'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 16

• מספיחי הבחירות לרבנות הראשית: במהדורת 'בקליינע' הקודמת נכתב כי הפרשן יעקב ריבלין ניחש את תוצאות הבחירות לרבנים הראשיים (הניחוש: סתיו-יוסף) אך טעה. בכיר בעיתון 'בקהילה' מיהר לשלוח לנו מייל נזעם, ובו מופיעה כתבה שפרסם ריבלין בעיתון לפני כחודש, ששם אכן כתב כי לפי מה שרואות עיניו, לרבנים לאו ויוסף יש את הסיכויים הרבים ביותר לזכות. אלא מה? מאז עברו כמה שבועות, ויום אחד בלבד לפני הבחירות הגורליות ניחש ריבלין כאמור את הניחוש המוטעה סתיו-יוסף. לא נורא, בפעם הבאה.

• ב'יתד נאמן' אמנם חיככו ידיים בהנאה לאחר היוודע התוצאות, אך לא שכחו לרגע את ה"משתפ"ים" של הרב סתיו. חטף: היח"צן יענקי ביכלר, שרק לפני כמה שנים פרסם 'יתד' קריקטורה נלעגת שניסתה לשים אותו ללעג ולקלס. במאמר המערכת של העיתון השבוע נכתב עליו: "כל האמצעים היו כשרים כדי להביא לבחירתו (של סתיו), כולל גיוס משת"פים המשתייכים כביכול למחנה החרדי ומפעילים קווי תקשורת אלקטרוניים מסוגים שונים, שהסכימו למכור את נשמתם ואת נשמת החשובים להם בעבור בצע כסף". אאוצ'.

• הרב הראשי הנכנס הרב דוד לאו, התראיין בקצרה ל'ידיעות אחרונות' של יום שישי האחרון, שם סיפר לכתב עקיבא נוביק: "אני לא חבר באף קבוצה בוואטס-אפ. יש לי בפלאפון רק 'ווייז' ותיקיית שימושי יהדות. השבוע הורדתי לראשונה אפליקציה של 'ווינט', כדי להתעדכן בתוצאות הבחירות". את הדברים שמסר לפרסום בעיתון, שלח כמובן הרב לאו לנוביק בטלגרף.

• אחרי בחירתו של הרב יצחק יוסף, נכנסו הכתבים עקיבא נוביק מ'ידיעות' ויאיר שרקי מגל"צ, שמסקרים את ש"ס והחרדים לאורך כל השנה, לבית מרן הגר"ע יוסף, וזכו ממנו לצ'אפחה הוגנת. פספס ומרמר: יהודה שלזינגר מ'ישראל היום', שלא הגיע למקום וכתב בדף הפייסבוק שלו כך: "התלבטות אחת לשבת. האם הייתי מצטלם מתברך ומצ'תפח על ידי אחד מבכירי המסוקרים על ידי? האם אודי סגל היה מקבל ברכה מראש הממשלה? האם מתן חודורוב היה מצ'טפח עם יאיר לפיד בפומבי? התשובה שלי היא שאולי כן במסגרת יחסי עבודה בו צד מסקר ומסוקר מכירים ומדברים באופן קבוע ושוטף. לגבי רב חשוב ולא נגיש שלא ניתן להציג לו שאלות קשות וברכה ממנו נחשבת כזכות של הכתב, וואלה לא יודע". אח, כמה מרמור.

• בתה של הסופרת שרה קיסנר, התארסה השבוע במזל טוב עם אלחנן וקסלר מהישיבה הגדולה ראשל"צ.

• מנהל התוכניות ב'קול ברמה', אבי מימרן, שהה בסוף השבוע בנופש בים המלח, ונרגע קצת מהתרגשות מנתוני טי.ג'י.איי שהגיעו לאחרונה לידיו.
• שבוע של שמחות: תגידו מזל טוב למני גירא מ'קו החשיפות', לרונן כץ מ'קול ברמה' וליוסי יעקובוביץ, מנהל לשכת סגן ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט (ומלפנים: מפיץ הסמסים של ביכלר), לרגל הולדת הבנות השבוע. תוסיפו מזל-טוב נפרד גם לנועם זיגמן, עורך 'לדעת', לרגל הולדת הבן במזל טוב.
• כמו שסיפרנו לכם לפני כמה שבועות, בימים האחרונים הבשילו המגעים בין דוד חכם, שדר 'גלי ישראל' עד לשבועות האחרונים, לבין רדיו 'קול חי', ובקרוב בקרוב יגיע חכם להתסיס את התחנה בתכניות חדשות, ואולי גם לעזור לה לעלות שוב באחוזי הטי.ג'י. איי.

• ואותו חכם, אולי לכבוד המעבר הקרוב, הזמין אליו הביתה לארוחת שחיתות חגיגית את ידידיו – ישי כהן מ'כיכר השבת', ינקי דרעי 'הבן של', ודודו עמאר.

ישראל ירט, עוזרו הצמוד-צמוד של הרב יצחק דוד גרוסמן ממגדל העמק, נצפה השבוע דווקא עם הרב הראשי החדש דוד לאו.

• עלילות ליפא בארץ הקדושה: ליפא שמעלצר שוהה בימים האחרונים בארץ, ורץ מהופעה במלון זה להופעה בקעמפ ההוא. השבוע הוא התארח במלון 'שערי ירושלים' בכניסה לירושלים. ליפא חזר כל לילה לחדרו בשעה 3-4 לפנות בוקר, כשהוא חוזר סחוט מההופעות בצפון הרחוק, אך לא ויתר על תמונה עם הבן של המפיק הצמוד שלו, עויזר דרוק. העייפות הנוראה והטלטולים הביאו גם לזה שנתפס לו הגב באמצע השבוע, והוא בקושי הצליח להזדחל להופעות, שלא לדבר על לקפץ בהן. באחד הלילות השבוע התקשר אליו בן לוויתו, ששהה בירושלים, ושאל אותו איפה הוא. "אני בעכו כעת", השיב לו הליפא, "ואין לי מושג איך הגעתי לכאן ואיך אני יוצא מפה". ליפא בדרך?

• כתב 'יתד נאמן' יחיאל סבר ומנהל החדשות ברדיו 'קול חי', בצלאל קאהן, הפגינו השבוע יחסי גיסים-קרובים ונכנסו לרחצה בבריכת נחשונית, הרחק מעיניו הפקוחות של יהודה יברוב.

• העסקן שרגא ניימן (לא באמת חשבתם שיהיה שבוע שהוא לא יופיע כאן), נצפה השבוע משוחח ממושכות עם רב הסלבס מרדכי חסידים נצפה השבוע עם השחקן עמוס תמם).

• ואותו ניימן, נפש השבוע יחד עם חיים אסחייק ועוד חברים במלון כנען ספא בצפת. בחדר לידם נפשו יוסי דייטש ומשפחתו.
• יו"ר ש"ס אריה דרעי, גם הוא נפש השבוע, והגיע לגיחה קצרה ברכבל של צוק מנרה, ביחד עם רעייתו שתחי'.

• גם יהושע פולק, גזבר עיריית ביתר עלית, לא ויתר על החוויה והגיע אף הוא לאתר מנרה.

• הרב שמואל רבינוביץ, רב הכותל, יצא השבוע לנופש בקיסריה, ונצפה לומד ומתפלל בבית הכנסת המקומי.

• ח"כ משה גפני מיהדות התורה עלה בלילה של ההצבעה על התקציב השבוע ליציע העיתונות, כדי לתדרך מקרוב את העיתונאי צבי זרחיה מעיתון 'דה מרקר' (צילום: בלוג טל שניידר).

משה ליאון עוד לא נבחר לראשות העיר ירושלים (ולפי הפרסומים בימים האחרונים יצטרך לפלס בקושי רב את דרכו לכיסא), אך כבר מרגיש מינימום כמיניסטר מדרגה ראשונה, והגיע השבוע לסיור מתוקשר בבית החולים 'הרצוג'.

• ביום שלישי האחרון נצפה ח"כ מאיר פרוש מפנק את עצמו בכובע חדש, בחנות 'פרסטר' בקניון רב-שפע בירושלים.

• אם ראיתם השבוע את סגן ראש עיריית ירושלים, יצחק פינדרוס, כשהוא מאושפז בהדסה עין כרם, הסירו דאגה: מצבו הבריאותי שפיר, הוא רק עבור ניתוח לקיצור קיבה.
• העיתונאי יקי אדמק (יואל קוריץ בשבילכם) מ'בחדרי חרדים', שחזר השבוע מחו"ל, יעזוב את האתר סופית בעוד שבועיים, לטובת העבודה באתר "וואלה יהדות" החדש, שעלה השבוע לאוויר.
• חברי מערכת אתר 'כיכר השבת' יצאו השבוע לטיול גיבוש משותף בצפון, ופספסו כמה ידיעות חמות מאותו צהריים שלא הצליחו הכתבים להעלות לאתר, בעודם על הקיאקים. הבריז: ניסים פרץ, עורך באתר, שהוכרח להישאר צמוד למחשב כדי לשמור על הגחלת שלא תיכבה.

עוד בנושא:

'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 15
'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 14
'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 13

• להקת הילדים ה'קינדרלעך' של המפיק דוד פדידה, כפי שסופר כאן בשבוע שעבר, ערכה הופעת בכורה ברמת גן משירי האלבום החדש. ההופעה הוקלטה, וסוכם עם השדרן מנחם טוקר (שלא יכל לשדר במוצ"ש האחרון בשל היותו בארה"ב) כי הקלטת המופע תשודר בתכניתו במוצ"ש, במקום תכניתו הרגילה המשודרת בשידור חי. אממה, הנהלת הרדיו החרדית לא התלהבה במיוחד משידור הופעתה של הלהקה שלא משדרת חרדיות יתר, וביטלה את השידור, ובמקום זה שידרה תכנית של השדר יניב מאירי. דוד פדידה המפיק, יהודי שלא ממתין רגע, מיהר בתגובה להודיע ל'קול חי' כי הוא אוסר עליהם להשמיע את כל שירי האמנים שתחת חסותו בתחנה. וכך זה נקרא בעמוד הפייסבוק של יחצ"ן הלהקה, אביאל נחום: "השידור במוצ״ש בקול חי עם הקינדרלעך בוטל – לאחר הסכם מראש שהמופע ההשקה ביום שלישי יוקלט במיוחד לרדיו קול חי , וישודר בתוכנית מוצ״ש עם מנחם טוקר , באופן תמוה ובלי הודעה מראש תחנת הרדיו החליטה לבטל את השידור. אי לכך, המפיק דוד פדידה החליט לאסור על תחנת רדיו קול חי להשמיע את כלל אמני fdd (אוהד מושקוביץ, איציק דדיה, "קינדרלעך", דניאל אהביאל, יונתן שינפלד) בכל תוכניות הרדיו". ומה הפואנטה? מי שפתח למחרת, יום ראשון, את הרדיו בשעה 2 בצהרים, בתכניתו של מנחם טוקר (ששודרה מארה"ב) לא יכול היה לפספס את העובדה שהשיר הראשון שהושמע בתכנית היה דווקא השיר החדש של הקינדרלעך… לטוקר הפתרונים.
• השבוע נערך באשדוד הקעמפ של ישיבת 'בית מתתיהו', במהלכו נערך פאנל שלם, עם מוטק'ה בלוי, חיים ולדר, יצחק קקון עורך 'יום ליום' ועו"ד חיים זיכרמן, אליו הגיע גם הרב הראשי הטרי, בוגר הישיבה, הרב דוד לאו, שהנפיק שם סערה ראשונה עם כניסתו לתפקיד כשדיבר על הכושים המשחקים במכבי ת"א. במהלך הפאנל, נצפה הרב לאו מתחבק ממושכות עם מוטק'ה בלוי. רב בהכשר משמרת הקודש?

• ראש עיריית מודיעין עלית יעקב גוטרמן היה חייב לנפוש קצת, לפני המתח הרב של הבחירות במודיעין עלית, אז הוא לקח בשבת האחרונה את כל משפחתו לשבת חופשה במלון 'כינר'.
ישי לפידות, רוצה כבר שנים להתקבל ל'מועצת גדולי התורה', אך למרות המאמצים הכנים הוא עוד לא הוזמן לביתו של מרן הגראי"ל שטיינמן, אז הוא החליט השבוע להקים 'מועצת' משלו, אותה כינה "מועצת השירה היהודית", שזו להקה בת כשישה זמרים בראשותו, המשוררת שירים נוסטלגיים ועוד כמה שיצאו מהאף וכעת חוזרים אליו. השבוע הוא צילם בוידאו מופע של ה'מועצת' אותו הוא מתכוון להוציא בקרוב, בתקווה שהמועצת שלו תתכנס מעט יותר ממועצת גדולי התורה.

• וגם 'קול ברמה' החליטו לארגן קומזיץ ישיבתי להפליא, וכך התכנסו להם בראשית השבוע מאות בחורי ישיבה בהיכל התרבות בפתח תקווה, ונהנו משירתם של מונה רוזנבלום, אלי הרצליך, שלמה כהן ועוד ועוד. והנה וידאו ממה שהלך שם:
https://vimeo.com/71490248

• למשה הרמן, כתב 'קוקר', נמאס להיסחב עם ארבעת ילדיו באוטובוסים, אז הוא התחדש ברכב "דייהטסו" חדש. סע בדרכים בטוחות.

• הזמר בריו חקשור תושב נתניה-ניו יורק שהגיע בשבועות האחרונים חזרה ארצה מסבב אירועים בארה"ב (כהרגלו בקודש), סגר בשבוע האחרון מעגל כהשתבקש לשיר כזמר אורח במופע של הזמר יעקב שוואקי בהיכל התרבות של עיר הקבלה והנופש צפת, כמה שנים אחרי ששיתף עם שוואקי פעולה בלחן ללהיט הגדול "ברשות מורי ורבותי". יודעי דבר מספרים שבריו הוקפץ למופע ברגע האחרון, כמה שעות לפני שיצא לנופש באירופה, במקום הזמר ברוך לוין מארה"ב שנתקע בארה"ב ברגע האחרון. אנחנו מצדנו מחכים שיבשר כבר על חתונה מתקרבת.

• העסקן הרב מרדכי דוד אדלר ממודיעין עלית, חיתן השבוע בת בשעה טובה ומוצלחת. אך מה שתפס את העין בכניסה לאולם, היה שלט ענק של מזל טוב שהוצב שם, החתום על ידי עשרות חברות וארגונים, ואפילו 'המודיע' ו'המבשר' (לא זה לצד זה כמובן).

הגרב"מ אזרחי, חבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' ומקורבם של מרן הגראי"ל שטיינמן ומרן הגר"ש אויערבך (הפרט באמת חשוב להמשך הידיעה) – הגיע השבוע למסור שיעור מיוחד בירחי כלה של …ישיבת 'תומכי תמימים' של חב"ד. גורמים המקורבים לגרב"מ, הסבירו את בואו של הגרב"מ לחב"ד, בתקוות מקורביו כי בואו לכפר חב"ד יביא לכך שיהיו מי ש"יתמכו בתמימים" של הגרב"מ בישיבתו, ישיבת 'עטרת ישראל'.

• הרב דוד צבי אורדנטליך, רבה של ביתר עלית, נצפה השבוע עם בני משפחתו במלון 'כנען ספא' בצפת.

• ידידיו של חונא דייטש, מנכ"ל עיתון התמונות "הציבור החרדי" הוציאו השבוע כמחווה מיוחדת עיצוב של שער מיוחד למגזין העיתון (פיקטיבי כמובן), שם מופיע דייטש כשהוא נופש כאחד מגדולי האדמו"רים.

• כמידי שנה גם השנה נערך קעמפ בני תורה של ישיבת 'עטרת ישראל' והתיכוניסטים מרחבי הארץ, וגם השנה הפציע שם הזמר אהרן רזאל והלהיט "קבעתי את מושבי בבית המדרש" יחד עם יידל ורדיגר, שהדליקו עם השיר הזה את אוהדיהם של בנט וגפני גם יחד.

• ולסיום: האם נכונות השמועות שאחד מבכירי עולם הפרסום החרדי רכש את אחד האתרים החרדיים הגדולים?

שבת שלום!

ראיתם 'סלב' חרדי נופש בצימר? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר נופש בים המלח? מפגש מעניין בין רבנים על גדות הים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור, סודיות מובטחת: info@actualic.co.il‬

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בשבילכם נכונות השמועות כי גם יקי אדמקר הולך לעבור לקול חי בחודשים הקרובים יחד עם דוד חכם

  עין על קוקר חברה יישר כח על הכתבה היפה

  יואב |
  הגב
 2. מאיפה אתם משיגים את כל התמונות האלו????????????
  אתם ענקיים!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. וואו חונה מה זה השמנת יתר תמונה המרכזית !!!!!!!!!!!!!
  חזק למי שצלילם אותו עשה פירסום טוב האדם השמן ביותר עליי האדמה

  ארי |
  הגב
 4. שמעלצר היה במלון ספא 10 מטר ליד הקעמפ של שיח סוד וסירב לבוא לשיר להם אפי' שיר אחד.בושה עז פנים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • להבא אל תאמר עז פנים כמתי שהם יתקשרו אליו הוא לא יכל כי גבו כאב והוא לא היה שם הוא היה בעכו אני הייתי לצידו והוא סירב ?
   הוא אמר שאינו יכול לבוא,
   נפלתם עליו בזמן לא טוב !!!

   מרדכי |
   הגב
 5. סתם ככה אם בא לכם לדעת אז אבי מימרן נצפה בנופש ביום שישי בבריכה משחק בכדור עם המעבד רובי בנט וילדיו ועם המפיק של קול ברמה דוד קלינגר…ראיתי ברשת תמונה של קלינגר עם הכדור….

  מנחם - אחד הנופשים |
  הגב