תחיית המתים בשידור חי • בקליינע

השבוע בבקליינע: תחיית המתים בשידור חי • מה עשה מנחה "דה וויס" בשכונת גאולה? על מה שוחחו המשפיעים עם השגריר? כתבי משפחה כבשו את הטוויטר • כנס הנבחרים: ממה נבהל ניר ברקת? מדוע ננעלו העסקנים בחדריהם? • בקליינע

אנשי הברנז'ה התעוררו ביום שלישי השבוע מבועתים למראות הדם שהופצו כפטריות לאחר הגשם ברחבי הרשת. רבות נכתב על המראות הקשים בו נראו הקדושים שמסרו את נפשם על קידוש השם כשהם עטוי טליתות ותפילין. בקליינע התחבט האם יש טעם לסקר את האירועים הקטנים שעשו את השבוע כשדם יהודי נשפך כמים, לבסוף החלטנו שלא לתת לאויבים שלנו להכתיב את סדר היום.

 תחיית המתים בשידור חי 

בלהט האירועים, הדס שטייף (חושפת פרשיית מודיעין עילית) שוב מעדה בלשונה, היא פרסמה בגלי צה"ל, שבכיר בש"ס מתפלל בבית הכנסת, ברחבי הרשת כבר החלו נפוצו שמעות מרושעות, בורסת השמות דילגה בין הצמרת לח"כים הזוטרים, אט אט החלו ראשי התנועה הקדושה לעלות לשידור ולפרוץ בבכי מר, משום שאין החי מכחיש את המת –  הבינו המוני בית ישראל כי לשמועות אין שחר.

מישו כנראה מאד לא אוהב את גואל ועקנין, אחרת למה שחרר כזו הנפצה לא יפה בשמו?  (אטיאס מת בפיגוע וכ"ו) המישו הזה ידוע בשמו.

חבר הכנסת  יעקב אשר היה אחד החכי"ם היחידים שבאו להשתתף בהלוויית הקדושים.

אשר

 שימען בריטקפוף (משפחה) נצפה מספר ימים בחברת נשיא המדינה שמעון פרס בזירת הפיגוע בשכונת הר נוף בירושלים, אביו ניצל את רגעי החסד ועלה לשידור בגלי צה"ל שם דיבר על הצורך להפסיק את האלימות, בגל"צ אהבו .

שימען

אריאלה שטרנבוך בחורה חרדית מביתר עילית ניסתה השבוע לארגן אוטובוסים להלוויתו של השוטר הדרוזי שנרצח בטבח בבית הכנסת, היוזמה המבורכת זכתה לכותרת ראשית באתר של המדינה, בדיון בפייסבוק טען העיתונאי קובי נחשוני  כי רק 4 חרדים הגיעו ללוות את השוטר שהקריב את חייו למען מתפללי בית הכנסת, לבסוף, השתכנע נחשוני כי עשרות חרדים פקדו את בית העלמין שם. לפניכם תיעוד.

אריאלה

יענקי דרעי, הבן של, הצטלם לצד לוח המודעות בשכונת הר נוף בירושלים  עצוב מאוד! נכון ביותר!!!! בוקר נפלא לכולנו…באמת שמריבות לא מביאות אותנו לשום מקום טוב.. די נמאס כבר מהאסונות האלו!! קרא ילד הפלא של ש"ס.

יענקי דרעי

דודי שוומנפלד שינה את תמונת הפרופיל בפייסבוק בשל הטבח.

שומ

ובמעבר חד לכנס הנבחרים

כנס הנבחרים שנערך במלון ניר עציון אירח מאות אנשי ציבור עסקנים ועיתונאים, שציפו להודעה על כניסתה של יהדות התורה לקואליציה, לאחר שנרגעו הרוחות, ושדרי ערוץ 2 הבינו שמעציון לא תצא קואליציה, התרווחו נבחרי הציבור על מיטותיהם, ונמו את שנתם בנעימים. הנבחרים בקלי2ינע

 אז מה היה לנו?  אבא טורצקי חיקה את האיש והמספרים,  יהושע פולק, מאיר פרוש החרים את הפנאל  שנערך עם ברקת (עדיין מתקשה להפנים שהוא לא ראש עיר בירושלים).

אריה  דרעי וצביקה כהן ויתרו על התענוג לאכול במלון ניר עציון, הם לא נשארו רעבים, השניים כל אחד בנפרד יצאו לסעוד במסעדה סמוכה  באיזור הקריות, מי שכן סעדו במלון  היו יתר נבחרי הציבור ובהם הראיס של בני ברק חנוך זייברט.

זייברט אוכל

שפירא  סועד

ואפרופו נבחרת ישראל, בכנס הנבחרים  נעלמו לפתע מספר עסקנים שעוסקים בצרכי ציבור ואמונה והסתגרו בחדריהם לחזות בנפלאות הפיו פיו.

מי שהתאכזבו עד לעמקי נשמתם היו אלו חברי נציגי בני תורה שכלל לא הוזמנו לשערי המלון, בהמשך עלה נושא הפילוג הליטאי לסדר היום כאשר סגר"ע בני ברק נטש את הדיון והעביר את השרביט לידו של פרוש הבן.

לאכזבתם של משתתפי כנס הנבחרים  הם התעוררו בבוקר יום ג' ונחרדו לשמוע על הטבח בבית הכנסת בהר נוף ,מארגני  כנס הנבחרים החליטו לנעול את הכנסת  מוקדם מהצפוי, והנבחרים המאוכזבים ארזו מזודוות  ועזבו את המלון.

תמונה אחת שווה אלף מילים: היה מי שראה את הכתובת על הקיר, סגן ראש עיירית ירושלים, צביקה כהן הדגים לניר ברקת מה יקרה חלילה…. ברקת הביע דאגה רבה. (קובי איזק השקיף מהצד ופער זוג עיניים) …

ברקת ציבקה כהן

צוריאל קריספל  מאלעד נצפה מגיע לשערי המלון כשהוא מצויד במזוודה עמוסה.

קריספל מגיע

סגן ראש עיירית בני ברק מנחם שפירא, חיים ביטון מש"ס וישראל דרנגר עוזרו של זייברט בסוד שיח.

שפירא

 ולעיתונות…

אבי בלום הפרשן הפוליטי של קו עיתונות מרבה לתאר אירועים  במונחים של ספורט (כהוראת הבוס נטול הכיפה).  השבוע בלום לעג בטורו לגפני וליצמן שנדו לעצמם כיצד הפכו לשחקנים בסדרת פולישוק, בלום ממשיך לתאר  ומספר על ראש הממשלה נתניהו שעשה את דרכו למשחק נבחרת ישראל באצטדיון סמי עופר בחיפה. לצדו של לפיד, לו רק יכלו, היו השניים פורצים לדשא בסיום המשחק, מנופפים לקהל ועושים תנועות 'פיו-פיו' מאיימות זה לזה. וכאן הבן שואל , מה לאברך משי  בבני ברק ולפיו פיו? מה מבינים אברכי בית וגן בפולישוק וקוזו.

חבר הכנסת יעקב ליצמן גילה השבוע כי מאז הבחירות שנערכו לעיריית ירושלים, שר החוץ אביגדור ליברמן אינו משוחח עימו וזאת בשל הכעס שפעל נגד משה ליאון. 'בקליינע' מעוניין לעשות סולחה בינהם.

התוכנית השבועית מלווה מלכה ברשת ב', המשודרת מידי שבוע, החלה להיות משודרת מהשבוע ברשת מורשת.

מכת הטוויטר

בשבועות האחרונים זה נהפך למכת מדינה. כל עיתונאי פותח לעצמו חשבון בטויטר ומתחיל לצייץ לכל העולם את הגיגיו ודעותיו. ישנם כאלו שאכן מחדשים דברים מעניינים וישנם כאלו שסתם מקשקשים ומעתיקים את כל מה שאחרים פרסמו. מי שפתח השבוע חשבון חדש היה שמעון בריטקוף כתב עיתון משפחה…

אפרופו חשבונות טוויטר, אנשי הברנז'ה טוענים שמשפחה השתלטו על הטוויטר ולשלושה מהעיתון יש חשבונות- אליטוב, ארליך ובריטקוף לעומת 1 לבקהילה- יעקב ריבלין.

חבר הכנסת מאיר פרוש וראש עיריית ביתר עילית מאיר רובנשטיין נצפו בשבת האחרונה כשהם משתתפים בטיש בחסידות נדבורנא בבני ברק.

במרכז האמריקני בירושלים נפגש שגריר ארה"ב בישראל עם חברי קבוצת המשפיעים, שמשתתפים בקורס בשפה האנגלית בחסות שגרירות ארה״ב. "אנגלית היא כלי לקידום בחינוך ובשוק העבודה. דיברנו גם על המצב המדיני ועל פרספקטיבות בקהילה החרדית". כתב השגריר.

המשפיעים

חברי עיריית ירושלים מיהדות התורה פינדרוס קלרמן וראוכברגר עלו השבוע למעונו של הגראי"ל לדון במחאת השבת.

קלרמן הגר

ואותו ראוכברגר הזמין את הגרב"ד פוברסקי לחתונת בנו.

ראו גפני וברקת

רבנים אישי ציבור ועיתונאים, באו לשמחת החתונה לבנו של ראוכברגר, בהם ראש העיר ברקת וגפני שהשלימו לאחר הריב המתוקשר בניר עציון.

 ולעוד ידיעות: אחד מאתרי היד 2, שפכו מליוני שקלים בפרסום, זה עבד? מה קורה שם למקבלי ההחלטות? מי הפראייר שהשקיע? לפאשקעוויל פתרונים.

מזל טוב  ליח"צן  יוסי לחייאני, הבחור הנמרץ מבני ברק סגר ווראט עם בחירת ליבו מור אוריאל..‏

המנחה של "דה וויס" מיכאל אלוני, הצטרף לטרנד של מגדלי הזקן. אלוני שכיבב בסדרה "שטיסל" מחכה שהזקן יגדל, (לאחר שסיים להנחות את תכנית הריאליטי) , בנתיים, הוא נפגש עם  שמוליק אברהם בגאולה, לאחר מכן הוא קינח בצ'ועלנט.

שמוליק שטיסל

הרב ישראל גליס וגואל ועקנין  מקול חי (ההוא מההנפצות) התארחו בחברון בשבת חיי שרה, לגואל לא היה משעמם במחיצתו של איש ירושלים שהגיע לחברון.גואל

ישעיהו גרנדש מנהל ישיבת מיר ברכפלד נצפה שהוא משוחח  עם  ראש ישיבת חברון הגר"ד כהן.

גרנדש

ואם כבר ברכפלד, בשבת שבת מרן האד' מויזניץ בברכפלד, בקליינע השתתף במחצית הראשונה של הטיש והתענג על השירה האדירה שבקעה מתוך בית המדרש של ברסלב.

לקראת הלילה התרחשה דרמה נוספת, ילד כבן 10 נאבד וחיפושים נרחבים החלו,מידי שעה התעורר בקליינע והושיט ראשו מבין החלון מתוך יצר הסקרנות. כיצד זה נגמר? הגרסאות חלוקות:  בבוקר נודע כי הילד אותר על ידי ביתו של סגן ראש עירית בני ברק, באתר מתחרה נכתב כי אשתו של הסגן איתרה את הילד.

ולחדשות המוזיקה

המשלחת המוזיקאלית יוצאת לרוסיה  מונה רוזזנבלום  להקת שירה החזנים  וינטרויב והלפגוט ינעימו ממבחר יצירותיהם.

הלפגוט

עופר חדד בחדשות 2 העלה את הקינדרלעך לכותרות.  הסיפור הוא שבערב התרמה לבית החולים שיבא בארמון הנשיאות הגרמני היתה אמורה להתקיים הופעה של ילדים ישראלים (להקת קינדרלעך).

הגרמנים דרשו ששני ילדים, המתגוררים מעבר לקו הירוק, לא ישתתפו בהופעה. לבסוף הושגה הסכמה כלשהי. קינדרלעך יש אייטם בחדשות 2.

ילד הפלא עוזיה צדוק, הדרים עד אילת בכדי לשמח בחתונתם של חתן וכלה.

צדוק

ולסיום: ישי לפידות והמועצת מקליטים שיר חדש… יודעי דבר יבחינו בזמר אורח מחו"ל..

ישי מועצת

שבת שלום!  ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: nbjovsr88@gmail.com – סודיות מובטחת.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.