בראשל"צ יאשרו חילולי שבת – בחוק עזר עירוני

הולכים בעקבות תל אביב? עיריית ראשל"צ מתכוונת להעביר היום חוק עזר עירוני מיוחד בכדי לעקוף את חוק השבת של אריה דרעי, כפי שנעשה בתל אביב. חברי המועצה החרדים זועמים

האם ראשון לציון מצטרפת לתל אביב בחילולי השבת רח"ל? היום (שני) אמורה להתקיים ישיבת מועצה עירונית, שלכאורה הולכת לאשר חילולי שבת, בחוק עזר עירוני.

מאיר עקיבא, חבר מועצת העיר החרדי, מספר ל'אקטואליק' על השתלשלות המערכה למען השבת: "היום אמורה להתקיים ישיבת מועצה. מבחינתי היא ישיבה מהחשובות ביותר מזה ארבע שנים. עד היום אומנם היו עסקים כאלה ואחרים שפתוחים בשבת, כגון בתי קפה, בתי קולנוע, מסעדות וכדומה. כמובן שגם היו בקרב האנשים הפרטיים כאלה ששמרו שבת וכאלה שלא שמרו שבת, וכולנו הצלחנו לחיות עם זה, ואפילו בהרמוניה. הייתה הבנה מאוד יפה, נקרא לזה הבנה בשתיקה".

מאיר עקיבא

אז מה בעצם הולך להשתנות היום?

מאיר: "חכמי החלם שיושבים לצידי במועצה, הולכים לדון בשינוי שלטעמי מיותר וממריד. ראש העיר החליט שהוא לא מסתפק באותה הבנה, שלטעמו היא מיושנת מאוד, והחליט שהוא מעלה לדיון תיקון לחוק עזר עירוני, והתיקון לחוק יאפשר באופן חוקי לפתוח את כל העסקים בשבת, כמו שעשו בתל אביב".

הוא אומר בכאב, כלפי חברי המועצה האחרים: "באמת אתם חושבים שאתם יכולים להתכנס ולחוקק חוק שהוא נוגד את חוקי התורה? לחוקק חוק שסותר את החוק שקבע בורא עולם? ואם תשאלו אותי: ממה נפשך, גם ככה מקומות הבילוי פתוחים, מה השתנה? יש כאן שינוי גדול, והשינוי הוא, שלא יעלה על הדעת שיישבו כמה לצנים בבניין העירייה ויחוקקו חוק כנגד בורא עולם. כל אחד יעשה את חשבון הנפש שלו, אך המרחק הוא כמזרח למערב אם מחוקקים זאת כחוק".

עוד הוא אומר כי "בהצעה כתוב שהחוק יכלול בין היתר גם כמה רחובות ראשיים, ואני ישר מחפש את התיקון העשירי לחוק, כי מאוד עניין אותי לדעת מה הם הרחובות הראשיים, מי הם התושבים שלא יזכו לנוח כל השבוע וגם לא בשבת. והנה, מדובר על רחוב רוטשילד ורחוב הרצל לכל אורכו ורוחבו. אני פונה לראש העיר: העלית חוק עזר עירוני ויצאת נגד כל הערכים היהודיים שלך, רק כדי להכשיר את רחוב רוטשילד? עשית למען חבריך, אלה שהמאבק נגדם מתקיים כבר ארבע שנים, על ידי אותם דיירים שגרים שם, שאין להם לא יום ולא לילה.

"חבריי למועצה, תדעו: בהצבעה הזו אתם בזים לעצמיכם, ורק תזכרו את כל האימפריות שבעבר הלכו בדרך זו וחוקקו חוקים נגד חוקי השבת – כולם נפלו, ונעלמו כלא היו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.