עד רגע" - לסיוון נמאס מהציפצופים
"חבי כמעט עד רגע" – לסיוון נמאס מהציפצופים

קידוש השם: באחד מבתי החולים בארץ. ליד מיטת אחד החיילים שנפצע בקרב בעזה, הגיע לביקור האדמו"ר מקרלין. בחום ובאהבה אמר תודה. שאל לשלומו. ברך אותו חיבק ושב למעונו.

קידוש השם - האד' מקרלין בבית החולים - צילום: דוסים
קידוש השם – האד' מקרלין בבית החולים – צילום: דוסים

בשבועות האחרונים מתנהל מאבק מתגלגל בין עקיבא נוביק כתב החרדים בעיתון 'ידיעות אחרונות' לבין חים לוינסון מעיתון 'הארץ', כאשר כל אחד מעביר 'עקיצות' . זה החל כשלוינסון האשים את נוביק שפרסם את מספר הטלפון שלו בערב שראש הממשלה נתניהו הדיח את דני דנון מתפקיד סגן שר הביטחון, וקרא להאנשים לשלוח לו הודעת תמיכה. לוינסון לא שתק ותגובתו לא אחרה לבוא., השבוע פרסם את מספר הטלפון של נוביק וכתב שזה טלפון של מילואמניק על רצועת עזה שזקוק לעזרה. בין הטלפונים שנוביק קיבל, היתה מברוך מרזל, שלא זיהה את נוביק ושאל 'מה אתה צריך"? שאל. " רק תגיד מה צריך ואיפה אתם ואני בא מיד". נוביק שהתרגש מהמסירות של ברוך מרזל דאג לעלות סטטוס באחת מהרשתות החברתיות וכתב: "שאפו לברוך מרזל- עדות משדה הקרב".

מסתמן כי איה קרמרמן, ידוענית לשעבר וחוזרת בתשובה, תתחיל לשדר באופן קבוע ב'גלי ישראל', היום היה השידור הראשון והמוצלח שלה. בקליינע יעקוב וידווח.

איה

בקו עיתונות דתית חגגו השבוע את הולדת הבת לכתב העיתון חנני בליך. ובעיתון יתד נאמן חגגו שמחת אירוסין לבן כתב העיתון וחבר מועצת עיריית ירושלים אליעזר ראוכברגר.

אריה דרעי נצפה השבוע שהוא מסיר את חליפתו ומעבירה למזכיר הסיעה צביקה יעקובזון בתפילת מנחה בחדר הסיעה.

20140721_151031

שימען ברייטקופף, הליטאי של משפחה, התפלל השבוע בקבר הרבי מחב"ד זיע"א.

באחד האזורים החשוכים של שכונת רמות בירושלים הגיעו השבוע יחד באחד הלילות ראש העיר ניר ברקת יחד עם יו"ר סיעת יהדות התורה יעקב הלפרין. השניים הגיעו יחד בכדי לעמוד מקרוב אחר תרגיל בטחוני. דאגנו גם לתיעוד.

ברקת בחושך

סגן ראש עיריית ירושלים ישראל קלרמן הודיע לחברי הועדה המחוזית בעיריית ירושלים על דחיית הישיבה, קלרמן הודיע לחברים כי הוא מבקש מהם לבוא להלווית החייל הבודד בהר הרצל, ואכן כך היה, קלרמן וחבריו התייצבו ובאו לחלוק כבוד אחרון.

איציק הלפרין הכתב לעניני חרדים של ערוץ 1 הגיע לביה"ח סורוקה בבאר שבע. שם ליהטט בין אזעקה לאזעקה. במקביל, באחת מקבוצות הווטאסאפ התנהל קרב עקוב מדם בין הלפרין לבין עורך אתר חרדי שנחשף למטחים כבדים מהראשון..

הלפרין בפעולה - צילום: פייסבוק
הלפרין בפעולה – צילום: פייסבוק

יום שלישי, צהריים, בעיירת מודיעין עילית חיכו לבוס ממשרד התחבורה, ישראל כץ, האחרון העביר תקציב לסידור התשתיות ובניית מנהרה קרקעית לצורך העברת מי הגשמים. אלא שכץ התבשר באותו שעה על משבר התעופה והודיע לגוטרמן על דחיית הביקור.

ואם במודיעין עילית עסקנין, נחמן ניימן חבר המועצה מטעם שלומי אמונים נצפה שהוא משוחח על המצב הביטוחוני בקלויז של ירוסעלב בברכפלד עם עשרות מתפללים שהיו צמאים למידע שזרם לווטאספ של ניימן.

ניימן עם החברים בקלויז
ניימן עם החברים בקלויז

.
ועדשת בקליינע קלטה את חבר העייריה מטעם ביאלא צבי גליק, שהוא הולך לאיטו ברחובה של ברכפלד.

גליק

יענקי ביכלר, היועץ האסטרטגי של מד"א, בילה שעות נוספות בבית החולים 'ברזילי' באשקלון, שם פגש את ראש הממשלה בנימין נתניהו. ביכלר שוחח עם נתניהו והעניק לו סקירה מקיפה על פעילות מד"א. ראש הממשלה טרוט העיניים, כך מסתבר, קיבל כמה עיצות להמשך הפעולה הקרקעית בעזה.

"אנחנו נטפל בכל המערות" - נתניהו בהתייעצות עם ביכלר.
"מתי לסיים את המבצע"?  – נתניהו בהתייעצות עם ביכלר.

ואת אותו ביכלר פגשנו יממה לאחר מכן במגדלי בסר בבני-ברק יחד עם האח יום טוב. השניים יצאו מהמשרד להשביע את רעבונם, השיחה בין בקליינע לביכלרים תחת צא"פ.

שלא תעז לצלם
שלא תעז לצלם

אבי מימרן עצמו נושא אף הוא בנטל, והצטרף למילואים. מי שהחליף אותו הוא המ"מ החדש של מימרן, הלוא הוא מני גירא, שעושה שימוש רב בכתב הצבאי מנדי ריזל, תושב שדרות.

נתניהו  נפגש עם אריה דרעי ביום שישי בקרייה בת"א, דרעי העיר את תשומת לבו של רוה"מ לחוסר בהזכרת שם שמיים, ראש-הממשלה הפנים, ובנאומו השבוע  הדגיש את 'בעזרת השם'.

ויענקי הבן של הגיע לרחבת הכותל שהוא חבוש עם תפילין על ראשו והתפלל לשלום החיילים.

אל תירא ישראל אל תירא...
אל תירא ישראל אל תירא…

יהודה אבידן הגיע אתמול לנחם את משפחת שטיינברג, במלון קראון פלאזה, שם גם "המשיך" בתוכניתו ומצא עוד תורמי ציציות לחיילים בדרום.

IMG_20140723_215125

יחיאל גלאי, כתב השטח  של אתר 'קוקר' הוקפץ כשעה לפני כניסת השבת לפאתי בני ברק (לא נעבור על הצנזורה).הטלאנט המוכשר הוקף עד מהרה בהמוני ילדים משולהבים שהתגודדו סביבו, גלאי שלא כמו רוני דניאל חייך והמשיך בשידור…

גלאי כובש את הבני ברקים
גלאי כובש את הבני ברקים

 

בני מחלב מבלה שעות נוספות בגבול, מחלב עובד יחד עם פרויקט של ישיבת "מתחברים" לאחים בדרום: בין היתר חילקו מחלב וחבריו 3,000 תיקון הכללי 4,000 חפיסות ממתקים ודברי מתיקה. שאפו.

 

‏יואלי דיקמן‏ מבלה שעות רבות  במחיצתו של ‏מלך המוזיקה החסידית מרדכי בן דוד,‏ דיקמן עובד על אלבום באולפני גל קול .

בן דוד עם דיקמן

וישי לפידות יצא מגבולות ישראל עם ילדי זכרון מנחם (הזמזמי"ם) להולנד. לפידות הצטרף למאה חמישים ילדים, עשרות מדריכים, צוות רופאים ושלושה אומנים, משטרת הולנד עצרה את התנועה לכבוד לפידות שהופיע יחד אברהם פריד מול אלפי איש.

סלפי עם פריד מול הרבבות
סלפי עם פריד מול הרבבות

ואותו לפידות, התרוצץ שעות נוספות בין אולפני ערוץ 20 החדש לבין ערוץ הילדים.

כל מילה מיותרת
הקינדרלאך באים לערוץ הילדים…

הייתה או לא הייתה? הפדיחה של עיתון 'בקהילה'. בשבוע שעבר אירעה תקלה חמורה לשבועון החרדי, לאחר שיצאו מספר עותקים שבהם הופיעו תמונות שמתאימות לעטר את עמודי השער של ידיעות ומעריב. שמועות נפוצו ברשת על עובדי דפוס בני מיעוטים חיבלו בזדון בהדפסת העיתון ושירבבו את התכנים… למי שציפה להבהרה, אז בנתיים בבקהילה מתעלמים…

דוד החקיין נצפה השבוע שהוא מוקף בעשרות ילדים באיצקוביץ..

לאחר שבערל'ה יעקובביץ, הסעיר את הרשת (הצעת נישואים) השבוע הוא התפנה לחלוקת ממתקים לחיילי צה"ל ותושבי הדרום.

ברעלה

עמי מימון התקליטן החרדי, לא מפסיק לעבוד גם במלחמה, השבוע הוא חגג בחתונה מיוחדת למשפחה באשקלון, הרקטות שהתעופפו מעל ראשו לא הטרידו את התקליטן שהצטייד בהבטחה מיוחדת ומתועדת של ראש הישיבה הרב מאיר מאזוז  לקיים את החתונה בבטחה וללא פחד.

מימון באשקלון, לא מפחד מהנייה
מימון באשקלון, לא מפחד מהנייה

וגם חברת בורדו פינקו את החיילים בפפוקרן….

בורדו

האמן החרדי יואל וקסברגר יצא לשמח את ילדי אשדוד, כתשורה הוא חילק לאלף ילדים את הספרים המצויירים מבית מלכות וקסברגר בשיתוף עם עיריית אשדוד (איך לא)…

וקס

ואלי פרידמן הזמר – קלידן הצטרף לפייסבוק. בפוסט שהוא העלה הוא כותב, רק לאחרונה נפלתי ברשת מתוך הצורך הנוראי מכל שאם אתה לא כאן אז אתה לא קיים לצורכי עסקים
מצד אחד זה מאוד יפה שהנה לכל איש יש שם שנתנה לו היכולת לצאת החוצה ולהביע אומר. אך מאידך גיסא זה גורם לי בחילה כי פשוט כל איזה טמבל כמוני מנסה להראות את חכמתו הגדולה מבלי צורך להיות מישהו שבאמת עשה משהו עם החיים שלו שהרי עלנו נאמר "לא חמור נושא ספרים אנוכי ולא מנדלי מוכר לוקשים הנני".

ולסיום: מקבץ ממי"ם שכיכבו ברשת.

חופה במנהרת טרור

ערבי בדרך לחופהנטל

מי אמר שאין שויוון בנטל?

טנק ציורים

הציורים  של הילדים לחיילים

שבת שלום! 

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור, סודיות מובטחת

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איפה הייתם?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

  בינים |
  הגב
 2. סוף סוף בקליינע חזר. חבל שהפסקתם. התגעגענו!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. סוף סוף המדור חוזר ונהיה לעניין, לאיפה נעלמתם?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב