מאבק הטוויטר בין העיתונאים • בקליינע

מאבק הטוויטר בין שלזינגר לביתאן, העיתון החרדי שהופך בנות לבובות, איפה סעד יידל ורדיגר בליל שישי, עם מי התוועד שי ניצן פרקליט המדינה, ומי ניסה ברגע שלפני האחרון לנסות לגרום לח"כית החרדית לערוק? בקליינע עם הידיעות הקטנות של השבוע

שבוע פוליטי סוער במיוחד עבר על הכנסת, שהולכת שוב לבחירות ולקרב יצרי עקוב מדם. בקליינע, שבקושי התאושש מהעבודה הסיזיפית בבחירות האחרונות (למי יש כוח לעוד בחירות?) יצא בסופ"ש האחרון לחופשה קצרה במלון "כינורות" בטבריה, לאגור כוחות לקראת החודשים הקרובים.

אבל הבחירות עדיין על צווארו של בקליינע, והנה לכם תיעוד מהנעשה במסדרונות הכנסת ברגעים הדרמטיים של יום רביעי, כפי שתיעד ישראל אוחיון, הכתב הפוליטי של אקטואליק.

רונן כץ (קול ברמה) בשארית כוחותיו, אי שם בשעת חצות וחצי, צולם מתעד את דרעי מתוודה על כך שליברמן הונה אותו.

אותו רונן כץ, זמן קצר לפני כן, הרביץ תורה בגופי התקשורת הכלליים:

ליצמן ואיזק הסתודדו ברגעי ההכרעה, בשעה 11 בלילה:

ישראל אוחיון (והזקנקן החדש), והרמ"ט של פרוש יהושע טננהויז, נפרדים בעצב גדול מהכנסת העשרים ואחת:

בחדשות 12 בנו אולפן מרשים בכנסת, נוכח המציאות ההיסטורית של פיזור כנסת חודש לאחר כינונה. וגם הפעם חגגו יום הולדת – והפעם לדפנה ליאל. וסיון רהב מאיר כבר עדכנה שהיומולדת שלה יוצא בל' סיון.

בעיר הקודש והמקדש, נערכה השבוע הכנסת ספר תורה למוסדות 'כאייל תערוג' שבראשות הרב אייל עמרמי שליט"א. האורח הלא צפוי שהגיע מגבעת רם היה ח"כ מיכאל מלכיאלי. הח"כ הגיע לדקותיים, להשתתף בשמחה הגדולה, ורץ מהר שוב למליאת הכנסת להצביע בוועדה שדנה בפיזור הכנסת.

גם בנאומה הראשון של הח"כית הטריה עומר ינקלביץ, היא לא שכחה להודות למשפחתה, שלדבריה משלמת מחיר לא קטן על השעות הרבות אותן היא מקדישה לעבודתה החדשה, כאשר היא משתנקת מדמעות. בסוף נאומה נגשו חברי הכנסת שנכחו במליאה לברכה, ביניהם גם חברי הכנסת מסיעת יהדות התורה. מי אמר שיש להם בעיה עם הח"כית החרדית?

כאן בתמונה: עומר ינקלביץ ורבקה פאלוך מסתודדות ברביעי במבואות הכנסת. ניסיונות השכנוע לערוק צד, כמו שכולכם יודעים – לא צלחו.

כל הקליברים הפוליטיים – חיים לוינסון, יקי אדמקר, מיכאל שמש ועוד – התיישבו על הספות מול לשכת ראה"מ, כשהדרמה התחוללה בכלל בחדרים של מפלגת העבודה…

ומי שעוד הגיע השבוע לכנסת לחזות בנפילתה הוא מנהל האקטואליה ב'קול ברמה', יעקב גרודקה.

ולמרות הכל, נרשם רגע של אושר בין השר אופיר אקוניס לח"כ עיסאווי פריג' שעות לפני פיזור הכנסת:

ואפרופו פיזור הכנסת, זה הפתק שסיון רהב מאיר שלחה למורה של בנה יום לאחר ההצבעה על התפזרות הכנסת:

תקשורת

במהלך השבוע הודיע עורך קו עיתונות אבי גרינצייג כי הוא עוזב את קו עיתונות לאחר שנתיים וחצי בהן ערך את רשת המקומונים של קוניק. גרינצייג ציין בהודעת הפרשיה שלו כי הוא עוזב את התפקיד אך לא נפרד: "אמשיך בשת"פ נרחב עם 'קו עיתונות' – רשת המקומונים הגדולה בציבור החרדי. זאת בנוסף לאתגרים חדשים ומרתקים שאני מקווה שמצפים לי".

וזהו ישראל קליין, מי שעמד והגה את רעיון מחאת הרשת כנגד המעצר האלים של הנער המיוחד. ביום יום הוא מנהל הדיגיטל של קול ברמה. ולמרות האיומים המרומזים והפחות מרומזים שקיבל, הוא ממשיך במחאה שתפסה תאוצה בכל הרשת, והיום כבר הוציאה סטטוס מיוחד ליום ה-11 מאז המקרה ואי-התנצלות המשטרה. מנגד, במשטרה טוענים כי החקירה הועברה לבדיקת מח"ש – ורק אחרי מיצוי החקירה יוכלו להגיב לטענות.

 

השבוע נערך בישוב סביון דינר לישיבת 'מערבא'. הדינר נערך בבית הנגיד ז'ק בר, הבעלים החרדי (ואך הנחבא לכלים) של חברת טמפו. על ההנחיה הופקדו הזוג ידידיה וסיון רהב מאיר (שבנם לומד בישיבה). בין השאר המוכרים שהשתתפו: הבעלים של עיתון משפחה, אלי פלאי, הזמר אביתר בנאי (שגם בנו לומד בישיבה), המוזיקאי יובל סטופל (שגם בנו וכו'), ועוד.

לידיעת ראש הממשלה נתניהו: פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, נצפה בכנס עורכי הדין מתוועד עם עורכי הדין החרדים מנחם מושקוביץ וישראל אליוביץ.

 

הטאלנט החרדי של רשת, מנחם טוקר, הגיע ביום שישי בלבוש קייצי לאירוע כיף מיוחד לאנשי "רשת".

וכאן הוא מקבל שכבה של מייק אפ למצח, תוך רפרוף על הודעות הווטסאפ

מיילך זילברשלג, הטאלנט החרדי של כאן, העניק ראיון חושפני – כנראה מידי – ל'שבעה לילות' של ידיעות אחרונות, בו סיפר באופן גלוי על השיימינג שעבר ברשת וטוען כי מאז הוא נזהר ומקפיד מאוד על כל כללי ההלכה. מיילך, כהרגלו, קצת עף על עצמו בראיון וטען כי הוא הדמות הכי מזוהה בתאגיד. ידידיו של מיילך שמו לב כי בניגוד גמור לעבר, את הראיון הנוכחי לא שיתף זילברשלג באף פלטפורמה חברתית. הסיבה, כנראה, הכותרת הלא נעימה בכלל לעין חרדית. אל תחפשו.

בזמן שבירושלים עסקו האם יש בחירות או אין. בעיר אילת היה כבוד למגזר החרדי: המשנה לראש לשכת עורכי הדין – עו"ד יוסי ויצמן, הנחה מושב מרכזי בכנס לשכת עורכי הדין באילת, בעניין ניהול תיק הוצאה לפועל לפי חוק חדלות הפירעון החדש. מרתק, לא?

במהלך ימי הכנס גם הגיע הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו לחזק את המשתתפים בעיר אילת, ונצפה עם חברי רשימת 'אמונה במשפט' המתמודדים בבחירות ללשכת עורכי הדין.

ואם במרצים עסקנין, הדובר המיתולוגי של 'העדה החרדית', שמואל חיים פפנהיים, הוזמן כמרצה אורח באוניברסיטת בן גוריון. איי, מי היה מאמין.

יעקב שוואקי העיף השבוע במסיבה ענקית בספרד סטודנטים יהודים מכל העולם שהגיעו לועידה של ארגון "OLAMI" בחסות הנגיד האמריקאי אהרן וולפסון.

בקהל נצפו בין השאר הרב הראשי הרב ישראל מאיר לאו ורעייתו, שעמדו בראש המשלחת עם מעל 200 נציגים מישראל, בהפקת הצמד פליישמן & פלס ושות'

 

גם וולפסון בעצמו, השתתף בחגיגה בטולדו, ואפילו רעייתו של הזמר, ג'נין שוואקי, לא פספסה את החגיגה.

 

וזה כבר מונה רוזנבלום שעבד עם יידל ורדיגר בסוף השבוע על אלבומו החדש:

ופה יידל עם האחים לבית לאופר, בני ואלי:

וכאן כבר נצפה יידל מבלה עם חברים, כמו אבי דרור ודב אייכלר, בהדר גאולה:

יונתן רזאל, הופיע בליל שישי השבוע ב"זולה של חצרוני" בירושלים

המפיק החזני אופיר סובול והחזן הלפגוט – שניהם יתומים טריים – התפללו יחדיו, וסובל כינה את התמונה "מניין היתומים".

שימו לב לקריקטורה שפרסם השבוע עיתון 'הפלס'. מי שהיה חד עין הוא העיתונאי אלי ביתאן:

ומי שפחות התחבר לסגנון של ביתאן הוא העיתונאי יהודה שלזינגר, שהוציא את הציוץ הבא בתגובה לכך שביתאן כתב לברק כהן מ'באים לבנקאים' "אני אוהב אותך", על ציוץ בו כתב כהן כי שלדון אדלסון "חי כבר יותר מידי".

רב הסלבס מרדכי חסידים נצפה השבוע בכותל המערבי עם השחקן איתי תורג'מן, שהיה נראה כמו נער בר מצווה חביב (עם שלייקס)

 

ובמגזין פרסום פנים חרדי, חזו השבוע הקוראים בשילוב אדיר בין בנים לבובות:

ולסיום: ברכת מזל טוב לדוד וציפי רוזנטל לרגל הולדת הבן.

אהבתם? עשו לנו לייק!

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: nbjovsr88@gmail.com או לשלוח לווטסאפ 058-4742968– סודיות מובטחת

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.