בקרוב: סיורי חילונים במאה שערים • תושבי השכונה: נקבל אותם בהתנגדות עזה

תושבי שכונות גאולה ומאה שערים בירושלים מהציבור החרדי, מביעים חששות בימים האחרונים מפני תוכנית חדשה לארגון סיורים בשכונות החרדיות בירושלים, בהן מאה שערים, גאולה ושכונת הבוכרים, כך מפרסם הבוקר 'מעריב'.

לפי העיתון, הרי התוכנית היא פרי יוזמתו של המנהל הקהילתי גאולה בוכרים, והיא עונה לשם "בחזרה למורשת" וצפויה לזכות לאישור ועדת הכספים של העירייה בשבוע הבא. אך חלק מהתושבים מתנגדים לתכנית.
במסגרת התכנית, תיירים המבקרים בעיר יוכלו להירשם לסיורים העוברים בשכונות, ללמוד על מורשתן ועל דמויות היסטוריות שהתגוררו בהן, וגם לעבור סדנאות אמנות ולסעוד את לבם.
בעיריית ירושלים כבר נתנו למעשה אור ירוק לביצוע התוכנית, אך גורמים במאה שערים, הבהירו כי היא תתקבל בהתנגדות עזה מצידם של התושבים.
"בשכונות פעלו דמויות משמעותיות שהשפיעו רבות על ההיסטוריה היהודית בישראל," נכתב בתוכנית. "מנגד, תושבים המתגוררים בהן אינם מודעים באופן מספק למורשת רבת ההוד הנושבת בינות בתי השכונה, אינם מכירים את הפנינים ההיסטוריות המתגלמות במבנים וברחובות השונים".
גורמים קיצוניים בשכונה הבהירו מנגד כי "הציבור החרדי לא מוכן ללמוד על העבר הציוני. התוכנית עלולה לחשוף את הציבור שלנו לטומאה, שממנה הרבנים תמיד ניסו להסתיר. זה לא יעבור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.