'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 14

• הבחירות לרבנים הראשיים יתקיימו (סוף סוף) באמצע השבוע הקרוב. לכבודן, התכנסו יחד ניסים פרץ, עורך ב'כיכר השבת', וישי כהן כתב בכיר באתר, וכל אחד מהם כתב – בנפרד – את ההימור שלו על הבחירות לרבנות הראשית. המעטפות יפתחו במוצאי יום הבחירות.

חתום בטבעת המלך. פרשני 'כיכר השבת' עושים מעשה אמנון אברמוביץ ומנחשים תוצאות
חתום בטבעת המלך. פרשני 'כיכר השבת' עושים מעשה אמנון אברמוביץ ומנחשים תוצאות

• בשעות הלילה של יום שלישי האחרון נולד נכד חדש לרב דוד לאו. מזל טוב. מה הבעיה? ובכן, שהברית יוצאת ממש באותו היום בו הוא מקווה להיבחר כרב הראשי, יום רביעי הקרוב. האם יהיה שבוע של פעמיים כי טוב??

• אחד הכתבים הבכירים לענייני חרדים בעיתונות הכללית, כתב הרפקתן וצעיר במיוחד, שהה השבוע בארץ זרה עבור עריכת כתבה מיוחדת ומרתקת מאד. מחר תוכלו לקרוא את הכתבה במלואה במוסף העיתון.

• ובתוך כך: עשרות רבות מחסידי הרב אליעזר ברלנד הגיעו השבוע למרוקו, כדי לחוות גם השנה במחיצתו את תשעה באב.

על נהרות מרוקו שם ישבנו גם בכינו בזכרנו את ביתר. הרב ברלנד וחסידיו השבוע במרוקו
על נהרות מרוקו שם ישבנו גם בכינו בזכרנו את ביתר. הרב ברלנד וחסידיו השבוע במרוקו

• ועוד בענייני כתבי החרדים: יהודה שלזינגר, הכתב לענייני חרדים של 'ישראל היום', פתח השבוע דף מעריצים חדש בפייסבוק, עוד לפני תשעה באב. גולש בשם צחי אבי תהה כמובן מיד ושאל את שלזינגר (המכונה "שלז") האם אין בעיה לפתוח בתשעת הימים דף חדש בפייסבוק? אנחנו עדיין ממתינים לתשובה.
• למי אין חשק לראות את משה גפני בקרוקס? גם הח"כ חמור הסבר הפשיל בתשעה באב את נעליו הליטאיות חמורות הסבר, ועבר לקרוקס, לשמחת המתפללים הליטאיים חמורי הסבר.

החורים בנעל זה כדי להשפריץ מים על דרעי. גפני והקרוקס. צילום: משה גולדשטיין
החורים בנעל זה כדי להשפריץ מים על דרעי. גפני והקרוקס. צילום: משה גולדשטיין

• כתב ערוץ 10 דורון הרמן החליט השבוע לדגמן חר"דק: היה זה לאחר אירועי ה"התעללות בחרד"קים" במאה שערים, והמשימה של הרמן הייתה פשוטה: להתחפש לחייל חרדי עם מדים במאה שערים, ולהמתין לבאות. טוב, זה יכול היה לצאת מצוין לולי צוות הצילום שנדבק מאחוריו והסגיר את העובדה המשמחת שמדובר במתיחה. הרמן קיבל על הראש מקולגות, ואנחנו קיבלנו תמונות של הרמן מחופש לחרדי.

עוד לא חרק"ק. הרמן מתחפש
עוד לא חרד"ק. הרמן מתחפש
כמעט חר"דק
כמעט חרד"ק
אוט-אזוי! הרמן חר"דק מושלם
אוט-אזוי! הרמן חרד"ק מושלם

• שדר 'קול חי' מנחם טוקר צולם ברגע של שטות בשבוע שעבר כשאזיקים אוזקים את ידיו. השמועות על מעצרו רצו, וטוקר הוצרך להכחיש שוב ושוב. אלא שבתמונה שהגיעה לידינו, מתוך קבוצה פנימית של עובדי תכניתו, קובל טוקר: לא מפסיקים לשגע אותי, ואני בכלל רוצה לראות סרט. ואנחנו שואלים: סרט?? בתשעת הימים?? ובכלל??

לא עצרו אותו. בינתיים. מנחם טוקר
לא עצרו אותו. בינתיים. מנחם טוקר
סרט? בתשעת הימים? לטוקר הפתרונים
סרט? בתשעת הימים? לטוקר הפתרונים

• פעילי הליכוד החרדים יוסי רוזנבוים, מני פרס ושמחה בר, דובר המטה החרדי, נצפו השבוע בועידת הליכוד שנערכה בגני התערוכה ביום חמישי האחרון.

מחכים לוידר. הפעילים החרדיים בועידה
מחכים שוידר יוכתר כרוה"מ. הפעילים החרדיים בועידה

• חברי מועצת עיריית ירושלים, ישראל קלרמן ושלמה רוזנשטיין, נצפו בבוקר רביעי השבוע כשהם מרביצים שטייגען רציני, למרות ימי בין-הזמנים. מקורות הקרובים לשניים: זה לא חדש, השניים לומדים כמעט מידי יום.

בוא נלמד כמה דקות ונשכח מברקת וצרותיו. רוזנשטיין וקלרמן עוסקים בתורה
בוא נלמד כמה דקות ונשכח מברקת וצרותיו. רוזנשטיין וקלרמן עוסקים בתורה

• ביום שני השבוע, יכולתם למצוא בעיתון החינמי של 'יתד נאמן' שני עמודים על 'איחוד הצלה', פלוס ראיונות עם ראשי הארגון. מי חתום עליהם? אפי רצקר מאלעד (החותם א. צוקר, שכעת אתם יכולים להרגע – זה לא אשר צוקרמן), הכוכב החדש של 'יתד נאמן' ועורך לילה באחד מלילות השבוע. מה אכפת לנו? כלום, חוץ מזה שאפי רצקר הוא בעצמו מתנדב 'איחוד הצלה'. מה עם אתיקה עיתונאית? אנחנו מצידנו מקווים שאין ניגוד אינטרסים בעיתון הקדוש.

איפה נתי גרוסמן כשצריך אותו. הכפולה ב'יתד' על 'איחוד הצלה' מאת רצקר
איפה נתי גרוסמן כשצריך אותו. הכפולה ב'יתד' על 'איחוד הצלה' מאת רצקר

• ואיך אותו רצקר הגיע ל'יתד נאמן', אתם בטח שואלים, ללא עבר עיתונאי או משהו דומה? טוב, זה פשוט, רצקר הוא חבר מזכירות ב'דגל התורה' באלעד. ומי מכהן בסגנות ראש העיר אלעד מטעם 'דגל'? ניחשתם נכון: זליג אורלנסקי, מנכ"ל יתד.

• ואותו 'איחוד הצלה' ערך ביום רביעי האחרון, יום גיבוש למתנדבים, בפארק נחשונית, במהלכו אף נמתחו היטב המתנדבים – כשדווח להם על ידי אלמונים שזהותה לא ידועה (הבנתם לבד מי) כי אוטובוס התהפך לא רחוק, דבר שלא היה ולא נברא.
• הזמר הגולה שולי רנד, נצפה לקראת דמדומי סוף צום תשעה באב, כשהוא …שוכב על ספסל-רחוב באמצע הרחוב בירידה משכונת רמות בירושלים.

• הרב דוד סתיו נצפה כעת מקושש קולות כעת בגאולה, ויש גם תמונה.

IMG-20130718-WA0002 (2)

יהודה משי-זהב, יו"ר זק"א, התארח בתכנית העתיקה-חדשה של דן שילון בערוץ 2, 'המעגל', וישב צמוד למיכל אנסקי, כוהנת האוכל. התכנית אמנם צולמה ביום חול, אבל משי זהב דווקא אמר בתכנית שהוא הגיע אליה מיד אחרי הקידוש בביתו.

סעודת ליל שבת באולפני ערוץ 2. משי זהב ב'המעגל של דן שילון'
סעודת ליל שבת באולפני ערוץ 2. משי זהב ב'המעגל של דן שילון'

• היחצ"ן ופרשן החרדים, חיים גריידינגר, הגיע בבוקר תשעה באב לאולפני תוכנית הבוקר של ערוץ 2 (שרק יום לפני כן סבלה מתקלות נוראות בשידור) לפרשן את תוקפי החר"דקים. ואנחנו שואלים: חיים, ומה עם הקינות???

לפחות יש זקן של שלושת השבועות. גריידינגר בתוכנית הבוקר של ערוץ 2
לפחות יש זקן של שלושת השבועות. גריידינגר בתוכנית הבוקר של ערוץ 2

עוד בנושא:

'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 13
'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 12
'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 11

אריה זיסמן התייחס השבוע בטורו ב'יתד השבוע' על נפילת 'ידיעות אחרונות' בקשר לסטנדאפיסטית הבדואית שלא הייתה ולא נולדה: "מוטב לא לכתוב בלי לבדוק תחילה את הפרטים. מסתבר שיש עוד הרבה מה ללמוד מהעיתונות החרדית המקצועית והאחראית". לא רוצים לאמץ את זכרונכם, אז נזכיר לכם ש"ג. לזר" מ'יתד נאמן', הוא ולא אחר, נפל לפני מספר שנים ב'יתד נאמן' קורבן למתיחה של אחד העיתונים הכלליים ל-1 באפריל על כך שפואד בן אליעזר מונה לשגריר בעיראק, ופרסם את הידיעה כדבר אמיתי, דבר שכמובן לא היה ולא נברא.
• מקורות בברנז'ה טוענים כי ממש בימים הקרובים יעלה אתר 'וואלה' את המדור החדש שלו, ערוץ 'יהדות'. יצוין כי לאחרונה נצפו כמה חרדים מגיעים לראיונות עבודה באתר, ושם חם שכפי המסתמן יעבור לשם – הוא יקי אדמקר.
• ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי התראיין השבוע ב'קול ברמה' וסיפר: "הייתי לפני שבועיים אצל אחד האדמו"רים, והאדמו"ר אמר לי: 'מיכאל, הגיע הזמן שתחליף את הכיפה לכיפה שחורה'". בן ארי הבטיח שיתייעץ עם איתמר בן גביר, מי שמתווה לו את הדרך בה ילך.
• כתב חרדי טען השבוע באחת מקבוצות ה'וואטסאפ': "ערוץ 7 התקשרו לחכם שלום כהן לבקש תגובה על דבריו בנוגע לרבה של צפת וזה מה שהם קבלו: 'תנו לי מנוחה ואל תבלבלו לי את המוח'". הכתב היה בטוח שכתב הערוץ סיפר לו את זה אישית ולא יהין לכתוב את זה באתר. הוא טעה, לחצו כאן לכתבה המלאה.
חיים איזנשטט, עוזרו של הרב הראשי (עדיין…) הרב יונה מצגר, שנעצר לפני מספר שבועות בפרשת הרב מצגר, דווקא נצפה השבוע (ביום רביעי) הולך, חופשי ומאושר, ברחובות בני-ברק.

לא בטוח שהליכה בחום הבני ברקי טובה יותר ממעצר בית. איזנשטט מנצל את החופש
לא בטוח שהליכה בחום הבני ברקי טובה יותר ממעצר בית. איזנשטט מנצל את החופש

• ואם כבר אנשי הרב מצגר: חיים המדינגר, ראש לשכת הרב מצגר, נצפה ביום רביעי האחרון מתדלק את האופנוע בתחנת דלק בכניסה לעיר ירושלים. ולא. מהחליפה הוא לא נפרד אף לא לרגע.

צריך הרבה דלק. תמיד טוב שיהיה לכל מקרה בו צריך את האופנוע המהיר. המדינגר השבוע
צריך הרבה דלק. תמיד טוב שיהיה לכל מקרה בו צריך את האופנוע המהיר. המדינגר השבוע
קסדה בראש טוב. המדינגר
קסדה בראש טוב. המדינגר

יצחק קקון, עורך 'יום ליום', השתתף במוצאי שבת האחרונה בהלוויית האברך ר' יוסף חיים אוחיון, בנו של רבה של אופקים. מתברר שהשניים למדו יחד בישיבת תפרח. קקון אף נתן במה רחבה לטרגדיה בעמוד ראשון בעיתון שבעריכתו.

אסון קשה. העמוד הראשון של 'יום ליום'
אסון קשה. העמוד הראשון של 'יום ליום'

• בשבעה אצל ר' מיכאל אילוז, ראש מועצת מעלה עירון שבצפון, על פטירת אביו ר' יחיאל אילוז, נצפו (ביחד!) יו"ר ש"ס אריה דרעי שהגיע לנחם, וחבר הכנסת אלי ישי שהגיע אף הוא לנחם.

ביחד, אבל לא אחד ליד השני. עד כאן. דרעי וישי בניחום האבלים השבוע
ביחד, אבל לא אחד ליד השני. עד כאן. דרעי וישי בניחום האבלים השבוע – צילום: יחיאל אילוז

• בקידוש לבנה במוצאי תשעה באב בכותל המערבי השתתפו ח"כ יעקב ליצמן, אהרן אברמן יו"ר לב מלכה, וצבי לבל איש מירון.

שנחכה כבר לנשות הכותל שיהיו כאן בעוד 21 יום? ליצמן תוהה
שנחכה כבר לנשות הכותל שיהיו כאן בעוד 21 יום? ליצמן תוהה. צילום: פייסבוק

• עורך באתר אינטרנט חרדי מוכר, נצפה לאחרונה בכמה מקומות (ביניהם, במסעדה חרדית ירושלמית בליל שישי האחרון בירושלים) עם מכרה שאינה דתייה, שהוא, לכאורה, מחזק אותה ברוחניות.

• ח"כ דב ליפמן (יש עתיד), התארח השבוע בקריית שמונה והתפנק על ארוחה רצינית. אנחנו סומכים על כך שהוא כיבד את הכיפה השחורה שעדיין מתעקשת להידבק לראשו, ושהאוכל היה בהכשר מהודר.

יותר טעים מחרדי. ליפמן מקבל תיאבון לא רק מחרדים
יותר טעים מחרדי. ליפמן מקבל תיאבון לא רק מחרדים

• שבוע של ימי הולדת עבר על כוחותינו, הנה כמה מהבולטים שחגגו השבוע את הולדתם לפני כך וכך שנים: אשר גולד, דובר מרכז רבני אירופה, ישי כהן כתב 'כיכר השבת', יעקב וידר יו"ר המטה החרדי ב'הליכוד', זאב קשש מ'איחוד הצלה' וינון פלח מ'קו עיתונות דתית', שחברים ערכו לו מסיבת יומולדת אמש (רביעי) בתל-אביב.
• שדרן 'המהדורה המרכזית' של 'קול חי', אברהם פרסטר, נצפה השבוע בתפילת מנחה של תשעה באב אצל הנגיד בנימין וייס, בנו של הגאון רבי אשר וייס.
• כמידי שנה, גם השנה סחב אתו ישי לפידות כמה ידוענים וזמרים בליל תשעה באב אל מנהרות הכותל המערבי. נצפו: רגב הוד, ליאור נרקיס, קובי אפללו, גולן אזולאי ועוד, וגם רולי דיקמן אחד.

'בקליינע' מכיר רק את השניים מימין. הידוענים עם לפידות בכותל
המדור מכיר רק את השניים מימין, דיקמן ולפידות. הידוענים בכותל

• השדר עמי מיימון וח"כ אלי ישי נצפו השבוע מגיעים ליטול אחד חלקי שישים מחוליו של פצוע של"ע נכנס לבית החולים, לאחר שנדקר על ידי סודני בדרום תל-אביב.

רק בריאות. מיימון וישי בביקור החולים
רק בריאות. מיימון וישי בביקור הפצוע

ולסיום, ידיעה שהגיעה למייל המדור (אליו אתם מוזמנים כרגיל לשלוח חומרים – ובמיוחד סלב'ס מגזריים נופשים בבין הזמנים ועוד ככל העולה על רוחכם –  info@actualic.co.il‬): אברך חרדי ירא שמים, החליט כי גם באוטובוס, בדיוק כמו בבית הכנסת ובבית, צריך לשמור על דיני תשעה באב. כל הכבוד.

אני בכלל מפגין על 'אגד'. אגב, גם לא שילמתי כרטיס. האברך בתשעה באב באוטובוס
אני בכלל מפגין על 'אגד'. אגב, גם לא שילמתי כרטיס. האברך בתשעה באב באוטובוס

שבת שלום ובין הזמנים שמח!

ראיתם 'סלב' חרדי נופש בצימר? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר נופש בים המלח? מפגש מעניין בין רבנים על גדות הים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור, סודיות מובטחת: info@actualic.co.il‬

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ואכן קוקר תיקנו את הידיעה על זיסמן…. אבל זה מדהים איך שזיסמן צדק שעיתונאים לא בודקים… וגם בקוקר שכחו לבדוק…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. תיקון טעות:הברית של נכד הרב הראשי האשכנזי הבא הרב דוד לאו שליט"א תתקיים ביום הבחירות באולם אחר באולמי 'נובוטל'!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הפעם אתר קוקר נפל בידיעה על זיסמן כי מי שדיווח על פואד בזמנו ביתד זה היה ג. לזר ולא זיסמן

  חיים |
  הגב
 4. לגבי הידיעה של אריה דרעי ואלי ישי זה לא בניחום אבלים של האברך זה ניחום אבלים של סבי ר' יחיאל אילוז זצ"ל אביו של מיכאל אילוז ראש מועצת מעלה עירון שבואדי ערה.. לידיעתכם…

  יחיאל |
  הגב