בקליינע • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור החדש בכל יום חמישי עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 3

• ראש עיריית ירושלים לשעבר (וכנראה גם לעתיד) אורי לופוליאנסקי, אירס בראשית השבוע את בנו, עם בת למשפחת הרשברג בפתח תקווה. ואותו לופוליאנסקי חגג ביום שלישי בר מצווה לנכדו. האם בעוד חצי שנה הוא יחגוג שמחה נוספת?…

חיים גריידינגר, לשעבר 'הקול החרדי', משרד יח"צ, 'כיכר השבת', 'קול חי', 'מעריב', 'איחוד הצלה' (ואולי עוד כמה ששכחנו), חזר השבוע למכורתו, ובימים האחרונים הקים את משרד היח"צ "גריידינגר תקשורת", שהולך לטפל בלקוחות מהמגזר החרדי ולא רק. עם הקמת המשרד החזיר גם את דף הפייסבוק שלו לפעולה, ובגעגועיו למילה הכתובה החל להפיל על חבריו לדף טונות של מילים כתובות. חיים, תחזור לרדיו.

גריידינגר. משרד חדש
גריידינגר. משרד חדש. צילום: פייסבוק
אם תרצו לבקר, הנה הכתובת
ואם תרצו לבקר, הנה הכתובת

• שר החינוך שי פירון היה השבוע רעב במיוחד. אולי זו הסיבה שהוא התיישב אל מול עיני המצלמות והחליט לבלוס שוארמה (?) בפיתה. הנה הוכחה:

• עוד לא התאוששנו מהפאדיחה הקודמת של שדר 'קול חי' אברהם פרסטר, וכבר התרגשה על פרסטר רוגזה של פאדיחה נוספת: ביום חמישי האחרון, בראיון עם העסקן יואלי קלפהולץ בנושא זהירות בדרכים בדרך למירון, הזכיר קלפהולץ מספר פעמים את האיכות של תחנת הרדיו קול ברמה ללא שפרסטר שם לב. "מכיוון שאנחנו מדברים ב'קול ברמה' שזה מקום עם רמה אבקש בתחנונים – תשמרו על עצמכם", אמר קלפוהלץ שוב ושוב. פרסטר היה שקוע בלתווך נדל"ן ולא שם לב.
• איש הפרסום והיח"צ (ועיתונאי 'שעה טובה' לשעבר) בניהו שטרנהל, פתח בשבועות האחרונים יחד עם שותפו סניף של קפה קפה ליד ביתר עילית, כדי שיהיה לכם, הביתרים, להיכן לצאת ולאכול. בעיתון 'הציבור החרדי' כבר בנו על ארוחות חינם ופרגנו לו במודעת ברכה. מה איתנו?

תביא לטעום. הברכה ב'הציבור החרדי'
תביא לטעום. הברכה ב'הציבור החרדי'

• אחרי שלפני מספר שבועות הגיע הרה"ג יצחק יוסף למסור שיעור בכולל של אחיו, הרה"ג דוד יוסף. השבוע הגיע הזמן לביקור הגומלין והרה"ג דוד יוסף מסר שיעור בישיבתו של אחיו, הרה"ג יצחק יוסף.

ביקור גומלין. השיעור של הרה"ג דוד יוסף אצל אחיו
ביקור גומלין. השיעור של הרה"ג דוד יוסף אצל אחיו

• ב'הצלה גוש דן' סיכמו את מבצע ל"ג בעומר בהצלחה יתירה, ובמסיבה גדולה למתנדבי הארגון. הנה:

ומה יגידו ב'איחוד הצלה'? המסיבה של מתנדבי הצלה גו"ד
ומה יגידו ב'איחוד הצלה'? המסיבה של מתנדבי הצלה גו"ד

• בתחתית העמוד נמצא המייל של "בקליינע" אליו אתם יותר ממוזמנים לשלוח ידיעות חמות וחשיפות קטנות ותמונות של ידוענים חרדים מכל הבא ליד. בשבוע שעבר עשה זאת גולש נאמן מאלעד ובפיו הידיעה הבאה: "בימי ספירת העומר (עד ל"ג בעומר) נהגו שלא להתספר ולהתגלח. צפייה אקראית (באוטובוס?) בתכניתו של מנחם טוקר בערוץ 2 המשודרת ביום שישי בשעה 2 (שמיום שישי הזה תשודר כאן ב'קוקר' בשידור חי), גילתה לי בשבועות האחרונים – הרבה לפני ל"ג בעומר והרבה אחרי תחילת ספירת העומר – את טוקר כשהוא נראה מגולח למשעי ואף מסופר כראוי. איזה היתר יש להתגלח עבור ערוץ 2?"
-טוקר, הרב אישר?
"אני חושב שמצב השיער שלי הוא מצב שידוע לכל, לדאבוני. זה לא חדש וזה כבר מגיל 18. אם יש לך פיתרון בשבילי אני אשמח לשמוע. לעניין הגילוח, אני דווקא הייתי עם זיפים נחמדים וזה לא נכון שהתגלחתי. לדאבוני הרב, הזיפים גם גירדו לי רוב הזמן".

• כתבת וקריינית 'קול חי', דבורה גינזבורג (בתו של הרב יוסף גינזבורג מ'פינת ההלכה' ב'שיחת השבוע'), הודיעה להנהלת הרדיו לפני מספר שבועות על עזיבתה את התחנה, בשל ג'וב נחשק שקיבלה: כתבת הבריאות באתר ynet. אך אויה, רק לאחר שהודיעה ל'קול חי' שהיא עוזבת, נזכרו לצלצל מ-ynet, ולספר לה שמינויה באתר – בוטל. לא נעים.
• רק לפני שבועיים סיפרנו פה על הברית לבנה של ציפי לינדר, ממחלקת השיווק של 'משפחה'. בשבוע שעבר הופתענו מאד לגלות כי אחת מהזוכות במבצע פרסים שערך עיתון 'משפחה' עם חברה גדולה במשק היא לא אחר מאשר …משפחת לינדר. מה עם ההשתתפות אסורה על עובדי 'משפחה' וכאלה?

• לפני שבועיים גם פרסמנו פה ב'בקליינע' על הקבוצה של העיתונאים החרדים שביקרה ברמאללה. השבוע גם שמנו את ידינו על התמונה הקבוצתית. בין המצולמים: נחמן וייס (שסיפר על הביקור בשבוע שעבר ב'בקהילה'), אשר מדינה מהמבשר, אהובי שוירץ ושיפי חריטן.

• מבזק ל"ג בעומר: במירון נצפו כמעט כל הח"כים החרדיים, וביניהם: משה גפני, לייזר מוזס, מאיר פרוש, אלי ישי, יעקב אשר, ישראל אייכלר ועוד. כמו כן נצפו בהר הגרי"ד גרוסמן, השר יצחק אהרונוביץ, המיליארדר דן גרטלר, ראש העיר ביתר, מאיר רובינשטיין, ויהודה משי זהב, יו"ר זק"א, שנעמד לצילומים עם אישי ציבור בכל פעם שהתחילו לשיר 'בר יוחאי' (דהיינו: כל הזמן). משי זהב גם דאג להעביר תמונות וסרטונים לכל קבוצות הוואטסאפ אונליין ממירון. פה, למשל, תוכלו לראות אותו אונליין עם הטלפון בהדלקה של בויאן. בין המצולמים עם משי זהב ניתן היה לראות גם אלי ביר, נשיא 'איחוד הצלה', את דודי שוומנפלד, שדרן 'קול ברמה' ומחנך במוסדותיו של הגרי"ד גרוסמן. הרב חיים הורביץ, שדר קול חי ורבה של שכונת צהלה בתל אביב, הרחיק דווקא ממירון וגם מתל אביב ונצפה בהדלקה משפחתית ב…הר הברוגז בבני-ברק. ברוגז עם תל אביב?

ואיך אפשר בלי. חברת כת השאלים בחניוני מירון
ואיך אפשר בלי. חברות 'כת השאלים' בחניוני מירון

• כתב החרדים של עיתון ישראל היום, יהודה שלזינגר, נצפה יוצא ביום ראשון האחרון מביתו של מרן הגר"ח קנייבסקי. מה הוא עשה שם? כנראה קיבל ברכה מהרב לרגל נישואי אחותו באותו ערב. ואיך אפשר בלי תמונה:

ברכה ולהתחתן. יהודה שלזינגר בחתונת אחותו השבוע
ברכה ולהתחתן. יהודה שלזינגר בחתונת אחותו השבוע

• אחרי טור מפרגן של הרב יעקב פרידמן בעיתון 'בקהילה' לסרט "זמן פוניבז'" של היוצר החרדי יהונתן אינדורסקי (לשעבר כתב 'בקהילה' ועורך 'בשעה טובה'), השבוע הוא זכה לפרגון בעיתון 'גלובס', שמנה אותו ברשימת היוצרים הצעירים שעתידים להפתיע בתחום עשיית הסרטים השנה.
• אחרי שהכתב יקי אדמקר (יואל קוריץ), החל בשבועות האחרונים להגיש עם ארי גלהר את המיץ של הטשולנט ב-NRG, המופיע גם אצלנו כאן ב'קוקר', הוא החל להעלות כתבות וידאו שיעלו מעתה תדיר בערוץ היהדות של האתר. הראשונה היא על קניית חליפות וכובעים של החתנים החרדיים. אדמקר בדרך לחתונה?
• הזמר והיוצר ישי לפידות חזר השבוע מחופשה (ושלא יספר על עבודה) באיים הקאריביים. ככה זה כשעובדים קשה כל השנה.
• וידידו של לפידות, הזמר ובעל התזמורת המצליחה עמירן דביר, השיק בסוף השבוע את אלבומו החדש, "זה הזמן", אחרי שנים של שקט. ציפור קטנה לחשה לנו כי רובו של הדיסק שוכב מוכן כבר שלוש-ארבע שנים, אלא שהוא התעכב בעקבות הסיפור הבא: דביר הגיע לפני מספר שנים למוצ"ש לאחת מתחנות הרדיו החרדיות כדי לבצע מעט משיריו. הוא הביא אתו את המאסטר של הדיסק החדש (שיצא השבוע), ומפיק זריז ששהה בתחנה באותו הזמן, לקח את הדיסק למחשב והעתיק אותו לצורכו האישי – עוד הרבה בטרם בכלל יצא. תוך שבועיים, מותר לציין, הדיסק כבר היה בנגני ה-mp3 של כל בני הישיבות באשר הם, ולדביר נאבד החשק להוציא בינתיים את הדיסק, עד השבוע. את תגובתו של דביר לא הצלחנו להשיג.

יוסי דייטש, מ"מ ראש עיריית ירושלים, אלישע פלג, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק חרום ובטחון, ויעקב הלפרין חבר מועצת העיר ויו"ר 'סיעת 'יהדות התורה', ביצעו שבוע שעבר הסבת מקצוע ועזרו לכיבוי אש לפרוץ רכב במהלך סיור במרכז הכבאות בשכונת 'גבעת מרדכי' בעיר.

• הצלם משה גולדשטיין הגיע לצלם בחתונת נכדת הגרמ"צ ברגמן בבני-ברק ביום ראשון האחרון, ולא ויתר על צילום עם הגר"צ וייספיש, ראש מוסדות הר"ן. הנה כמה תמונות. צילומים: משה גולדשטיין.

• אחרי ארבע שנים של מתח, עשה לנו אסיר יפן לשעבר יעקב יוסף גרינוואלד קצת נחת והתארס בשעה טובה. לא ביררנו אם הכלה הגיעה אליו אחרי הראיון הגדול והוידוי החושפני לאחד מהעיתונים החרדיים לאחרונה, אך כמובן ששמנו את ידינו על תמונה מהוורט:

• השר לשעבר אריאל אטיאס נהנה כנראה מהנהגת החדשה (והראשונה בממשלה בעשרות השנים האחרונות) של שרת הבריאות יעל גרמן, וביקש גם הוא לעצמו נהגת. ביום ראשון השבוע, כאשר יצא מחתונת בנו של הרב אמיר קריספל, מקורבו של מרן הגר"ע יוסף, באולמי נוף ירושלים בבית וגן, נצפה נכנס לרכב שבו נוהגת …נהגת. בירור קטן עם אנשיו בשאלה האם השאיל את הנהגת של גרמן, העלה את התשובה הפשוטה יותר: אטיאס השתמש בשירותי הניווט המעולים של רעייתו, אסתר אטיאס.

• בשעת החתונה האמורה התקבל גם דיווח על נפילתו של אריה דרעי במדרגות ביציאה מהאולם (דיווח שהסעיר את קבוצות הוואטסאפ אך לא אירע מעולם). הנפילה הוירטואלית אירעה אולי בעקבות המפגש שלו עם צוריאל קריספל, ראש עיריית אלעד לשעבר, והזכרונות שהעיר היפה עוררו בו.

עוד בנושא:

 בקליינע • הידיעות החמות שעשו את השבוע • מדור חדש בכל יום חמישי עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 1
 בקליינע • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור החדש בכל יום חמישי עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 2

• בחתונת נכדתו של מרן הגר"ע יוסף בראשית השבוע בבנייני האומה, נצפו מסתודדים יחדיו רבה הראשי של ישראל הגר"ש עמאר, הרב דוד סתיו, והרב דוד לאו. האם הם מתכננים דיל לרבנות הראשית מעל ראשם של כל ראשי ש"ס והבית היהודי?
• בהמשך השבוע המריא הגר"ש עמאר לארה"ב, ונצפה באחד הבקרים מתפלל ליד ציונו של האדמו"ר מליובאוויטש זצ"ל, כשלידו רבה הראשי של רוסיה, הגר"ב לאזאר.

• באחד הערבים השבוע, החליטו רב הסלבס מרדכי חסידים, וכתב 'כיכר השבת', ישי כהן, כי עוד אין להם מספיק תמונות עם סלבס. אז הם הצטלמו עם חברי 'מה קשור' – הרכב הסטנדאפ המצליח.

• השחקן יהודה לוי (אל תסתכלו ב'מדריך החרדי'. הוא לא דתי), החל בשבועות האחרונים לגדל זקן רציני לקראת תפקיד שקיבל בסרט חדש, בו יגלה רב הדור פנים שחסידיו כלאו אותו (נשמע מוכר?). לוי סיפר לערוץ 10 כי בעקבות התפקיד אף החל להשתתף בשיעורי גמרא, "אך לא יותר מידי – כי אני מפחד שאני יימשך לזה". אז למה לא יותר מידי??
• ביום שלישי האחרון, אחרי הופעה יום לפני כן בהיכל התרבות בראשון לציון, הופיע אברהם פריד עם עמירן דביר באירוע פרטי בכפר גנים בפתח-תקווה. אומרים שהיה שמח.

באנו לעשות שמח. פריד ועמירן באירוע השבוע. צילום: פייסבוק
באנו לעשות שמח. פריד ועמירן באירוע השבוע. צילום: פייסבוק

• יום לפני כן, יום שני נצפה אחיו של עמירן, אריק דביר (שחזר לפני מספר ימים משוויץ המושלגת), סועד את לבו בלווית כמה חברים במסעדת "אי זוגי" בתל אביב. אולי שם המסעדה גרם לו לא לצרף לסעודה הדשנה את רעייתו שתחיה, לבית הלפרין.
• סערה בגזרת יתד-הפלס (נו טוב, מיני סערה). הסופרת נעמי צוובנר, לשעבר 'בקהילה', שערקה לפני כשנתיים להשתתף בכתיבת מוסף "קטיפה" של יתד נאמן, ערקה לצד השני ותחל החל משבוע הבא לערוך ולכתוב במוסף "נופך" לנשים של "הפלס". כואב. כמו כן יחל הפלס לחלק את המוסף השבוע שלו מעתה לשני חלקים, כמו שעשה "יתד" רק עד לאחרונה.
• 'קו עיתונות' הודיעה על התרחבות החינמון, ובקרוב תחל להוציא חינמון נוסף ביום שישי, שיתחרה ראש בראש מול היומונים שיוצאים באותו היום, יתד, המבשר, הפלס והמודיע.
• לעומת התפתחות העיתונים דלעיל – עיתון התמונות "כל העולם כולו" לא יצא השבוע, ולא בפעם הראשונה. גם הפעם מרגיעים אנשי העיתון שבשבוע הבא הוא ייצא כרגיל. נו, שיהיה.
דוד חכם, אקס 'קול ברמה' וכיום שדרן 'גלי ישראל', שוקל לרוץ לבחירות המקומיות ברשימה באחת הערים בארץ. הוא אמנם שוקל, אך זה לא מנע ממקורביו כבר להוציא עבורו קמפיין משלהם. הנה, תראו:

• רדיו 'קול ברמה' יחל ביום ראשון למצוא את "הדובר" של המגזר החרדי, בתכנית חדשה בהגשתו של שדרן ערוץ הכנסת ו"אח של" – יעקב אייכלר. בין המשתתפים יהיה ישי דריקס, צעיר שטוען שעתידו עוד לפניו בתחום הדוברות, למרות שעד עתה ניתן היה למצוא את שמו בעיקר על תמונות שצילם לכלי תקשורת שונים באזור שכונת גאולה בירושלים. דריקס, דברר אותי.

• ואם תקנו מחר (גיוועלד!) את עיתון 'מעריב', תוכלו למצוא שם כתבה ענקית עם שלושת העיתונאים החרדיים: אריה זיסמן (יתד), מנחם גישייד (המודיע) ואליעזר שולמן (משפחה), תחת הכותרת "אל תכוונו לנו אקדח לרקה". כתבת העיתון נשלחה לשמוע את דעתם של השלושה על מה שקורה ביום בממשלה מדירת החרדים. יהיה מעניין.
שבת שלום!

 ראיתם 'סלב' חרדי קונה עוגות גבינה לשבועות? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר קובע חברותא? מפגש מעניין בין רבנים בערב החג? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור, סודיות מובטחת: baktana@actualic.co.il‬ 

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תעלו את מנחם טוקר בנגן שלכם שהיה אפשר לראות את זה גם במסונן

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. איך כתב מישהו בפיסבוק
  החפץ חיים מתהפך עכשיו בקברו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. נראה לי שלזה אתם צריכים לקרוא המיץ של הצולנט.
  אוך כמה זה טוב

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. מיזה הכתב אני חייב לדעת.
  פשוט ללקק את הציפורנים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. ישי כהן מכיכר יפה לכם מרגישים גדולים מפרגנים כבר לקטנים…
  חחחח
  כל הכבוד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. מעניין אותי האם כל האנשים שאתם כותבים פה שמחים או עצובים מזה.
  אותי זה משמח, מענין מה אותם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב