'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 25

• כמו שפרסמנו בשבועות האחרונים, רשימה שלמה של דוברים ויח"צנים ליוותה את המועמדים והרשימות לציבור החרדי, ועכשיו קטפה (או שלא) את הניצחונות: את ניר ברקת ליוו אברמי קרויזר וקובי איזק, את משה אבוטבול נוחעם ברזעסקי וחנוך ברסלר, את אגודת ישראל בבית שמש – יעקב רייניץ, סיעת כ"ח בבית שמש – אהרן חכם (קליגר), דגל התורה בבית שמש – משרד מילר פוינט, ישראל פרוש באלעד – מאיר גל ויענקי ביכלר, יונה יהב בחיפה – אבי יוספי, ומאיר רובינשטיין בביתר עלית – מני גירא שוורץ.
• בבני ברק, דאגו אנשי 'קלמן וי' להנציח מראש את העבודה המאומצת שלהם להמליך את חנוך זייברט לראשות העיר (המאומצת הייתה בצחוק), על גבי פירות שונים. נו נו, הפרי סובל הכל.

חבל שלפירות אין זכות הצבעה. האבטיח של קלמן
חבל שלפירות אין זכות הצבעה. האבטיח של קלמן
ט"ו בשבט מוקדם. משלוח המנות
ט"ו בשבט מוקדם. משלוח המנות

• זייברט גם גמל ליו"ר המשרד, קלמן בורשטיין, בחיבוק מוחץ על העבודה.

אחרי כזה חיבוק לא בטוח שיוכל לעבוד גם בבחירות הבאות. זייברט ובורשטיין
אחרי כזה חיבוק לא בטוח שיוכל לעבוד גם בבחירות הבאות. זייברט ובורשטיין

• ב'קול ברמה' הגישו במוצאי הבחירות משדר ארוך בכמה חזיתות וערים, בשיתוף פעולה ובשידורים משותפים עם רשת ב'. בין מובילי המשדר היו אבי מימרן, מוטי לביא, אבי בלום, יעקב ריבלין ואפילו הסופר חיים ולדר שחזר לזקנותו להיות כתב מן השורה שמקריא נתונים מקלפיות. היינו שם.

כל הכסף ל'כיכר' הגיע, מצידי שכולם יפסידו כעת. לביא משתף את ולדר, באולפן באלעד
כל הכסף ל'כיכר' הגיע, מצידי שכולם יפסידו כעת. לביא משתף את ולדר, באולפן באלעד
תנו תוצאות ותנו לי לעוף לישון. מימרן (מימין)
תנו תוצאות ותנו לי לעוף לישון. מימרן (מימין)

• שיכור מהניצחון של אחיו, נסע בשעת לילה מאוחרת מאד מאלעד האח של המנצח, נוחי פרוש, אך מרוב העייפות הוא נרדם על ההגה – ועשה תאונה (אבל הכל בסדר).

• במקביל, אחיו, ראש העיר החדש ישראל פרוש, מיהר להבטיח לתושבים קידוש חגיגי לרגל זכייתו. הוא בטח לא מתכנן את עשרות סירי הטשולנט שעליו להכין, לאנשים שיודעים לאכול.

מזמין, אבל אתם לא חייבים לבוא. פרוש והקידוש
מזמין, אבל אתם לא חייבים לבוא. פרוש והקידוש

• בשעת ספירת הקולות, ישב ראש עיריית בית שמש הנכנס משה אבוטבול במשרדו, יחד עם מקורבים, וכסס ציפורניים במתח. כששמע את הבשורה, פרץ במתקפת חיבוקים לכל רעיו.

במתקפת חיבוקים. אבוטבול חונק את גואל ועקנין מקול חי
במתקפת חיבוקים. אבוטבול חונק את גואל ועקנין מקול חי

יענקי מייזליש מ'קול ברמה', מי שהיה במקום שביעי ברשימת 'טוב', הגיע לביקור יום לפני הבחירות דווקא ב…מטה 'יהדות התורה' בהר חוצבים. אלא ששם הוא חנה באדום-לבן, וכמובן חטף דו"ח חניה. החברים ב'טוב' (לשעבר) אשמים?
• בעוד כתב 'יתד נאמן' אליעזר ראוכברגר נבחר השבוע לשמש כאחד מנציגי יהדות התורה בירושלים, כתב אחר מהיומון הליטאי, אריה זיסמן תושב חיפה שהוצב במקום 5 ברשימה המקומית בחיפה, ממתין כעת לפי הדיווח ב'יתד' ל…ספירת קולות החיילים והמעטפות הכפולות שאולי תכניס אותו לעירייה (לא שיש לזה סיכוי כמובן). ב'יתד' פרגנו בידיעה החדשותית בעניין וכתבו: ממתינים כעת לספירה המעטפות הכפולות, "אז יוכרע האם הרב אריה זיסמן יזכה לתואר נוסף כחבר מועצת עיריית חיפה בנוסף לכתב 'יתד נאמן'". על בחירתו של לייזר ראוכברגר, אגב, לא דיווח שם בהתלהבות מיוחדת והדגשת היותו כתב יתד.

ישועתו לא צפויה לבוא מקולות החיילים. הידיעה על זיסמן
ישועתו לא צפויה לבוא מקולות החיילים. הידיעה על זיסמן

• הבוקר פורסמה ב'יתד' מודעה של 'דגל התורה' ובהן פורטו כל הערים בהן נבחרו נציגים חרדיים. אלא שאם הנציג הוא מדגל התורה הוא כונה: "חברינו", ואילו אם אם הוא מש"ס או מאגו"י הוא כונה: "שותפנו". וכך אברהם רוזנטל מטלז סטון הוא "חברינו" ואילו ישראל פרוש מאלעד הוא "שותפינו".

חברינו ושותפינו. הידיעה ביתד
חברינו ושותפינו. המודעה ביתד

• כתב 'יתד' יחיאל סבר דיווח הבוקר בעיתונו בכותרת שחורה ענקית על הפגיעה אמש בגראי"ל שטיינמן, אך לא עצר את עצמו מלכתוב טור אישי נוסף על "איך ניתן בכלל להכין ידיעה על הפגיעה בגראי"ל".

שרפי מעלה צעקו. סבר לא יכול לכתוב
שרפי מעלה צעקו. סבר לא יכול לכתוב

• הבוקר ב'יתד' זו גם הפעם הראשונה בהם הם מתייחסים לתוצאות של 'בני תורה'-עץ, ובעיתון נכתב כי "יהדות התורה בירושלים קיבלה שמונה מנדטים, 'למרות הניסיונות החצופים של מפלגות שביקשו לפגוע בגדולי ישראל'". להזכירכם, יתד, זה לא נגמר רק בניסיונות אלא גם בהצלחות… את 'טוב', אגב, מזכירים ב'יתד' וכותבים שלא עברה את אחוז החסימה.
• אחרון מ'יתד': ביום שישי האחרון לא פרסמו שם את הקריקטורה השבועית של יוני גרשטיין, ימים ספורים לפני הבחירות. הסיבה: היא לא עברה את אישור הועדה הרוחנית.

מרנן ורבנן מאורי הדור זצ"ל. הפלג הירושלמי מאחורי הקברים
מרנן ורבנן מאורי הדור זצ"ל. הפלג הירושלמי מאחורי הקברים. הקריקטורה שנפסלה

• לקראת הישורת האחרונה, ישבו בליל שישי האחרון איש העסקים נחמן בנשעיה ונחמן ניימן – מקום 13 ברשימת ג' במודיעין עלית – במסעדת הטשולנט הטובה בעיר, הטופ שבאחוזה, שם דנו על כל התחזיות.

עזוב מועצה. בו'אנה, איזה טשולנט! החבר'ה טוחנים
עזוב מועצה. בו'אנה, איזה טשולנט! החבר'ה טוחנים
לא זזו עד השעות הקטנות. בהטופ שבאחוזה
לא זזו עד השעות הקטנות. בהטופ שבאחוזה

• העיתונאי והיחצ"ן הינוקא יהודה רובינשטיין, נצפה מבסוט אף לפני היוודע הניצחון באלעד.

לוחשים לי את התוצאות באוזניות. רובינשטיין
לוחשים לי את התוצאות באוזניות. רובינשטיין

• סגן עורך 'הפלס' ישעיהו ויין, היה מרוצה מאד מהתוצאות של "עץ", וחגג בהתאם במודיעין עלית עם חבריו לפלג.

לא מזכיר קצת בפנים את הבחור שתקף את הגראי"ל? - יגידו שונאי הפלס. ויין חוגג
לא מזכיר קצת בפנים ובמבנה גוף את הבחור שתקף את הגראי"ל? – יגידו שונאי הפלס. ויין חוגג

• ועוד ממסיבות הניצחון של עץ, והפעם בירושלים: העיתונאי עקיבא נוביק (ידיעות אחרונות), בלבוש הולם מאד, הגיע לסקר את מסיבת הניצחון בירושלים, ושחרר לעולם את הסטטוס הבא: "אין דרך ראויה לסיים את הלילה יותר מקוגעל קרטופלאך במסיבה של סיעת בני תורה".

היזהרו. תומך פוטנציאלי של בנט באזור. נוביק, הקוגל, ותומכי עץ. צילום: פייסבוק
היזהרו. תומך פוטנציאלי של בנט באזור. נוביק, הקוגל, ותומכי עץ. צילום: פייסבוק

עוד בנושא:

'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 24
'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 23
'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 22

• ביום רביעי בערב התקיים 'ערב התוועדות ודידן נצח' בביתו של נציג חב"ד החדש בביתר עלית, חבר המועצה יעקי הרשקופ, לשם הגיעו כל המי ומי מעסקני העיר לחגוג בשמחתו.

באים להשתכר מהניצחון. מאיר רובינשטיין וחונא דייטש בהתוועדות
באים להשתכר מהניצחון. מאיר רובינשטיין וחונא דייטש בהתוועדות
דידן נצח! אצל הרשקופ
דידן נצח! אצל הרשקופ

• ואם כבר חונא. ביום שלישי הוא ליווה את רובינשטיין ואת ח"כ מאיר פרוש, שהגיע גם לביתר למרות הבן שהתמודד באלעד.

אני אומר לך שהוא יקח. חונא משכנע את המשוכנעים
אני אומר לך שהוא יקח. חונא משכנע את המשוכנעים
זה הפתק הנכון. רובינשטיין משגיח מקרוב על המעטפה
זה הפתק הנכון. רובינשטיין משגיח מקרוב על המעטפה

• העיתונאי יענקי רייניץ מהמודיע, הסתובב בכל יום הבחירות צמוד צמוד לח"כ יעקב ליצמן בכל הארץ.
• לעומתו, העיתונאי שלומי גיל מ'משפחה', דווקא נצפה כשהוא מסתובב במטה יהדות התורה בירושלים.
• היועצים החרדיים של ניר ברקת, קובי איזק ואברמי קרויזר, מחויכים מאד בימים האחרונים מאז הצליחו להביא שוב לבחירתו של ברקת על ידי העמקת הפילוג בציבור הליטאי, והשניים אף הוזמנו לדבר על כך בראיון לערוץ 10, וכמובן לא פספסו את ההזדמנות.
• הסופרת והעורכת ('יתד נאמן') שרה קיסנר מחתנת הערב (ה') בת.
• במוצ"ש האחרון התקיימה השקת הדיסק החדש של אברמי רוט ויוסי גרין באולם ברודט בתל אביב, ולמקום הגיעו אצולת הממון של תל אביב ופתח תקווה – הבית השני של גרין. נצפו בקהל בין השאר: מוטי וברכה זיסר, עורך 'מרכז העניינים' יצחק נחשוני, וכן בנו – יהודה נחשוני, מנכ"ל עיתון 'משפחה' ופיני פלאי מבכירי העיתון, שקיבלו תעודה מיוחדת על גבי הבמה, בזכות שיתוף הפעולה בחלוקת הדיסק חינם לקוראי העיתון לאחרונה.

הולך למכור את הבית, אבל למה לא ליהנות ממוזיקה טובה? זיסר (בחליפה, מימין) ורעייתו - ויצחק נחשוני (משמאל בתמונה)
הולך למכור את הבית, אבל למה לא ליהנות ממוזיקה טובה? זיסר (בחליפה, מימין) ורעייתו – ויצחק נחשוני (משמאל בתמונה)

שבת שלום!

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור, סודיות מובטחת: info@actualic.co.il‬

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אולי מרן הגראי"ל שטיינמן לא מוכן לעשות צילום מחשש שמא יתגלה כי אין לא שום שבר מהאלימות מהאברך שתקף מרן אתמול בבוקר, למה תקפו? משום שלקחתם (צ"ל שגנבתם) הרבה מהזמן היקר של הזקני הדור, בשביל הבחירות של הציונים ימ"ש, וכולו לשם שמים!!! אבל זה לא לשם שמים של הקב"ה רק לשם שמים של השטן וחביריו.

  תדעו: שהיום יש קיטרוג גדול בשמים על הביטול תורה שגרמתם לגדולי הדור, ובחורי ישיבה, ואברכי הכולל, ובפרט הביטול תורה שהי' בעד הבחירות הטמאות הציונות ר"ל.

  חז"ל אומרים ותלמוד תורה כנגד כולם!!! ולא כתוב בשום מהראשונים או פוסקים "שהבחירות דוחה תלמוד תורה" ולמעשה הקב"ה המנהיג את העולם הראה לכם שלא הצלחתם בירושלם וכו' והרה"ג ר' שמואל שליט"א כן הצליח יפה יחסית.

  תתביישו לכם על הביטול תורה שגרמתם לאלפי בני תיירה
  תתביישו לכם על המחלוקת שגרמתם ביו גדולי ישראל
  תתביישו לכם על השקרים שגרמתם
  תתביישו לכם על הגניבות וכו' ועל דברי חוצפה נגד הגדול הקדוש מירושלם.
  תתביישו לכל על ה"חילול השם" הנורא שגרמתם בארץ ישראל ובכל העולם כולו. אצל החילונים לא ראינו מחלוקת כמו שהי' אצלכם ובאלו שכמותכם הנקראים "חרדים"
  על חילול שם שמים ברבים אין מוחלין לו ר"ל.

  עד לאיפה היגעתם ?אתם באמת חרדים? תזכרו: י-ש דין וי-ש דיייין העולם "אינו" הפקר כמו שאתם חושבים. ליטאים – עברתם כל הגבולות!

  למי שמוחו בקדקודו מבין שכל רגע, שני', ודקה, של הזקני הדור המנהיגים אותנו לקראת ביאת המשיח, חשוב בשמים, ולמה בזבזתם זמנן של הגדולים על שטויות כמו הבחירות? הי' צריך לעשות נגדכם מחאה רבתי! איך העזתם לעשות ככה לגדולי ישראל? ולנו.

  השבוע כבר הי' רעידת אדמה השביעית וכולם ישינים!!! למה? ומה אם כבוד התורה? של הרה"ג ר' שמואל אוירבאך שליט"א ומרן של כל בני הגולה ה"ה ר' חיים קנייבסקי שליט"א עד 120 הספר תורה החי? ומה אם כבוד התורה של מרן ר' חיים ה"ספר תורה החי" שיודע בעל פה כל התורה כולה!!!!

  הקב"ה מרעיד את הארץ כדי שנתעורר בתשובה שלמה מהר. אנחנו צריכים לעורר מאוד מאוד לשפר המעשים שלנו, כפי שכתוב בספרים הק’ – ובחסד הבורא ב”ה הוא לא החביא מאיתנו את הדרך להגיע ולהתקרב אליו.

  למה מבזים תלמידי חכמים ברבים בביטול תורה. לא עת לצחוק ח"ו, המשיח כבר בפתח אבל אנחנו כולנו צריכים לשוב בתשובה, לשם יתברך שמו, ולא לישון. אך ורק – ותשובה ותפלה וצדקה מעבירים את רוע הגזירה. נא לזכור לשפר הצניעות מיד!!!.

  יה"ר שירחמו אליכם מן השמים של השכינה הקדושה, ותזכו לשוב בתשובה שלמה בב"א.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב