'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם –

• חתונות משפחת יוסף: בימים כתיקונם הצמרת הפוליטית הייתה מתייצבת כאחת לשמוח בשמחתם של משפחת יוסף.  אמש השיאו הרב משה ויהודית יוסף את בתם במזל טוב והצמרת לא התייצבה. לא נתניהו לבני, ועוד אישי ציבור שהיו מתייצבים  באופן תדיר בשערי בניני האומה  – לצער כולם לא היו: היום שאחרי, כבר כאן.

 במעמד החופה השתתפו בני המשפחה ובראשם הראשל"צ הרב יצחק יוסף התכבד בסידור קידושין בחתונה השתתפו רבנים ואישי ציבור בהם:  אריה דרעי, אלי ישי,  הגר"י מצגר, הגר"ב שמואלי, אטיאס, דוד אזולאי, אמנון כהן, איציק כהן ושמחיוף.

צבי חקק המשמש בקודש
צבי חקק המשמש בקודש
רבי אליהו , בא תתכבד
רבי אליהו , בא תתכבד

• ומשמחה לשמחה: לצלם האדמורי"ם משה גולדשטיין נולדה בשעה טובה בת, ואילו לעורך משפחה יוסי אליטוב  נולד בן, וברכת מזל טוב לעורך שבועון 'כפר חב"ד' ואתר חב"ד און ליין מנחם כהן לרגל הולדת הבת. רק בשמחות.

• הדובר של חצר הקודש בעלזא שייעה וינברגר השתתף באירוע מלווה מלכה באלעד, החברים לא חשבו יותר מידי ודאגו להפיץ (בבלאקברי הכשר כמובן) את התמונה ברחבי הוואצפ.

המנחיל מנוחה, לעמו לישראל, הדובר של חצר הקודש
המנחיל מנוחה, לעמו לישראל, הדובר של חצר הקודש

 • ואם באלעד עסקנין, השבוע נצפו ראש העיר אלעד ישראל פרוש יחד עם יהודה ווצלר בלשכתו של פרוש,  ווצלר היה מעומד לתפקיד יועץ ראש העיר בירושלים (משה ליאון), לאחר ההפסד לניר ברקת  ווצלר נאלץ 'להסתפק' בתפקיד בכיר בעיריית אלעד, הלה תועד גם באירוע של מועצת עיריית בני ברק שהתכנסה באולם האודיטוריום ברחוב ירושלים שם הסתודד דקות ארוכות עם ה'בוס' החדש.

אל תירא ישראל אל תירא! פרוש ווצלר מסתודדים
אל תירא ישראל אל תירא! פרוש ווצלר מסתודדים

  • מנהל הקמפיין של ישראל פרוש חיים קליגר סוגר קצוות לקראת הקמת הקאוליצייה באלעד, קליגר יצא לשאוף אוויר בחצר העירייה, תיעדנו.

קצת שקט במרפסת
קצת שקט במרפסת

 • הצלם החרדי המוכשר עזריאל משה  שומר על כושר, הבוקר הוא  הגיע לאימון בחדר כושר בתל אביב ועל הדרך הוא  פוגש את לא אחר מאשר: (כמה מפתיע) שר האוצר יאיר לפיד . לפיד מסתבר, לא ויתר על זירת ההתגוששות.  צמוד ללפיד  נצפה האברך אייל בגדדי חבר ילדות  אשר ממשיך לשמור על קשר עם השר. בתקווה לביטול הגזירות.

תן לו בראש! לפיד עושה כושר
תן לו בראש! לפיד עושה כושר

• מפתיע: מרן האדמו"ר מויזניץ' הפתיע כאשר הגיע לשבע ברכות לבן המשב"ק הרב משה לבין משב"ק של אחיו האדמו"ר‬ (מרכז חסידי ויזניץ')

מזל טוב!
מזל טוב!
 בשבת האחרונה חגגו במלון רמדה בירושלים  שבת חתן של לבנו של המקובל הרב רוני כהן השתתפו רבנים, ואישי ציבור  אלי ישי , צבי עמר מבעלי רדיו קול ברמה , שדרנים ועוד.
 ישי והחברים ברמדה
ישי והחברים ברמדה

• היכונו. התוועדות י"ט כסלו ענקית תתקיים השנה בבנייני האומה. לאחר ששנה שעברה רבים נשארו בחוץ, הפעם זה מחולק לשני אירועים, נשים וגברים. בכל אחד מהם תהיה הופעה של "התזמורת העממית" (נאור כרמי וחיליק פרנק וחבריהם) המארחים את שולי רנד ואביתר בנאי, ודברי תורה מהרב יצחק גינזבורג ועוד. לאחר מכן תהיה התוועדות לתוך הלילה.

• בליל שישי האחרון יצאו חברי הכוורת של אלי ישי לסגור שולחן: בין הסועדים: יועצו של אלי ישי יעקב עמר,מני חדד. וכן קובי גבריאל.יועץ התקשורת של מרגי אלון נוריאל, קובי הרשברג ויהודה עמר.

הכוורת ב'צלחת' בתאבון
הכוורת ב'צלחת' בתאבון

 ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט עסוק וטרוד בהקמת הקואליציה בבני ברק, ובדרך הוא קפץ לביקור בכנסת שם פגש את ח"כ אלי ישי. היה חיבוק.

זה לא פשוט כמו שאתה חושב! זייברט שומע לעצת ישי
זה לא פשוט כמו שאתה חושב! זייברט שומע לעצת ישי

 • יקיר המדור רב הסלבס' מרדכי חסידים נקלט בעדשתנו שהוא בסוד שיח עם דרעי ואטיאס במזנון הכנסת.

בצל קורתם: יקיר המדור מול אנשי הצמרת
בצל קורתם: יקיר המדור מול אנשי הצמרת

ועוד אחת: רב הסלבס'  יצא לסיור ברחובות ירושלים יחד עם  אלי יצפאן.

כבוד הרב, יצפאן בסיור עם רב הסלבס'
כבוד הרב, יצפאן בסיור עם רב הסלבס'

אבי אבוחצירא עוזרו החרדי של אביגדור ליברמן,  ונחשב לאחד המוחות המבריקים בלשכה של ליברמן נצפה השבוע במזנון הכנסת ביום השבעתו  של ליברמן לתפקיד השר שהוא משוחח עם לא אחר מח"כ יעקב אשר, יש כבוד.

לא נעים הוא תפס אותנו על חם, אשר ויועץ הסתרים מבינים כל כלתה אליהם הרעה
עכשיו נטפל בליצמן
תן חיוך לבקליינע! אבוחצירא ואשר מנפיקים חיוך
תן חיוך לבקליינע! אבוחצירא ואשר

• גואל ועקנין איש רדיו קול חי עלה למעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן לבקש ברכה.

הראש ישיבה, אני צריך ברכה גואל בחזון איש
הראש ישיבה, אני צריך ברכה גואל בחזון איש 5

 ועוד מהנעשה בתוככי מסדרונות הכנסת: שדר רדיו קול ברמה משה איזן (פלדמן).ואיש הסמס' מוישי ביכלר (האח של..) נצפו השבוע במסדרונות הכנסת.

משה את משה: מסמסים במסדרונות הכנסת
משה את משה: מסמסים במסדרונות הכנסת

 אם אין קמח: בליל שישי האחרון נצפו במסעדת 'אליז' ' בירושלים. העיתונאי: עקיבא נוביק ידיעות אחרונות. קובי איזק יועץ ליצמן ברקת. נפתלי זאבי. יוסי רוזנבוים. בני מחלב משובו בנים, אותו מחלב אם שאלתם היה שותף למסע הנדודים של הרב ברלנד, כנראה שזה הספיק לאקס 'הקול החרדי'.

מחלב מספר לחברים מדוע הוא לא המשיך ממרוקו לצפון אפריקה
מחלב מספר לחברים מדוע הוא לא המשיך ממרוקו לצפון אפריקה
 איזק וחברים: לא מפסיקים לאכול אה?
איזק וחברים

• ישי לפידות נצפה שהוא בדרך חזרה ארצה מניו יורק:  רגע לפני שהוא אורז את המזוודות הוא הצטלם עם כוכב הזמר החסידי אברהם פריד:  צילום: הופמנייעס

לפידות ופריד, היה שמח
לפידות ופריד, היה שמח

• העסקן החבד"י ויועץ מפלגת 'ישראל ביתנו' ר' לוי אדרעי השתתף בחגיגה לאחר השבעתו של ליברמן לתפקיד שר החוץ בממשלה.

דה וודקה, אפשר לשתות לחיים
דה וודקה, אפשר לשתות לחיים

• גל העזיבות בקו עיתונות לא פוסק.  לאחר שאבי בנטוב עזב רונן בוסתן מנהל עיתון ״השבוע באלעד״ פורש מקו עיתונות לטובת משרה מעניינת בענף.

•  ג. יפית הידועה בשמה יפית גרינברג הפסיקה לנסוע בשבת.  גרינברג הפתיעה כשאמרה כי מצוות השבת הן הברורות בתורה, "זה היה תהליך נהדר".

• כנס אילת לתקשורת התקיים בראשית השבוע. את הפנאל הנחה בטוב טעם העיתונאי אבישי בן חיים, כוכב הערב היה איך לא: אריה דרעי, באירוע השתתפו בני אלבז, אחמד טיבי יאיר אטינגר ועוד אישי ציבור שירדו דרומה.

בני אולי באמת נזרוק אתכם לאילת! טיבי מתלוצץ
בני אולי באמת נזרוק אתכם לאילת! טיבי מתלוצץ

 • שלומי גיל  ואהרן גרנות ממשפחה נשלחו לסקר את האירוע שנערך בעיר הים האדום (כל אחד בהקשרו) עמיתו לעבודה נצפה באמצע עבודה קשה מאוד על מרפסת מלון הרודס באילת עם סיום כנס העיתונות 2013.  גרנות צייץ: "אל תקנאו בנו נאלצנו לעבוד קשה להשתלט על כל סוגי המאכלים והמגדנות שהוגשו כיד המלך. להתראות בשנה הבאה — עם ‏שלומי גיל‏.

ממש מסכנים! גרנות וגיל על רקע הים האדום
ממש מסכנים! גרנות וגיל על רקע הים

• לאחר שקברו את השד העדתי הצמד יעקב ריבלין ובלום המריאו לגרמניה להשתתף בועידת רבני אירופה שהתכנסה לרגל ציון 75 שנה לליל הבדולח. ולא רק הצמד, באירוע השתתפו: רבנים ואישי ציבור. ובהם ראש ישיבת חברון גבעת מרדכי  הגאון רבי משה מרדכי פרבשטין שתועד שהוא לוחץ את ידו של סגן שר הדתות אלי בן דהן.

אבי תלמד את הטרמנולגיה החדשה של מינכן הצמד שוב הפעם בגרמניה: צילום פייסבוק
אבי תלמד את הטרמנולגיה החדשה של מינכן הצמד שוב הפעם בגרמניה: צילום פייסבוק
אני בטוח שלא תפגע בעולם התורה - המפגש הנדיר
אני בטוח שלא תפגע במועצות דתיות – המפגש הנדיר

אשר גרייבר כתב השטח של קול חי וזמן אוויר  בילה שעות נוספות ב"טרקלין יאקאב חשמל", גרייבר מיהר לצייץ: עם מחירים כל כך נמוכים שלא האמנתי שאגיד אותם בשידור. ביום שלישי האחרון בסוף השידור שלי מ"טרקלין יאקאב חשמל" הבטיח לי מנכ"ל הרשת יניב בדלוב שזאת לא הפעם האחרונה.

המחיר נמוך מידי! גרייבר בטרקלין
המחיר נמוך מידי! גרייבר בטרקלין

• עקב עיסוקיו הרבים של צוריאל קריספל בחודשיים האחרונים נבצר ממנו לעסוק בענייניו האישיים, ואף לטפל ברכבו הפרטי שעבר תאונה קשה והושבת ולאחר מכן נגרר למוסך אמיתי ברחוב ז׳בוטינסקי בפתח תקווה על כל ציודו. רק בשבוע האחרון מצא קריספל שעה קלה פנויה וניגש למוסך לאסוף את הציוד האישי שנשאר ברכב הפגוע. משחיפש את בעל המוסך נאמר לו על ידי הפקידה כי המנהל נמצא בקומה למעלה. קריספל גילה להפתעתו בקומה השנייה של המוסך כולל אברכים הרוכנים על גמרותיהם כשאליהם מצטרפים כל בעלי העסקים באזור למסיבת סיום מסכת על סדר הדף היומי במסכת פסחים.  קריספל נתבקש לשאת דברי תורה ודברים לזכרו של מרן זיע"א.

זה לא אני מה ששמעתם ברדיו ! הגר"צ קריספל נושא שיעור לזכרו של מרן
זה לא אני מה ששמעתם ברדיו ! הגר"צ קריספל נושא שיעור לזכרו של מרן

 •  בלעדי לבקליינע:  אבי ברגר מנהל החיידר במודיעין עילית שהתמודד מול גוטרמן  עשוי להתמנות לראש לשכתו של חיים  אפשטין שיקבל את המחלקה לתרבות תורנית בעיריית ירושלים. בבני תורה כוססים ציפרונים לקראת סגירת המו"מ, ציפור קטנה לחשה לנו כי צפוית הפתעות נוספות, אנחנו רשמנו.

• שמוליק אברהם הדוגמן החרדי של צינור לילה יצא שוב לנפוש, והפעם לסקרנים: הוא פינק את עצמו עם חברים במלון קלאב הוטל  בטבריה.

החיים היפים! שמוליק אברהם: פייסבוק
החיים היפים! שמוליק אברהם: פייסבוק

לשמוליק אברהם היה סיבה לחגוג בסוף השבוע בחר בו המגזין של בחדרי חרדים לעשרת החרדים הגדולים בפייס, והוא צייץ:  "תמיד חלמתי להיכנס לרשימה ולא משנה איזו רשימה זו תהיה. אבי גרינצייג הצליח להגשים לי חלום ולהכניס אותי לרשימת "10 דפי הפייסבוק החרדיים שכדי לעקוב" לצידם של גדולי עולם כמוטה פראנק ואיציק אלרוב במגזין סופ"ש.

•  הסדרה הפופלרית של משפחת שיינדר מכה גלים:  צפו בסיור הבחירות של ראש עיריית בני ברק (כמעט) לפני הבחירות במחלקות העירייה .

•  השבועונים החרדיים, משפחה ובקהילה, לא סיקרו בהרחבה את כינוס השלוחים העולמי – והחב"דניקים זועמים. ברשת החברתית פורסם השבוע מכתב אותו כתב חסיד חב"ד למערכות העיתונים הנזכרים, ובו נאמרו הדברים הבאים: "השבוע רכשתי, כפי שאני עושה מעת לעת, את העיתון שלכם. דפדפתי בין עמודי העיתון, מחכה בשקיקה לקרוא על הכינוס שלנו ואני לא מוצא כלום. הפוך בה והפוך בה, הפכתי שוב ושוב, ואין אפילו מילה אחת על הכינוס. אפילו לא איזכור. כלום. אפס".בהמשך הוא מקונן מדוע היה להם מקום לפרסם אודות כינוס פעילי ש"ס וועידת אגודת ישראל בארה"ב, ומסיים בקריאה: "אל תרכשו השבוע משפחה ובקהילה לאחר שהחרימו את כנס השלוחים העולמי".

ואילו מענדי גרוזמן  עורך בחדרי חרדים כתב טור מיוחד בנושא באתר חב"ד – שטורעם: אף אחד לא החרים את חב"ד. הסיקור היה אכן מינימלי, אך הגורם לכך טמון בצורה בה פועלת תקשורת, כל תקשורת. יש לנפץ את האשליה לפיה יושבים חבורה של אסטרטגים בתוך חדר קטן וחשוך, מעלים על השולחן אישים ומוסדות, בוחנים הכול על פי מדיניות-על, ובסופו של דבר מכריעים מי יפורסם ומי יישכח. הסיפור הזה פשוט לא קורה. תהליך עיבוד המידע, מרגע קבלת הידיעה ועד למציאת מקומה בכותרת הראשית, מתנהל בצורה הרבה יותר טבעית וספונטנית. דינמיקה, זו ההגדרה המדויקת.

שבת שלום! 

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור, סודיות מובטחת: nbjovsr88@gmail.com

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מושקע! קורא כל שבוע בשקיקה. המשיכו כך!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. למה להתעלם מרבי מוישה וינטרוב מבכירי החרזנים בעולם, עומד בשורה אחת עם פריד ולפידות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. לידיעה!

  אנחנו יודעים כמה שייע ויינברגר מנסה לייחצן את עצמו כ-"דובר חסידות בעלזא" אבל זה ממש לא נכון.

  הדובר היחיד של חסידות בעלזא הוא ח"כ הרב ישראל אייכלר! שייע ויינברגר בסך הכל זה שעושה את העבודה השחורה…

  מנדי |
  הגב