בראש העין זועמים: ראש העיר מחלן את העיר

זעם בקרב תושביה חרדים של ראש העין בעקבות כנס לעידוד יציאה בשאלה שמתקיים היום בסיוע ובחסות העירייה. העירייה בתגובה: הנהלים חודדו והפרסום שונה

תושביה החרדים של העיר ראש העין מביאים תמיהה ומחאה בעקבות פרסומים של ערב נשים העוסק בדרכים ובהתמודדות ליציאה בשאלה, במודעות שהופצו בעיר נראה כי הערב מתקיים בעידוד ובחסות עיריית ראש העין והאחראית על "קידום האישה" בעירייה.

ארז ברזילי, תושב העיר ויו"ר ארגון חסד נעורי מספר ל'אקטואליק' "לפני שבוע עשיתי אירוע של הרב צביאלי והתבקשתי מהעירייה למחוק כמה משפטים בנוסח המודעות בשביל למנוע כפייה דתית על כן ויתרתי על תקציב העירייה  היום אני מקבל מודעה של פורום נשים אשר מתבטאים בצורה של כפייה חילונית ואני לא מבין את התנהלות העירייה".

איך מממנים ומאשרים אפליה בין מגזרים  בעיר בהתחשב בעובדה שרוב תושבי ראש העין הם מסורתיים ואוהבי דת.

עוד מוסיף ברזילאי כי הם מבקשים בשם כל הציבור החרדי ורבני העיר לבטל את האירוע בכדי למנוע מלחמת דת מיותרות.

לסיום אומר ברזילי זה רק אחת מתוך שלל הגזרות שיש מהעירייה אם זה אוטובוסים בשבת וספורטק וביטול מלגות לאברכים וביטול קמחא דפסחא ועוד.

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה : בראש העין יש מגוון רחב של אוכלוסיות ומגוון פעילויות המתאימות לקהלי היעד השונים. הפרסום המדובר הינו אירוע אחד מיני רבים שנערך החודש בעיר לרגל היום הבינלאומי במאבק למניעת אלימות כלפי נשים ומיועד לכלל התושבים. לצערנו, יצא פרסום עצמאי ע"י פורום נשים בדפי פייסבוק פרטיים שלא תאם את הפרסום העירוני ולא קיבל את אישור העירייה. הנהלים מול הגורמים השונים חודדו והפרסום שונה. אנו מקווים כי מקרה זה לא ישנה בעתיד.

מודעת הכנס בחסות העירייה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.