ראש הישיבה נקע את ידו – השר שרוצה לרכוש את קול חי • בקליינע (וידאו)

ספרא וסיפא: האמהות והעיתונאים צבאו על הלשכות בספרא – מי השר החרדי שמנהל מגעים לרכישת קול חי? מדוע החזן של בית מתתיהו עבר לחדרה? מה עשה משה פרוש בשתיים בלילה בחזון איש 5? המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם

שנת הלימודים תשע"ד נפתחה השנה לקול מחאתם של חברי 'דגל התורה' (שיצאו מתוך פתחי המנהרות  בקריית יובל) והמשיכה בחומת ההפרדה שהוקמה בקול תרועה רמה בבית שמש.

מרחק כמה קילומטרים משם הגיחו (מהחניון התת קרקעי)  צמד הפרשנים הפוליטים יעקב ריבלין ואבי בלום לקומה השישית בספרא. הצמד -חמד קיבלו תדרוך מסגן ראש עיריית ירושלים ישראל קלרמן שמתמרן בין הלשכה לבין הקודקודים מ'דגל.' בקליינע לא קונה את איומי הפרישה….

 קלרמן מתדרך את בלום וריבלין בספרא
קלרמן מתדרך את בלום וריבלין בספרא

חבר מועצת עיריית ירושלים יצחק פינדרוס עלה השבוע לראיון ברדיו 'קול חי' בכדי לדבר על פתיחת שנת הלימודים בירושלים. בצלאל קאהן אשר הגיש את התוכנית פתח את הראיון: "הרב הגאון יצחק פינדרוס". תוך כדי שהוא מנמק שלאחר שפינדרוס התחיל למסור את השיעור השבועי בעירייה בהלכות שביעית, ראוי הוא לתואר הזה.

ואם כבר כתבנו על פינדרוס, פתחנו ביום רביעי בבוקר את עיתון 'יתד נאמן' וחפשנו לראות האם העיתון יצטט את דברי ניר ברקת בחנוכת בית הספר בית יעקב בשכונת 'רמות א' בירושלים, יום לאחר התקפה הגדולה כנגדו בעיתון. ומה מצאנו? ציטוט של ברקת שמודה לפינדרוס על היוזמה שלו לבנות את בית הספר. מה שנקרא להכות את צביקה כהן הפוך על הפוך.

צביקה וחברים
והאיש המאושר של השבוע הוא: צביקה כהן שזכה למחמאות מקיר לקיר, לשכתו בירושלים התמלאה עד אפס מקום בהורים לבנות שבאו לעקוב מקרוב אחר שיבוץ בנותיהם.

והכהנים והעם...
והכהנים והעם…

צביקה 2

וממש עם סגירת המדור ערכו החברים של צביקה, מסיבת יום הולדת בלשכתו. לרעבים מבינכם מומלץ לדלג לאייטם הבא.

מסיבה 2מסיבה

אפרופו השיעור שהרב פינדרוס מוסר, השבוע נערכה בו חגיגת יום הולדת לשמעון ליברטי העוזר של חבר מועצת עיריית ירושלים נחמיאל סבן. לרגל המאורע, אמו של לבריטי אף שיגרה עוגת יום הולדת.

 אין כמו אמא.  מזל טוב!
אין כמו אמא. מזל טוב!

ומהמשבר בירושלים למשבר באלעד: לאחר שהתעמת עם סגנו צברי (חלוצה קרועה) הראיס של אלעד היה עסוק במשבר מול סמינר זלזניק, פרוש לא עמד בלחץ ושיגר את אחיו משה לסגור קצוות בחזון איש 5. בשני בשעה 2 בלילה הוא הסתובב מחוץ לביתו של דוד שפירא וניסה להפיג את המתח בין שלומים אמונים ל'דגל התורה'.

משה
במודיעין עילית פגשנו את 'הנחמנים' לבית שלומי אמונים, נחמן בנשעייה יו"ר אגודת ישראל הכניס את בנו במעמד החאלקה..

בנשעיה
ואילו את חבר המועצה נחמן ניימן, פגשנו מדגמן אבהות למופת כאשר השכים עם שחר והכניס את הילדים לגן.

נימן
ברחבי העולם והתפוצות מבכים את לכתו של האיש וקול הבס (רק אלון בן דוד מתקרב לדציבלים של מימרן). אבי מימרן שעזב בטריקת דלת (דרעי? כבר אמרנו) את תחנת הרדיו הספרדית קול ברמה בדרך לרדיו קול חי. שמועות חדשות נפוצו בברנז'ה על שר שהיה בעבר בממשלה (מקורב לבבאות) שנמצא במגעים לרכוש את תחנת הרדיו המתחרה.

ולא רק מימרן. שרי שפירא (רעייתו של השדר אלי שפירא) אשת השיווק ב'קול ברמה' פרשה אף היא מתחנת הרדיו הספרדית.

ראש הישיבה נקע את ידו 

חבר מועצת גדולי התורה וראש ישיבת חברון הגאון רבי דוד כהן שבר השבוע את ידו במהלך טיול יומי.

איש הפרסום נתי קרויזר ערך ביום שישי האחרון ברית לבנו בהשתתפות רבים בברנז'ת הפרסום. רב הכותל והמקומות הקדושים שמואל רבינוביץ נצפה ב'שנים מקרא ואחד תרגום' עד להתחלת הברית.

רגע של תורה, לפני הברית.
רגע של תורה, לפני הברית. צ. יעקב לדרמן

קרויזר

מנחם שטרן מבעלי פרסום 'מימד' תועד בערב שבת עורך קניות בחנות" שפע שבת" בב"ב.

מימד

צחי קומה כתב הרכילות בעיתון ידיעות אחרונות נצפה השבוע בהנחת תפילין בכותל המערבי.

שמחות השבוע: בשבוע האחרון נולדה נכדה למרדכי מרדכי יו"ר חברת מקורות אשר שימש בשנים האחרונות כמנכ"ל משרד התקשורת. יונתן בורנשטיין יו"ר איחוד מוסדות גור מחתן בשבוע הקרוב את ילדו האחרון. ומזל טוב לחיים רוטר מהשומרים לרגל אירוסו.

יהודה שלזינגר כתב עיתון 'ישראל היום' פרסם בשבת האחרונה כתבה נרחבת על 3 חרדים ( ישראל בלק, מני וקשטוק וישורון תורגמן) שקוראים לעצמם חברת 'קיש קיש קריא' ומפיצים מערכוני בידור.

ישיבת בית מתתיהו עצרה את נשימתה לאחר שנודע שהחזן הרב א. שושן ששימש במשך עשור כחזן בימים הנוראים יעמוד לפני התיבה בישיבת חדרה.

מי שלא היה השבוע במסדרונות הכנסת לא ראה קרקס מימו. חברי ועדת הכספים גפני – ליצמן התחרו זה בזה מי כובש את כותרות האתרים. (ליצמן ניצח בנוקאאוט) והכריז בקול ניחר מול מצלמות 'קוקר' על 'האיומים ברצח'. לאחר התקרית, ליצמן נצפה משוחח עם הכתב הכלכלי הבכיר של דה מרקר צביקה זרחיה לאחר איומיי הרצח של ליפמן…

"אני מת מפחד"- ליצמן עם כתב דה מרקר
"אני מת מפחד"- ליצמן עם כתב דה מרקר
"הוא לועג עלי"  אבי שיף מקבל הכחשה נמרצת מליפמן
"הוא לועג עלי" אבי שיף מקבל הכחשה נמרצת מליפמן

לרגל הימים הנוראים, צוות "מתחברים" עם חלק מהבחורים בביקור מרגש אצל מרן הרב קנייבסקי.

מחלב ר

בשלישי, עולם הפיסבוק עצר מלכת, שמוליק אברהם (מלך הפייס) נכנס תחת החופה וכל החברים עלו לעיר התורה והחסידות, בווטאסאפ נפתחה קבוצה מיוחדת לרגל החתונה, חוץ ממארק צוקרברג כולם היו שם.

שמוליק

וטאספ שמוליק אברהם

ואילו בשעה שנציגינו מתקוטטים ומתגוששים, ח"כ מנחם אליעזר מוזס התכבד בקיום מצות 'המצווה טאנץ' בחתונת נכדתו עם בן המשפיע הדגול מוטה פראנק.
מוזס

[alooma ref="e0e55b870e57f48b8d3007602567d745.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]
העיתונאי ישראל כהן החל לכתוב בבקהילה? קוראי השבועון החרדי כבר חשבו כי מרכז הענינים הולך לאבד את הטאלנט, אלא שכהן מכחיש את  החי וטוען שבכלל מדובר בכתבת פרילנס חד פעמית.

ישרא לכהן

ביום חמישי האחרון, התקיים ב"בבנייני האומה" שבירושלים כנס "ועתה כתבו לכם". המתקיים ברציפות זו כבר השנה השמינית, הפעם בשילוב 11 חודש לפטירת מרן זצוק"ל.

במעמד מרנן ורבנן, הראשל"צ הרב יצחק יוסף שליט"א, נשיא מועצת חכמי התורה הגאון הרב שלום כהן שליט"א, המקובל הרב בניהו שמואלי שליט"א, הרב אליהו בקשי דורון שליט"א. יו"ר תנועת ש"ס ר' אריה דרעי וכל חברי הכנסת של התנועה. על החלק האומנותי של הכנס הופקד שדר רדיו "קול חי" הזמר החסידי אלעד כהן שהנעים בקולו לכבודה של תורה בליווי תזמורתו של דני אבידני.

חמישי בלילה, טלז-סטון. קבוצה של עיתונאים ואנשי עסקים מחכים בציפייה והתרגשות לבואו של האורח החשוב, וזה לא איחר לבוא. האורח החשוב – כוכב הזמר החסידי אלי הרצליך הגיע אל מקום המפגש, ולנגד עיניו נגלה מראה מיוחד ולא שגרתי, כל הנוכחים לבושים בחולצות עליהן מודפסת החזית של עטיפת האלבום החדש והמדובר של הרצליך "חתן דומה למלך". הרצליך המופתע מן המחווה הודה נרגשות לכל הנוכחים. ולאחר מכן התיישבה הקבוצה לסעודה רביעית שכללה הופעת קומזיץ מיוחדת של הרצליך.

הר

לקראת סיומה של השבת האחרונה, זמר החתונות רולי דיקמן החיש את צעדיו אל עבר בית-החולים. זמן קצר לאחר-מכן נולד לו בשעטו"מ דיקמן ג'וניור. שיהיה במזל טוב!.

כוכב נולד!
כוכב נולד!

בשישי, קבוצת העיתונאים מענדי גרוזמן‏‏‏ נחמן ויס, ועיתונאים נוספים הגיעו ל'טועמיה'.

מחנה יהודה  צילום: פייסבוק נחמן וייס
מחנה יהודה צילום: פייסבוק נחמן וייס

עשרות בחורים ממיר ברכפלד גדשו בחמישי את חנות הצולענט' "אצל אריה". בין הקונים נצפה: המג"ש של הסלב' יצחק (איצו) פלדמן שבא לטעום מהצולענט' המהביל.

איצו

הזמר אייל גולן נצפה השבוע בתפילה ואמירת 'תיקון הכללי' בציונו של רבי נחמן מברסלב בעיר אומן שבאוקראינה.

אייל גולן באומן. צילום הבית היהודי
אייל גולן באומן. צילום הבית היהודי

שבת שלום!

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור, סודיות מובטחת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.