ברגע האחרון: בוטלה השביתה ב'אגד'

לאחר מו"מ לילי בתיווך ההסתדרות הגיעו נציגי ועד העובדים והנהלת החברה להסכמות שמנעו את הקטסטרופה הגדולה {אנחת רווחה}

מאות אלפי נוסעים בתחבורה הציבורית כבר התכוננו לשביתה שתוכננה להיפתח הבוקר בקווי האוטובוס של אגד ברחבי הארץ – אך ברגע האחרון השביתה נמנעה.

לאחר משא ומתן לילי מואץ בתיווך ההסתדרות, הגיעו נציגי ועד העובדים והנהלת אגד להבנות שאִפשרו את המשך הפעלת הקווים כסדרם.

במסגרת ההבנות, יעודכן שכר הנהגים וכעת יעמוד על 39 שקלים לשעה. כמו כן, סוכם כי ההנהלה והעובדים ישתפו פעולה במטרה לשמור על תנאי העסקה הוגנים.

כזכור, האיומים בשביתה הגיעו לאחר שהמגעים בין ההנהלה לעובדים פוצצו. העובדים הודיעו על שביתה ללא הגבלת הזמן – במחאה על שכרם הנמוך.

. על פי הודעת העובדים, הנהגים מרוויחים כיום 32-33 שקלים בשעה, ושכרם למעשה נשחק.

 

 

בהסתדרות אמרו כי "ההחלטה לצאת לשביתה התקבלה לאחר שכל ניסיונות ההסתדרות ונציגות העובדים לגשר על הפערים מול ההנהלה הושבו ריקם". הנהגים החליטו לא להשבית את התחבורה ביום ראשון, שנחשב לעמוס ביותר, "במאמצים למנוע פגיעה מיותרת ומתוך תחושת אחריות כלפי ציבור הנוסעים, ובפרט החיילים".

 

יו"ר ועד עובדי אגד, יעקב ואחניש, הסביר את מטרת השביתה: "אנו יוצאים למאבק כי אי אפשר יותר לזלזל בעובדים ואי אפשר לעשות מהלכים חד-צדדיים על גבנו. די לאטימות. אנו מצפים שהנהגים בחברה הכי ותיקה בתחבורה הציבורית בארץ, יוכלו לסגור את החודש ולהתפרנס בכבוד, לפחות כמו העובדים ביתר מפעילי התחבורה הציבורית.  אנו מקווים כי ההנהלה תתעשת ותפעל לפתרון המשבר באופן מיידי לפני העמקת הפגיעה בציבור הנהגים ובציבור הנוסעים".

 

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אמר בתגובה: "ההסתדרות תפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותה על מנת לשמור על שכרם, כבודם ומעמדם של עובדי אגד". אדרי הוסיף כי "לא יעלה על הדעת שחברה אשר קיימת מקום המדינה תשלם את ערך השעה הכי נמוך בתחבורה הציבורית ובנוסף תפגע באופן חד צדדי בשכרם של העובדים".

 

מאגד נמסר בתגובה: "איום ההשבתה עליו הכריזו העובדים וההסתדרות נובע מהסכמות שנעשו באחרונה בין הממשלה לחברות התחבורה הציבורית הפרטיות, הסכם שלא כולל את נהגי אגד, ושיביא להעלאת השכר לנהגים במימון האוצר. על בסיס ההתחייבויות שניתנו לעובדים ולהסתדרות, אנו קוראים לעובדים להימנע משביתה בלתי נחוצה, שכל שתשיג בעת הזאת תהיה פגיעה קשה בציבור הנוסעים ולקוחות אגד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.