בקרלין מתירים את הווטסאפ: "רק הודעות נחוצות"

בחסידות קרלין יצאו בשורה של הוראות חדשות בנושא הטלפונים הכשרים. במכתב שפורסם בריכוזי החסידות מקלים ראשי החסידות בעניין השימוש באפליקציית הווטסאפ שנאסרה על ידי גדולי ישראל

בחסידות קרלין יצאו בשורה של הוראות חדשות בנושא הטלפונים הכשרים, במכתב מקלים ראשי החסידות בעניין השימוש באפליקציית הווטסאפ שנאסרה על ידי גדולי ישראל.

וזה לשון המכתב: לכל אנשי שלומינו: טבעם של טלפונים ניידים ובפרט המכשירים החכמים לגרום לטשטוש התחומים בין רשות היחיד לרבים וכן להתמכרות הגורמת לאדם לאבד את זמנו. ולכן נפקדנו בפוקדת קודש להעמיד סדר.

בהוראה ראשונה נקראים החסידים שלא להשתמש במכשירים סלולריים בבתי כנסיות ובצי מדרשות הנועדים ומיוחדים לתורה ולתפילה ועובדת השי״ת אלא לדברים נחוצים ואך ורק לכמה רגעים.

הוראה ב'. יש להשתיק את הצלצול במכשיר עם הכניסה לבית הכנסת ובית המדרש , כן אין להשתמש בטלפונים באמצע סדרי כולל ועל כל אחד לסדר לו את עניינו קודם הכולל.

בנוסף, על המלמדים ואנשי חינוך נאסר לעשות כל שימוש במכשירים סלולרים בת״תים ובמוסדות חינוך בזמני הלימוד עם התלמידים ולעיני התלמידים אין לדבר ולהשתמש אף בשעות ההפסקה כן יש להמנע מלנהל שיחות ממושכות ואישיות ברחוב או בין אנשים כגון בישיבה באוטובוס.

לסיום, רבני החסידות מסירים את האיסור לגבי שימוש בטלפונים חכמים ומורים כי "יש לעשות את הסינון הגבוה ביותר. השימוש בווטספ ייעשה גם הוא רק להעברת הודעות נחוצות ולא לדברי הבל ורעות רוח".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.