בקרוב: מוקד 100 דרך ווטסאפ

למדו לקח: השר לביטחון פנים ארדן החליט לקדם חקיקה שתאפשר למשטרה לאכן באופן מידי כל פונה למוקד 100. כל זה לאחר שפורסמו מחדלי המשטרה בפיגוע הירי ברח' דיזינגוף בת"א. {בעקבות הפיגוע}

למדו לקח: השר לביטחון פנים ארדן החליט לקדם חקיקה שתאפשר למשטרה לאכן באופן מידי כל פונה למוקד 100. כל זה לאחר שפורסמו מחדלי המשטרה בפיגוע הירי ברח' דיזינגוף בת"א.

השר ארדן אישר את תפיסת ההפעלה החדשה שהציגה משטרת ישראל בנוגע להפעלת מוקדי 100 והנחה לקדם תיקוני חקיקה ותקצוב שיאפשרו את יישומם.

בדיון שהתקיים בראשות השר, הציגה המשטרה את תמונת המצב במוקדי 100 – במבט של ביצוע המלצות ועדות בדיקה קודמות שמונו בנושא והפערים הקיימים כיום. השר הבהיר כי בכוונתו לבצע תיקוני חקיקה שיאפשרו למשטרה לאכן את מיקום הפונה למוקד.

ההחלטה התקבלה בעקבות ממצאי המשטרה הנוגעים לחטיפת שלושת הנערים בצומת גוש עציון בקיץ 2014, וכן לפיגוע שאירע בינואר האחרון ברחוב דיזינגוף בתל אביב. בפיגוע נרצחו שני בני אדם מירי, ולאחר מכן המשיך המחבל ורצח נהג מונית לפני שנמלט.

מפכ"ל המשטרה לשעבר אסף חפץ התייחס הערב בראיון לגל"צ לממצאים, ואמר כי על המשטרה להתאים את עצמה לעידן הטכנולוגי. "בעיקרון, המשטרה היום כדי לקלוט מידע מהציבור צריכה להיות מוכנה מבחינת טכנולוגית גם למצבים קיצוניים, כמו שהיו באותו אירוע", אמר.

"החכמה היא באמת לקבל את המידע מהציבור, שהיום בכמויות אדירות, ואיך מהמידע הרב הזה למצות את מה שהם צריכים. אין ספק שבאירוע הזה, לפחות על פי הדיווח של הבנות שראו את המחבל – לא קיבלנו את התוצאה הרצויה. התוצאה הרצויה היא שמיד יעלו על זה שהוא ירד באזור וואדי ערה", המשיך חפץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.