'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 10

• שושו מביא נחת: אחרי שנים רבות של עבודה בתקשורת, החל ב'בקהילה', המשך ב'חסידישקייט', עבור דרך גלי צה"ל, רדיו 'קול ברמה' ומשרדי יח"צ ופרסום, התארס השבוע ישורון (שאריות ברשת) תורג'מן. המאושרת: אורה מאיר, ממשרד הפרסום 'בולטון פוטנציאל'.
• שבוע עמוס בשמחות עבר השבוע. זה התחיל בחתונה לבתו של יוסי דייטש, מ"מ ראש עיריית ירושלים, שמי שלא הגיע אליה – לא קיים. החתונה התקיימה ביום חמישי שעבר באולמי 'נוף ירושלים', בהשתתפות כל שועי העיר ירושלים, רבניה ואדמו"ריה. נצפו מהברנז'ה: אנשי 'המבשר' בהרכב מלא: משה פרוש מנכ"ל המבשר, יענקי פרוש מבכירי הנהלת העיתון, אשר מדינה עורך המוסף, חיים לוריא כתב כללי, ועוד. מ'המודיע' (כן, כן) הגיעו: בכירי הנהלת העיתון לוזר קנופף ויודי קנופף, וכן יעקב רייניץ ובנימין חינקיס. את 'יתד נאמן' ייצג המנכ"ל – זליג אורלנסקי. מ'קו עיתונות' הגיעו ינון פלח ואבי בלום. מ'מרכז העניינים' הגיע העורך יצחק נחשוני. עוד נצפו: שמעון בריטקופף מ'משפחה', שייע וינברגר מ'המחנה החרדי', חונא דייטש מ'הציבור החרדי, ישי כהן וחיים אילוז מ'כיכר השבת', מוטי לביא ומשה אייזן מ'קול ברמה'. אברהם פרסטר ובנצי ליזרוביץ מ'קול חי', מני גירא מ'קו החשיפות' ומשה ברגמן מקול חי ומ'בחדרי חרדים'. גם אנשי פרסום ויח"צ לא נפקדו, ובהם איסר בריסק מ'בולטון', שייע איצקוביץ מ'תוצאות', יוסי רוזנבוים מ'קלמן', האחים יענקי ויום טוב ביכלר מ-ובכן, 'ביכלר', וכן אנשי היח"צ שניאור רוזן, שרגא ניימן, משה פרידמן ואלי הלמן.

• דייטש לא הסתפק בחתונה המתוקשרת, והשבוע אף ערך שבע ברכות גדול ב'בית טובי העיר', אותו הפיק שרגא ניימן. נצפו גם שם בין שאר הרבנים ואישי הציבור: ישי כהן מ'כיכר', מני גירא מ'קו החשיפות' ועוד ועוד.

• הרה"ג שמואל רבינוביץ, רב הכותל והמקומות הקדושים, חיתן ביום ראשון באולמי 'קונקורד' בבני-ברק את בתו. נצפו: כל צמרת הרבנות במדינה, ובכירי המשק והפוליטיקה הישראלית איתם שומר הגר"ש על קשרים מעולים. בין השאר איחלו מזל טוב: הרב דוד סתיו, יצחק תשובה, ניר ברקת, הרמטכ"ל גבי אשכנזי, אריה דרעי, יענקל'ה גלויברמן, שרגא ניימן, חיים אסחייק, קובי איזק, יהודה משי זהב ועוד ועוד, וכמובן אדמו"רים ורבנים למלוא רוחב העין, וגם, להבדיל, אסתי גינזבורג אחת שזכרה לגר"ש את זכר נעוריו כאשר סידר לה חופה וקידושין, ובאה להשיב לו (ולמלצריות איתן הצטלמה) כגמולו הטוב, בצ'ק חביב.

• ובעיצומה של החתונה התארגנו יוסי רוזנבוים מ'קלמן  V', שרגא ניימן, חיים אסחייק יד ימינם של גדולי ישראל בבני ברק ויוסי בלוך עוזר רב הכותל, לצילום משותף.

• ואותו הר' סתיו הגיע גם למחרת לעיר בני ברק, הפעם לחתונת אחותו של רבי יאשיהו פינטו ב'כתר הרימון', שם ניסה פעם אחר פעם לגשת לתת מזל טוב לגר"י פינטו אך סורב, עד שהצליח לבסוף. העיתונאי אבישי בן חיים שנכח גם הוא בחתונה, הספיק אף לצלם את המחזה. וכאן תוכלו לראות את קטע הוידאו המלא.
• והחתונה שחתמה את חתונות אישי הציבור השבוע, הייתה החתונה לבתו של ח"כ יעקב אשר ב'היכלי מלכות' בבני ברק, שהייתה מרגשת במיוחד בשל סיפורו של החתן שנפצע קשה אך לפני מספר חודשים, וכבר הספיק להשתקם ולעמוד תחת החופה. הגיעו להתרגש ולשמח: גדולי ישראל, רבנים ואדמו"רים, וכן הח"כים אריה דרעי, משה גפני, ישראל אייכלר, פואד בן אליעזר, רובי ריבלין (שהספיק לקבל ברכה ממרן הגר"ח קנייבסקי), אלי ישי ואריאל אטיאס. עוד נצפו: אורי לופוליאנסקי, חנוך זייברט הסגן לשעבר, חנניה צ'ולק יו"ר עזר מציון, נערי גפני ירח טוקר ושלומי פולק, יצחק פינדרוס, יעקב ולנשטיין, מנחם שפירא, מוטק'ה בלוי, זליג אורלנסקי מנכ"ל 'יתד', התאומים אבי בלום ויעקב ריבלין, משה גלסנר מ'קול חי', האחים יענקי ויום טוב ביכלר, ועוד רבים וטובים. וכאן תוכלו לצפות בוידאו מהחתונה.

אם אני לא - בטח שאלי ישי. אורי לופוליאנסקי מסביר לאריאל אטיאס בחתונה את סדר העומדים בתור לראשות עיריית ירושלים
אם אני לא – בטח שאלי ישי. אורי לופוליאנסקי מסביר לאריאל אטיאס בחתונה את סדר העומדים בתור לראשות עיריית ירושלים. צילום: שמוליק ויינשטוק – חדשות 24

• ובוקר למחרת החתונה, כתב מתנדב איחוד הצלה וזק"א שוקי בקר: "לפני חצי שנה יצאתי לתאונת דרכים בבית וגן. הגעתי מאוד מהר, משהו כמו חצי דקה, טיפלתי בבחור, שהיה מחוסר הכרה עם פגיעת ראש קשה מכיון שלא היה אמבולנס נטן קרוב. בסוף הגיע אמבולנס לבן עם אדם יחיד אז הצטרפתי לאמבולנס. בדרך לבית החולים עשינו חבירה עם נט"ן. כבר יצאו שמועות שהוא נפטר. הוא היה במצב אנוש והרופאים נלחמו על חייו הרבה זמן, והוא החתן של ראש העיר בני ברק לשעבר יעקב אשר – משפחה חשובה. אתמול הייתי בחתונה שלו והיה ממש מרגש לראות מה התוצאות של הצלת חיים. זה הביא לי הרבה מרץ לצאת ולהציל חיים בעזרת השם".

• הרב ברוך רוזנבלום, מגיד מישרים נודע בכל הארץ וכתב הרבנים לענייני פטירות של 'יתד נאמן' (א. כהן, ש. ברוכי), חיתן ביום שני השבוע את בתו במזל טוב. נצפו: אנשי 'יתד' בהרכב מלא, ומיטב שומעי השיעורים הקבועים של הרב רוזנבלום.
אלי שמחיוף, חבר מועצת עיריית ירושלים (ש"ס), עוד לא יודע מה צופן לו העתיד בעירייה, אז הוא הלך לחפש אותו ב…סין, לשם נסע השבוע.
• ולא רק הוא: גם אשר מישאלי, חבר מועצה נוסף מטעם ש"ס, נסע השבוע לחפש שורשים משפחתיים ב…פולין, ואגב כך גם ביקר בכמה קברי צדיקים.

• ביום שני השבוע נצפו משוחחים בכנסת: שרי רוט מ'בחדרי חרדים', ינקי דרעי, הבן של, שניאור רוזן דוברו של מאיר פרוש, משה אייזן-פלדמן מ'קול ברמה', ואבי שיף כתב 'קוקר' בכנסת. גיצים עפו באוויר.

• מחר תפורסם כתבת שער במוסף 'ישראל היום' עם הרב דוד סתיו, שפותח פה על מרן הגר"ע יוסף בעקבות הדברים שאמר עליו בדרשה במוצ"ש. ולנו יש תמונה מהראיון שהעניק ליהודה שלזינגר:

• מיד כשסיים יוסי רוזנבוים מ'קלמן v' ליהנות מאווירת החתונה של יוסי דייטש בה השתתף, קפץ לחופשה קצרה בשטובאי אוסטריה. מי שארגן את הקבוצה היה לא אחר מאשר מלך הנסיעות והטיולים לחו"ל (וגם ארגון כרטיסי הטיסה הזולים ביותר!) אבריימי פלדמן מחברת 'ביג בן' (שווה לצלצל), ואתם עדיין יכולים לצלצל אליו כעת ולהתפנק בחופשה מיוחדת בשטובאי, כמו שרק אבריימי פלדמן יודע לפנק.

• עיתון 'משפחה' מנסה לזרות על הפצעים של האבות הצעירים המחתנים את ילדיהם ולא יודעים מה יעשו עם קורת גג עבורם, אז הוא הוציא הבוקר מוסף נדל"ן חדש עליו שקד לאחרונה.
• בית החולים 'ברזילי', כן, אותו אחד עם הסיפור של ליצמן וחדר המיון, הוכשר השבוע לבוא בקהל חרדי, ויצא בקמפיין פרסום ויח"צ בניהולם של פרסום גל והאחים ביכלר, שאף הביאו השבוע כמה עיתונאים חרדים שהאזינו לדברי המנכ"ל בשקיקה.

עוד בנושא:

'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 9
'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 8
'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 7

• פרשן 'בקהילה' יעקב ריבלין, נזכר השבוע שלפני כך וכך שנים הוא עבד תחת דוד הדרי, סגן ראש עיריית ירושלים (הבית היהודי), באחד העיתונים שהיו בעבר בבעלותו של הדרי. אז הוא נעמד להצטלם אתו, לזכר העבר היפה.

אשר מדינה, עורך ב'המבשר' (זוכרים למה הוקם 'המבשר' ועל איזה רקע?) נצפה השבוע בשיחה עירנית וארוכה עם לא אחר מאשר …קובי איזק, יועצו של ניר ברקת באחד מכובעיו ומקורבו של יעקב ליצמן בכובע אחר. נו טוב, כזו תמונה תוכלו לראות רק כשמאיר פרוש בחו"ל.

• מאזיני 'קול ברמה' חידדו אתמול (רביעי) את אוזניהם, בתדהמה: לאחר שעה משידור התכנית "8 עד 10" של מוטי לביא, נדם לפתע קולו, והוא נעלם מהשידור. שירים חסידיים החליפו אותו עד סוף השעה. מה קרה? ובכן, לביא נפצע לפני מספר ימים ונקע את רגלו, והוא מהדס בצידי הר נוף עם קביים. למרות זאת הוא ניסה להיות גיבור ולהגיע לשידור אתמול. מאזיני השעה השנייה של התכנית, עת לביא נאלם דום, יספרו לכם על ה"הצלחה הגדולה" בכך.
• אחרי הראיונות עם כל מתמודדי 'צוהר' הפשרניים, ב'קול חי' הושפעו ושינו מעט את צביון התחנה: המאזינים שהשכימו בוקר היום (ה') וביקשו ליהנות משעה של מוזיקה חסידית כבכל יום בין השעות 6 ל-7 בקול חי, "נהנו" לשמוע הבוקר במסגרת התכנית גם כמה קטעים מוזיקליים מתוך הופעה של להקת "כוורת" (רוצו לגוגל), ואף שירת נשים פה ושם בין שיר חסידי למשנהו ועל רקע פינת ההלכה היומית. מקסים.
• ואם כבר 'קול חי': תהילה גרינפלד, עורכת בכירה בתכניות הבוקר ב'קול חי', הודיעה השבוע על פרישתה. מנגד, יניב מאירי, לשעבר איש 'קול ברמה' ולשעבר לשעבר איש ערוצי הקודש, מונה השבוע לסגן מנהל מחלקת החדשות ב'קול חי'. תמיד איתם.
• ב'קול ברמה' ביקשו להתייחד עם לכתו בטרם עת ל'קול חי' של מאירי. אז הם ערכו ערב גיבוש חגיגי לכל עובדי התחנה, שדרניה ומנקי מסדרונותיה, ביום רביעי האחרון.

• אחרון לרדיו: אם חסרה לכם במיוחד השבוע תכניתו של אברהם פרסטר 'מבט לקהילה' בקול חי, בה הוא מספר לכם על כמויות הטשולנט שנאכלו בחתונות בעלזא וצאנז, הנה הסיבה: פרסטר ארז את פקלאותיו ועלה על מטוס שיוביל אותו לאחת ממדינות הים לכמה ימים.
• בעוד 'המבשר' ו'המודיע' מתקוטטים זה עם זה על הכותרות המפוצצות על "הראיון" הבלעדי שהעניק הנשיא פוטין לאחד מהם, וכל אחד מהעיתונים מציג תמונה של כתב העיתון, קרי – מנחם גישייד ל'המודיע' ובנימין ליפקין ל'המבשר' – משוחחים עם פוטין, שוחררה תמונה שלישית וחדשה בה נראה בכלל מנחם כהן, עורך מגזין 'כפר חב"ד', כשהוא הוא זה שמציג בפני פוטין את שאלותיו.

• עולם הפרסום חגג אמש (רביעי) את נישואיה של חדווה אהרן מפרסום 'אפיקים', לבח"ל נחום ספטנר, בחתונה שנערכה בירושלים.
• בתחילת השבוע נצפה ברחוב ירושלים בבני ברק רב הדור החמוש בכובע רבני ובפראק, כשהוא יוצא מבניין העירייה הסמוך. הרב: שמואל אליהו מצפת. המטרה: לשכנע את ראש העיר אברהם רובינשטיין, שלגמרי במקרה מכהן גם כמזכיר מועצת גדולי התורה, בחשיבות התמיכה של הציבור הליטאי דווקא ברב אליהו לרב העיר הספרדי. הצלחת הפגישה: שלילי.

• עיתון 'מעריב' לא התבייש והשמיט בעמוד השער של העיתון ממרן הגר"ע יוסף את תואר הרב. רק לאחר כמה שעות, ולאחר פרסום בולט ב'קוקר', הוא נזכר להתנצל, וכמובן בתוך דקות כבר היו עוד כמה התנצלויות פיקטיביות של עוד כמה גופי תקשורת.

• איש התקשורת ירוחם אסטרייכר חשד השבוע פומבית בנוחעם ברזעסקי כאילו הוא אחראי על קמפיין ה"חרד"קים". אחראי או לא, אסטרייכר בסוף ירד על הברכים והתנצל.

חיים וולמן, ממחלקת הנוער בעיריית בני ברק, אירס השבוע את בתו במזל טוב.
• הצלם ואיש הנייעס מצפת אלימלך גרסטל, מחפש מקצוע חדש לשעות הפנאי. בינתיים הוא בודק אבטיחים.

• ואם ב'וואטסאפ' עסקינן: למנהל אחת מקבוצות הוואסטספ שגר בלונדון, נולד השבוע בן בשעה טובה. חבריו הפתיעו אותו עם עוגה תואמת.

אורי לופוליאנסקי הכניס השבוע שני נכדים בבריתו של אאע"ה. השמות של שניהם מקוריים למדיי, בהתחשב בתאריך המיוחד החודש, שנה לפטירת הגרי"ש אלישיב, וכך נמצאים באוויר העולם עתה שני יוסף שלום לופוליאנסקי, בנים לבצלאל ומוישי לופוליאנסקי.

• ישי כהן מ'כיכר השבת' ורב הסלב'ס מרדכי חסידים נצפו השבוע סועדים יחד עם השחקן ציון ברוך ב'קפה רימון'.

• חברי 'איחוד הצלה'-דרום יצאו בשבת האחרונה לשבת גיבוש בטבריה. ולא, לא היו אירועים מיוחדים ב"ה.

• הזמר אייל גולן, שהשבוע הוציא שיר חדש הלועג לכלל המלעיזים על האבהות שלו על ילדיו, מצא גם הזמן למעט קדושה, והשתתף בהכנסת ספר תורה.

• הנגיד היוצא, סטנלי פישר, שמוציא מפיו אמירות שפר על הציבור החרדי, בא לבחון השבוע בבני ברק את הציבור החרדי מקרוב, ונצפה יוצא ביום שלישי מחתונה שנערכה באולמי ארמונות חן בעיר.

• ח"כ דב ליפמן מ'יש עתיד' ושרת הבריאות יעל גרמן, מאותה מפלגה נפלאה, ציינו השבוע את יום העיוור, ומצאו להם זמן להשתעשע עם כלבי הנחייה.

• ערוץ 10 שידר לפני מספר ימים את הקטע מתכניתו של משה גלסנר ב'קול חי', בו נשמעת הח"כית חנין זועבי נשמעת שואלת "האם בני ברק זה בשטחים?". ב'יתד נאמן' גם התייחסו לזה, ביום שישי במדורו של אריה זיסמן. שם כמובן לא ציינו שמדובר ב'קול חי', אלא בתחנת תקשורת מסוימת הממוקמת בבני ברק…

• אלפי אנשים מילאו השבוע את מתחם 'התחנה' בתל אביב, הפעם לא לעוד ערב חילוני מובהק אלא לרגל הוצאת הספר על שלמה מיידנצ'יק, שהיה גם קטר רכבת וגם יו"ר אגודת חסידי חב"ד. הגיעו: בכירים מהמשק הישראלי, בו'זי הרצוג אחד וגם היח"צן חיים גריידינגר.
• ואותו גריידינגר מונה השבוע לדובר סיעת "אשדוד בתנופה" של ראש העיר המכהן באשדוד, יחיאל לסרי. כנסו לכאן לידיעה המלאה.
• לעיתונאי יקי אדמקר יש בעיות קשות בחיים. אחרי תקופה ארוכה בה הוא מופיע בפייסבוק תחת השם "לא נרדמקר – יקי אדמקר", הוא מבקש להחליף את שמו בפייסבוק לשם קליט יותר. יש לכם הצעה לשם שכזה? הוא ישמח לשמוע.
• הזמר מנדי ג'רופי מבטיח כבר חמש שנים שהוא אוטוטו מוציא אלבום חדש. האלבום הזה כנראה באמת מתקרב. עובדה: אתמול (רביעי) נצפה ג'רופי בערבות מדבר יהודה בסמוך לים המלח, כשהוא מצלם קליפ חדש לאחד משיריו החדשים, יחד עם חברת הצילום החב"דית 'עולם ומלואו'.
• השדרן דודי שוומנפלד ציין השבוע חמישים שנה להיווסדו. החברים לא ויתרו גם על מסיבת הפתעה בתוספת מתיחה חביבה, שנערכה במסעדת (איך לא? היה רזי ברקאי אומר) 'רודריגז' שבהר חוצבים בירושלים. נצפו: דוד חכם (שהשמועה אומרת שעוזב בקרוב את 'גלי ישראל') שהיה זה שהביא את שוומנפלד לשורות 'קול ברמה', אבי מימרן, קובי איזק, יהודה משי זהב, דובל'ה הלר, אהרל'ה גרטנר, שי קאהן ואלי (smניק) שלזינגר מ'בחדרי חרדים', מני ("הקול החרדי שלום") גירא-שוורץ, איציק הלפרין מערוץ 1, רפי אוחנה וישראל קליין מ'קול ברמה' וכמובן – שלהבת חסדיאל בעזרת הנשים. בגלריה המלאה תוכלו לצפות כאן.

• תבדקו בתיבת הדואר שלכם אם משהו מציץ. אם לא קיבלתם את ההזמנה ל'פורום המנהלים' של 'המודיע' שיתקיים בסוף החודש, כנראה אתם צריכים לחדש קשרים ודחוף עם בכירי 'המודיע' או למצער אנשי 'קלמן v'.

• הארגונים 'דרשו' ו'תודעה' יערכו ביום ראשון אירוע מיוחד לעילוי נשמתו של מרן הגרי"ש אלישיב במלאות שנה לפטירתו, ומי שנבחר לייחצ"ן את האירוע בכלי התקשורת, הוא לא אחר מאשר ירח טוקר.
• השף חיים סופרין מבעלי 'היימישע עסן' שבשכונת רחביה בירושלים, חגג השבוע 40 שנות חיים סופרין. החברים הגיעו לחלוק כבוד במתחם המסעדה המחודשת, במיקום החדש, וקובי אריאלי (שגר במרחק יריקה משם), נבחר להיות זה שיצחיק קצת את החבר'ה.

• ואותו אריאלי התראיין השבוע לאברמי זקס על ההצגה החדשה בכיכובו "שירת חב"ד". מה מעניין בזה? אה, שהראיון כולו התקיים על טהרת שפת האידיש. הסכיתו ושמעו:
https://vimeo.com/68680704
• ולסיום: אם סיימתם את 'בקליינע' על בטן ריקה והשעה כעת היא שעת צהרים של יום חמישי, יש לכם סיכוי: שדר 'קול חי' מנחם טוקר הכריז השבוע בתכניתו, כי לרגל חגיגות ה-90 שנה לשמעון פרס, הוא יחלק היום, חמישי, במהלך תכניתו, 90 מנות טשולנט! אז אם בא לכם לקנח באיזו מנת קישקע עסיסית, זה הזמן להאזין.

שבת שלום!

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור, סודיות מובטחת: baktana@actualic.co.il‬

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.