'בקליינע' • הידיעות החמות שעשו את השבוע • המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 5

• האם הקאמבק מתחיל? במניין השנתי (והסודי!) הקבוע מדי חג שבועות בכותל המערבי של יקיר המדור הרב אורי לופוליאנסקי, השתתפו: לופוליאנסקי, הרב הראשי הגר"י מצגר, רב הכותל הגר"ש רבינוביץ, כמעט כל אנשי לשכת ראה"מ בנימין נתניהו – גיל שפר, אייל חיימובסקי ועוד, בנו הצעיר של נתניהו וכמובן – שרגא נימן. לפני התיבה עלה החזן דובל'ה הלר, המשמש בתפקיד כבר שלוש שנים. במקום נכח גם הנדיב הידוע סיימון פאליק עם בני משפחתו.

• בשבת האחרונה חגג המיליארדר הצעיר, דן גרטלר מבני ברק, בר מצווה לבנו. מכיוון שבנו לומד בתלמוד תורה קרלין בעיר, שם נהוגות 'תקנות', ערך גרטלר את בר המצווה באולמי 'וגשל' בעיר. אל תדאגו, כמובן יותר מידי, כי בבר-מצווה הושקעו מאות אלפי שקלים, והוזמנו מנות יוקרה ממקומות שונים. בבר מצווה השתתפו בין השאר ארבעת האדמו"רים לבית נדבורנא, יו"ר ש"ס אריה דרעי, ששבת בשבת האחרונה בבני ברק, מלך היועצים הרפואיים אלימלך פירר, הרב יהושע לוי עוזרו של מרן הגר"ש וואזנר, דוד שפירא נכדו של מרן הגראי"ל שטיינמן, אריה קנייבסקי נאמן ביתו של סביו מרן הגר"ח קנייבסקי, אריה אלישיב נכדו של מרן הגרי"ש אלישיב, ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין, בכירי חסידות ויז'ניץ הערשל כץ ובנצי שטנגר, הנגידים החרדים שולם פישר וחיים יעקב ליבוביץ ורבים אחרים. בבר המצווה נצפה דרעי משוחח ארוכות עם ר' שולם בער סורוצקין, ראש הכוללים של 'סורוצקין', שחזר ימים ספורים לפני זה מעוד סיבוב קצר בניו יורק.

• ואותו דרעי, שהגיע כנראה ל'שבת ניצחון' בבני ברק, התפלל בליל שבת בבית הכנסת של ר"ש בן שמעון, לשם הגיע גם חבר מועצת חכמי התורה, הגר"ש בעדני. דרעי לא הסתפק ברשימה הנכבדה הזאת, וביקר גם אצל הגר"ח גריינמן.

• בסערת הפגנת בנות הסמינרים נגד 'נשות הכותל' ביום שישי האחרון, נצפו מתראיינים ומסבירים את הציבור החרדי חברי מועצת ירושלים יצחק פינדרוס ויוסי דייטש וכן רב הכותל הגר"ש רבינוביץ עליו עטו העיתונאים יאיר אטינגר מ'הארץ' ואבישי בן חיים מערוץ 10.

• ואותו הגר"ש רבינוביץ נתפס השבוע במצלמתו של גולש נאמן של "בקליינע", ששלח לנו למייל (שרשום בתחתית העמוד) את תמונתו של רב הכותל כשהוא משתפך בתפילה בקבר שמעון הצדיק בירושלים. גם יצחק פינדרוס וישראל תיק, מנהל מחלקת חינוך בעיריית ביתר עלית, נתפסו באותה הזדמנות בעין המצלמה.

יש "תיק" פנוי בעיריית ירושלים? תיק ופינדרוס השבוע. צילום: צחי בצון
יש "תיק" פנוי בעיריית ירושלים? תיק ופינדרוס השבוע. צילום: צחי בצון

• במלון רמדה נערך השבוע דינר לרגל 40 שנה למוסדות טשכנוב, בחסות 'המבשר'. על הביצוע המוזיקלי הופקד לא אחר מאשר ליפא שמעלצר, ביחד עם רובי בנט ותזמורתו. אורחי הכבוד היו ח"כ מאיר פרוש והאוליגרך אלכסנדר גרנובסקי (שום קשר לבני גרנות).

• ואותו ליפא שמעלצר הופיע כזכור בשבוע שעבר בהנחת התפילין לבנו של רבי יאשיהו פינטו. כעת גם הצלחנו לארגן עבורכם תמונה, של ליפא ביחד עם אריק דביר, שהיה על התזמורת באותו בוקר אשדודי.

• רבה של רכסים, הרב יעקב זוננפלד, התחדש השבוע במכשיר טל' (כשר כמובן) חדש. ולנו יש גם תמונה.

קשר כשר. הרב זוננפלד והטלפון החדש
קשר כשר. הרב זוננפלד והטלפון החדש

• בעבר נודעה תהילה למסעדת שמוליק כהן, מסעדה בסגנון יהודי בתל אביב. כמה צעירים חרדים עדיין מנסים לשמור על הצביון הייחודי של המסעדה הוותיקה ולמלא אותה בליל שישי, כמה מהם אף באים באופן קבוע. בליל שישי האחרון נצפו במקום אנשי חב"ד הרצל קוסאשווילי, איש האוכל וה-COL, ויחיאל פליישמן, וכן אריאל קליקשטיין מחברת "אריו דיגיטל" (ומלחין חסידי בזמנו הפנוי). במקום נצפו גם כתב 'משפחה' שמעון ברייטקופף והיועץ והיח"צן החרדי ירח טוקר. מה עשו השניים יחדיו, אתם שואלים? ובכן, לפי הדיווחים שקיבלנו הרי שהשניים החלו לעבוד ביחד בימים האחרונים, למען המטרה הנעלה: השארתו של יצחק פינדרוס, סגן ראש עיריית ירושלים, בתפקידו הנוכחי – הנציג הבכיר בעירייה מטעם דגל התורה. מה עם כללי האתיקה, האוסרים על עיתונאים לשמש גם כדוברים או יח"צנים של אישי ציבור? הם כנראה לא שמעו על זה.

• באותו זמן חגגו את ראש חודש סיוון שחל בליל שישי, "החבריא הספרדית הקדושה", עליה נמנים בין השאר ראש מועצת אלעד לשעבר (ולעתיד?) צוריאל קריספל, וכתב 'קו עיתונות' איתי גדסי.

• ביום ראשון האחרון הוזמן שדר ופרשן 'קול חי' משה גלסנר לאולפני ערוץ 2 לראיון לתכנית הבוקר. את הדרך חזרה עשה עם נהג מונית מעניין במיוחד, הנוהג לארח על רגליו שלושה תוכים בעת הנסיעה. גם גלסנר ביקש להתבשם מהחוויה:

• חתול שחור עבר בין אריה ארליך, כתב 'משפחה' לבין התנזים של 'יום ליום', לאחר שארליך העז לזלזל בכתביו של העיתון הספרדי הגאה. התנזים, שאיכשהו עדיין לא כואב להם הידיים מהפעמים הקודמות, מיהרו להוציא הודעה נוספת לקהל התומכים להפגיז את הסלולרי האישי של ארליך בהודעות סמס של נאצה על הפשע הנורא שעשה. את הסיפור המלא תוכלו לקרוא כאן.
• כ"ק האדמו"ר מטשערנוביל לא אהב במיוחד את כתבת הפרופיל שעשו על דמותו בשער 'בקהילה'. בפתח בית המדרש נתלתה מודעה מטעם האדמו"ר, האוסרת על קריאת כל השבועונים "המטמאים במגע ובמשא". את המודעה המלאה תוכלו לראות כאן.
• הצלם משה גולדשטיין נסע לתחילת השבוע לארה"ב, בכדי לצלם את מעמדי "הדור קבלוה", שהתקיימו ביבשת האמריקנית. שום דבר לא הכין אותו לגנב הגוי שחמד את מצלמתו היקרה ואף גנב אותה. המזל שלו הוא שלבסוף השוטרים תפסו את הגנב.

• ביום ראשון האחרון, יומיים לפני שבועות, נערך במלון 'הילטון' בתל אביב דינר יוקרתי במיוחד למען 'עזר מציון'. לא שמעתם על זה? כנראה שאין לכם 5,000 ש"ח במזומן, שנדרשו מכל משתתף בדינר. הנחה: ידידיה מאיר. בתכנית: יונתן רזאל, מונה רוזנבלום ומשה צבי וינטרוב שהרטיטו את הקהל. בין הנואמים: מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א, יו"ר עזר מציון, הרב חנניה צ'ולק, והרב אברהם גרינבוים, ראש ישיבת נהורא ויו"ר קרן וולפסון, שסיפר על העזרה המתמדת של עזר מציון לחתנו שנפטר לאחרונה מהמחלה, הרב אוריה שטיין ז"ל. בקהל: מיליונרים ונגידים חובשי כיפה, עורכי דין וקבלנים מובילים וגם הגרי"מ לאו (שלא נאם!), שנצפה בסוף האירוע משוחח דקות ארוכות עם בני הזוג ידידיה וסיוון רהב מאיר.

ישראל אשר הלר, מעורכי עיתון "העדה" של העדה החרדית, פתח בימים האחרונים משרד פרסום חדש בשם "קהלים", הממוקם בקרית בעלזא בבית שמש. בקרוב קמפיין ראשון נגד גזירת הגיוס?

• אחרי מוסף שבועי ומוסף לנשים, החליט המתחרה הצעיר של "יתד נאמן", עיתון "הפלס", כי עליו לחנך גם את הדור הצעיר, ומהשבוע החל לצרף בימי שישי גם מוסף לילדים.

• ביום שני האחרון נערכה הכנסת ספר תורה חדש, אותו הכניסה חברת 'אל על' למתחם החברה בקרית שדה התעופה. בשמים, איתם מתחרה החברה, לא אהבו כנראה את האירוע. אולי זו הסיבה שבמהלך האירוע ירדו ממטרים עזים שהבריחו את מאות המשתתפים לקורות גג כאלו ואחרות. זה לא נגמר בזה, ובהמשך האירוע אף נפל ל"ע ספר התורה על הרצפה. בזמן התקין של האירוע השתתפו בו בין השאר: הגר"ש עמאר, הגר"ש קוק, הגר"ש רבינוביץ, הגר"י דרעי, הרב יוחנן חיות רב החברה, ח"כ יעקב ליצמן, יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי, יו"ר זק"א יהודה משי זהב, ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול, הרב רם ראב"ד, לשעבר רב חיל האוויר, וכמובן מנכ"ל אל על אליעזר שקדי.

• ואותו משי זהב ביקש השבוע להרגיש על גופו את הרגשתם של המתים ושל הגופות החנוטות. רק כך אפשר להסביר את התמונה הבאה:

• אחרי שנים רבות שנמנע מראיונות רדיו וראיונות בכלל, הצליח השדר יוסי גיל להכריח את הזמר אייזיק האניג לבוא אליו לראיון ראשון על הדיסק החדש ב'קול ברמה' שישודר הלילה בחצות. השדר בתחנה המתחרה 'קול חי', מנחם טוקר, קינא בהישג והצליח להשיג, באיחור, גם הוא את האניג, לראיון נוסף שישודר במוצ"ש הקרוב. ועוד על הסאגה של הביקורת על הדיסק תוכלו לקרוא כאן.

עוד בנושא:

'בקליינע' – המדור החדש בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 4
'בקליינע' – המדור החדש בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 3
'בקליינע' – המדור החדש בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם – מדור 2

• עיתון 'מעריב' הקדיש בערב החג כתבה נרחבת לדמותו של הרב אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת 'שובו בנים', פרי עטו של שלום ירושלמי. במחטף הפרסום הזה, הצליח לגמד את ההישג של 'ישראל היום', ששלח למקום הימצאו של הרב, מרוקו, את הכתב לענייני חרדים של העיתון, יהודה שלזינגר, שעד ערב החג עוד לא הצליח לתפוס את הרב לשיחה, למרות ששהה לא רחוק ממנו. רק הבוקר (ה') הוא מפרסם כמה דברים שאמר לו הרב.
• רכבו של חיים ריגר, מבכירי השיווק בעיתון 'יתד נאמן'. התהפך ביום שלישי, ערב החג, ברחוב אנילביץ בבני ברק. לנהג שנהג ברכב שלום ב"ה, לרכב פחות. בגלריה מלאה מהאירוע תוכלו לצפות כאן.

• שר הכלכלה, נפתלי בנט, החליט לרדת אל העם ולבדוק את מחירי מוצרי הבסיס באופן אישי, אז הוא ירד בערב החג על מדי ב' (מכנסיים קצרים ועוד), כיאה כמובן לשר במעמדו, ורכש את מצרכי החג לחג התורה, אותה הוא כה אוהב.

• יו"ר ש"ס אריה דרעי קנה לאלי ישי, היו"ר לשעבר, עליה לתורה ב-400 ש"ח בתפילת השחרית בבוקר חג השבועות בבית מרן הגר"ע יוסף.
• אתרים שונים מדווחים כי רעייתו לשעבר של הזמר עדי רן, דנה רן, שנכנסה בשבוע שעבר לבית 'האח הגדול', צפויה לצאת ממנו לאחר שבימים האחרונים לא נמצא סידור מתאים לילדיה. לפי הדיווח, הרי שייתכן מאד כי מי שיחליף אותה הוא לא אחר מאשר בעלה לשעבר, עדי רן בעצמו.
• אלפי עיתוני 'המבשר' חולקו בערב החג בקרית בעלזא בירושלים, בעקבות מוסף 'קהילות' שצורף לעיתון והוקדש ברובו לשמחת הנישואין בבית בעלזא.

ולסיום: יש לכם קבוצה מנצחת ב"וואטס-אפ"? רשת "קפה קפה" יוצאת במבצע עבורכם. במסגרת המבצע תצטרכו להוכיח שאתם באמת קבוצה רצינית במיוחד, ואם תצליחו להוכיח את זה – תזכו מיידית בארוחה גדולה לכל הפרלמנט הקבוצתי. נשמע מעניין? נשמע טעים!

שבת שלום!

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור, סודיות מובטחת: baktana@actualic.co.il‬

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אין תמונות איכותיות יותר מעזר מציון? חבל
  אגב לדעתי זה גם חוצפה שכתבים מייחצנים ועוד בתשלום אישי ציבור כאלה ואחרים

  מייבין |
  הגב
 2. אלוקים מה יש לכם משרגי נימן
  מה הוא גם נהיה מקורב של לופליאנסקי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב