בקרוב: ח"כ שיפריע לנאום אורח במליאה יורחק מיידית

ועדת הכנסת בראשות ח"כ יואב קיש אישרה תיקון לתקנון הכנסת, המאפשר ליו"ר ישיבה להוציא לאלתר מהמליאה חבר כנסת שיפריע לנאום של אורח, ללא צורך בשלוש קריאות לסדר

ועדת הכנסת בראשות ח"כ יואב קיש אישרה תיקון לתקנון הכנסת, המאפשר ליו"ר ישיבה להוציא לאלתר מהמליאה חבר כנסת שיפריע לנאום של אורח, ללא צורך בשלוש קריאות לסדר.

כבר בחודש פברואר האחרון נידון הנושא בוועדת הכנסת לבקשתו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שהלין על היעדרותם והתנהגותם הלא ראויה של חברי כנסת בישיבות מיוחדות ובנאומים רשמיים במליאה.

אדלשטיין ואף אמר "מצאתי את עצמי מונע לא פעם מנשיאים זרים לבוא לנאום בכנסת מחשש לביזיון".

בשבוע שעבר עלה הנושא שוב לסדר היום כאשר הודיע יו"ר הכנסת כי נאומו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לא התקיים בכנסת, בשל החשש מהפרעות וביזוי המעמד על ידי חברי הכנסת.

בעקבות הדיון הקודם גובש על ידי הצדדים המעורבים מתווה לתיקון תקנון הכנסת, בו מוצע לקבוע כי כל הפרה של סעיף 41 לתקנון (כללי התנהגות במליאת הכנסת) במהלך דיון שבו נושא דברים מוזמן חיצוני, כמו ראש מדינה זרה או נשיא המדינה, תיחשב הפרה חמורה. כך יתאפשר ליושב ראש הישיבה להוציא את חבר הכנסת מאותו דיון לאלתר וללא צורך בשלוש קריאות. היום, כאמור, אישרה ועדת הכנסת את התיקון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.