בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם

•   בשעה זו הובאו בבית העלמין בהר המנוחות למנוחות עולמים הבנות יעל ואביגיל גרוס, אסון ההרעלה ב'גבעת מרדכי' סוקר בהרחבה בתקשורת הכללית והחרדית.  אמש ברדיו 'קול ברמה' הפסיקו את השידור למשך חמש דקות לאמירת תהילים. בקול חי  וגם בקול ברמה הביאו בשידור חי את ההלוויה המצמררת, באתרים החרדים שלחו את הגרפיקאיות לעבוד שעות נוספות. ובירושלים תנוחמו.

אברהם פרסטר בשידור רווי דמעות
אברהם פרסטר בשידור רווי דמעות

• שינוים דרמטיים במפת התקשורת החרדית: בתחילת החודש הבא יעזוב העיתונאי מנדי גרוזמן, עורך באתר "בחדרי חרדים" את תפקידו ויחבור לחבריו ב'מעריב', החבדני"ק של בחדרי ישמש ככתב לענייני חרדים. גרוזמן יסקר את התחום במקום הכתב ארי גלהר. גרוזמן מאשר את הפרטים בשיחה לבקליינע ואומר שהוא נפרד מהחברים בלב כואב .  במקביל באתר איתרו מחליף לעורך המוכשר, מי הכוכב הבא? התאזרו בסבלנות.

שאלנו את היורש, העורך אבי גרינציג שהשיב לפניית בקליינע. 
מי המחליף של גרוזמן?
 
טרם הוחלט
מה הכיוון ?
כשאדע אוכל לספר

  • ואפרופו גלהר, 'אקס' מעריב החל לאייש את לשכתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי ומשמש כדובר בלשכה.

•  אחד הח"כים מבכירי ש"ס שם לב שהח"כים לא מעודכנים בקולקצייה החדשה והחליט לתרום את עשרות העניבות שלו לטובת חברי הסיעה. מי התורם האלמוני? נחשו.

"ענווים ענוים תלכו מעונבים" , הח"כ הבכיר.
"ענווים ענוים תלכו מעונבים" , הח"כ הבכיר.

. •  ביום חמישי האחרון  נערכה שמחת הווארט להילה פלאי  מראשי עיתון 'משפחה באנגלית' ובת אלי פלאי מנכ"ל עיתון משפחה.

בני (הגדול) מינצר איש הסמס' חזר מחופשה בלונדון, החברים בפוניבז' הכינו לו מסיבת הפתעה שכללה מסיבת ווארט וקולקציה של חולצות טריקו בדיקונו של מינצר אשר נחרטו על גביהם .  בני חזר  פונביז' על גלגלים…

"בני התארס" - המחבלים חוגגים
"בני חזר" – המחבלים חוגגים
מודעת האירוסין
מודעת האירוסין
חלוצות לבני
חלוצות לבני

 

הקולקציה של בני
הקולקציה של בני

•  אהרן רבינוביץ בנו של  עיתונאי יתד נאמן ודובר בית הגראי"ל שטינמן בני רבינוביץ החל לערוך באחרונה את  אתר 'כיכר השבת', מאידך באתר המתחרה 'בחדרי חרדים' עמלים בימים אלו על מציאת כתב פוליטי במקומה של שרה גל.

 • מפאת קוצר נשימתם של העורכים בבקהילה (סגירת מערכת) נרשמה פאדיחה בשבועון. –בעמוד השער נכתב כי אסון הדברה היה בגבעת זאב ולא בשכונת גבעת מרדכי.

פדיחה רודפת פדיחה.  בכלל מה עם הכותרת הראשית?
פדיחה רודפת פדיחה. בכלל מה עם הכותרת הראשית?

 • לראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן, כנראה נמאס מ'המאזדה' שנגררה למוסך מיד חודש, והוא השתדרג ב'סיאט' משפחתית. "סע בדרכים ישרות"…

•  אהרן גרנביץ גרנות ערך סיור במא"ש והסביבה יחד עם ראשי המנהל הקהילתי במאה שערים בנימין מחלב  וחברו למנהל ישראל אייזיקס,  מחלב לא ויתר לגרנות ולקח אותו לסיור בביתו של יואליש  קרויס השוכן בלב הקסבה.

יוליש קרויס גרנות מחלב וחברים
יוליש קרויס גרנות מחלב וחברים

 

גרנות בעוד סיור בקסבה
גרנות בעוד סיור בקסבה

•  וליהודה שלזינגר מישראל היום יש הערות  על הטור של אבי בלום.  "ח"כ המקורב מאד לאלי ישי עד שפסול לעדות" זה הכי יצירתי ל'אלי ישי אמר לי'. הוא כתב

ועוד הארה:  "מרנן ורבנן שלאורם אנו הולכים מתפרסמים כאוטוריטה תורנית ולא מככבים בעיתונות הכלכלית"- רק חלק מביקורת נדירה ומרתקת. שלזינגר מעריך שלישראל היום יש יותר קוראים מקו עיתונות דתית ובכל זאת הוא מאד מעריך את מתן הקרדיט המלא לכתבה שפרסם. "זה ראוי, יפה ומכובד וכמעט לא קורה בתקשורת החרדית".

 • ניצבים וילך: בעקבות הטרגדיות: פרשיית הרב פינטו ירדה מסדר היום, במקביל אחד החסידים המושבעים רתם את מוניתו לטובת קמפיין  שיביא להאדרת שמו של המקובל חוצה היבשות.

"מונית הכסף" , הרב פינטו צדיק ישר
"מונית הכסף" , הרב פינטו צדיק ישר

•  בואו להציץ אל "מאחורי הקלעים" של עשיית ויצירת הקליפ הרשמי, ללהיט  של אלי הרצליך "בחכמה יבנה בית". מי שמעוניין לראות את אלי הרצליך וחברי התזמורת ללא פילטרים מוזמן להיכנס.

  • בליל רביעי נצפו בכותל המערבי גדול הזמר החילוני, קובי פרץ והרב הסלבס' מרדכי חסידים, מסתבר שקובי פרץ מתקרב לדת ומעט לאחר חצות הלילה נצפו בכותל קובי פרץ והרב חסידים בתפילת ערבית  צלם הפפרצ'י החרדי אהרן ווהב היה שם כדי לתעד את הרגעים.

IMG_0336 IMG_0337 IMG_0343 IMG_0382 IMG_0388 IMG_0451 IMG_0452 IMG_0457 IMG_0333

ווהב רב הסלב' וקובי פרץ בסלפי משלהם
והב רב הסלב' וקובי פרץ – בסלפי משלהם

•  האייטם שפורסם בשבוע שעבר על העיתונאים החרדים שטסו לחו"ל עשה חשק לעוד… בשדה התעופה בנתב"ג איתי גדסי (קו עיתונות) אפי גלעד והצלם אבי פלח. ולאן הם טסים?  לשום מקום, וכפי שכבר כתב אפי גלעד בקיר הפיסבוק:  "אם אתה מבקש מ'חבר טוב' שיצלם אותך דקה עם חברים בנתב"ג, לא מומלץ להשאיר אצלו את הסלולארי 'רק לחמש דקות לבדוק משהו ביד 2'… הוא עוד יכול להנפיץ עליך שטסת לברלין, ולך תספר שאין לך אחות… .

בדרך לברלין עוצרים בדיוטי - גדסי וחברים
בדרך לברלין עוצרים בדיוטי – גדסי וחברים

  • בשוק הפשפשים ביפו: נערך מעמד סיום בהשתתפות הראש"ל הרב יצחק יוסף שהגיע במעמד מיוחד של סיום ספרי ה"ילקוט יוסף" שנלמדו על ידי בעלי החנויות בשוק.

רבי יצחק

•  ישי לפידות ומועצת השירה היהודית טסו השבוע לאילת לסדרה של הופעות בעיר הים האדום.

ישי והמועצת יורדים לאילת
ישי והמועצת יורדים לאילת

 • ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול בתפילה השבוע באומן להצלחת בדיון היום על הבחירות.

"הרבערלך יעשו את העבודה" מוישה מתפלל לפני ההכרעה
"הרבערלך יעשו את העבודה" מוישה מתפלל לפני ההכרעה

•   במוצאי שבת הקרוב, פרשת משפטים, כ"ד בשבט ה'תשע"ד  תתקיים מלווה מלכא המונית בליווי כלייזמרים שירה וריקודים, בקבר דוד המלך, על הר ציון בירושלים. בהשתתפות הראשון לציון הרב הראשי לישראל רבי יצחק יוסף שליט"א, הרה"ג רבי שמחה הכהן קוק שליט"א רבה של רחובות, ועוד רבנים ואישי ציבור. ברוכים הבאים!

  • בשעה טובה ומוצלחת נשברה הצלחת: צורי קריספל נכנס לקואליציה של פרוש (הרבה בזכותו של) אבי דיין שקיבל השבוע את ברכת הדרך של האדמו"ר מערלוי.

"יש דין ויש דיין", אבי דיין מצא אדמו"ר
"יש דין ויש דיין", אבי דיין מצא אדמו"ר

•  סדרת הדרמה "שטיסל" (yes), בכיכובם דובל'ה גליקמן, מיכאל אלוני, נטע ריסקין ואיילת זורר, לא נותרת מאחור ומצטרפת לגל המכירות של היצירה הישראלית של השוק המקומי לעולם. הסדרה נרכשה לשידור בצרפת ע"י חברת Pretty Pictures ובשוודיה  (Axess TV).  העסקאות בוצעו ע"י דורי מדיה בשת"פ עם Go2Films.

יוצרי הסדרה, אורי אלון  ("סרוגים") ויהונתן אינדורסקי ("זמן פוניבז'), שוקדים על עונה שנייה ל-"שטיסל", בעריכתו של העיתונאי והתסריטאי סייד קשוע. בדומה לעונתה הראשונה גם העונה השנייה תופק על ידי טליסימה ואבוט ברקאי, והיא צפויה לעלות לשידור במהלך שנת 2015.

 שמוליק אברהם השתתף השבוע בשמחה משפחתית והצטלם תמונת 'סלפי' עם אביו.

איפה אובמה שצריך אותו - שמוליק אברהם
איפה אובמה שצריך אותו – שמוליק אברהם

•  רעידת אדמה פקדה השבוע את קווי הנייעס החרדים. לאחר מכתב מועצת גדולי התורה שיצאו בחרם על קווי הנייעס, נרשמה אמש בחצות דרמה בקו החרדי. הקו שנפתח בקול רעש גדול נסגר בקול דממה דקה, מוטק'ה בלוי עלה בחצות  לשידור והודיע בפתאוס: כשם שקיבלנו שכר (דקות)  על הדרישה כך נקבל שכר על הפרישה". ומה עם יתר הקווים שנפתחו כפטריות כלאחר הגשם? א"כ שדרי הנייעס ממשיכים כרגיל בעבודתם (צרחות אימים) ולפי שעה טרם נרשמה תזוזה נוספת בתעשייה .

•  ומוטי סגל  מ'קו החשיפות' לקח ללב את מכתבם של חברי המועצת ויצא עם החברים להתאושש ב'מנפיס'.

"יש תמורה לאגרה מביכלר" , סגל סועד במנפיס
"יש תמורה לאגרה מביכלר" , סגל סועד במנפיס

החייל איציק דדיה השתטח על הכותל המערבי והתפלל לקראת גינג'ל חדש שהוא מתכנן להשיק ממש בקרוב.

חייל

•   ולסיום: יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה" חיים מילר הודיע כי באם המשטרה לא תשתלט על ילדי ביה"ס הערבי ממנו נזרקים אבנים על המגיעים להר הזיתים הוא ימשיך את המחאה ע"י הקמת לשכתו בהר וקבלת הקהל תיערך במקום.

חיים מילר - חזק מול הטרור
חיים מילר – חזק מול הטרור

שבת שלום!  ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור, סודיות מובטחת nbjovsr88@gmail.com

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.