בראשות המקובל: המונים מחו נגד חילולי השבת בירושלים

חילולי השבת בירושלים: מאות מחו נגד פתיחת עסקים בשבת בראשות המקובל ר' גמליאל רבינוביץ וחברי מועצת עיריית ירושלים

בליל שבת הגיעו מאות למחות נגד חילולי השבת מול בית הקפה  בצלאל, השוכן ברחוב בצלאל הקטן במרכז העיר ירושלים החל לפעול גם בשבתות בניגוד לחוק העזר העירוני. מיקום בית הקפה בסמוך לקו התפר החרדי, מחאות קטנות מצד גורמים ב'עדה החרדית' התקיימו בחודשים האחרונים, אך כעת גורמים רשמיים בעיריית ירושלים, ביניהם יצחק פינדרוס, יוסי דייטש ויוסי דייטש, יצאו למאבק נגד פתיחת בית הקפה בשבתות.

200 אברכים ותושבי המקום השתתפו במחאה שלוותה בשירי שבת ובריקודים בראשות המקובל הרה"ג ר' גמליאל רבינוביץ  כאשר לפני התיבה עבר החזן ר' דב הלר. במקביל כמה פעילים מהמגזר החילוני המעוניינים בראשות סגן יו"ר המנהל הקהילתי אופיר לנג המעוניינים בסגירת המקום הצטרפו למחאה.

חבר המועצה מ'דגל התורה' יצחק פינדרוס שהשתתף במחאה אומר ל'קוקר' כי המחאה לא גררה פרובוקציות, והפעיילים החילוניים הצטרפו לריקודים ותפילת השבת.

אחד מהבעלים של בית הקפה סיפר שההחלטה לפתוח בשבת היא "יותר עקרון מאשר עסק". קפה בצלאל הוא קפה פתוח שיושב על הרחוב ובכך יש חידוש לא נעים מבחינת הציבור הדתי והחרדי באזור. אפשר לנחש שבשבועות הקרובים יהיו מחאות חרדיות נוספות במקום עד לסגירת העסק בשבת.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. החילונים ככל הניראה לא ממש טעו בניווט!!!כמו שבבצלאל בירושלים פתחו את בית הקפה מתוך עיקרון!!!!!!!כך צנחו בשבת מתוך עיקרון!!!!!עקרונות משמעותיים מאוד חילול שבת!!!!התרחקות מהדת היא שורש כל צרות העם היהודי!!!!!צריכים לתבוע אותם על כוונת הזדון המרושעת!!!!!

    אופירה |
    הגב