ברבנות תוקפים את רב הכותל: "מגלגל עיניו בתימהון"

רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ פנה במכתב לרה"ר הרב דוד לאו בו הוא מוחה על הפרובוקציות של נשות הכותל. אלא שברבנות מבקרים את רב הכותל על כך שנזכר מאוחר מידי.

הכותל הרפורמי: רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ פנה במכתב לרה"ר הרב דוד לאו בו הוא מוחה על הפרובוקציות של נשות הכותל. "בתקופה האחרונה עדים אנו לניסיונות של ארגונים שונים לקיים תפילות מעורבות בכותל המערבי תוך פגיעה קשה בהלכה". הוא כותב במכתבו.

"חודשים אני זועק את זעקת הכותל ואין לי מנחם. מצבו של הכותל מידרדר מחודש לחודש. הברחת ס"ת, "סדנאות" להנחת תפילין לנשים וברכת כוהנות".הוא מבכה במכתבו.

לאור החלטת מועצת הרה"ר מחודש אדר מבקש  רב הכותל לכנס דיון חירום כדי לדון בהידרדרות הנוראה בכותל המערבי ולקבל החלטות דחופות בעניין,  "אני קורא לכם מלב שותת דם עת לעשות לה'! בטרם יהיה מאוחר מדי. עלינו לפעול מיידית מול כל הגורמים כדי שיתקבלו ההחלטות הנכונות ובראשם תיקון חוק המקומות הקדושים ולעצור את הסחף הנורא" , הוא כותב.

גורם ברבנות הראשית מביע ביקורת חריפה כנגד רב הכותל אותו הוא מאשים בהזנחת המאבק,"הוא אשם העיקרי בכל מה שנעשה לכל אורך הדרך וכעת מגלגל עיניו בתימהון", מטיח אותו גורם בשיחה לקוקר.

מלשכתו של הרב רבינוביץ לא נמסרה תגובה.

ר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.