ברגע האחרון: השב"כ סיכל פיגוע בהר הבית

שירות הביטחון הכללי התיר לפני זמן קצר לפרסום כי סיכל בשיתוף פעולה עם המשטרה, בחסדי שמים, פיגוע ירי בהר הבית

במהלך החודש האחרון נעצרו שלושה אזרחים ערבים ישראלים, תושבי אום אל פחם, תומכי ארגון הטרור "המדינה האסלאמית" – דאע"ש. שניים מהם תכננו לבצע פיגוע בדומה לזה שהתרחש בהר הבית לפני כחודשיים וחצי, שבו נרצחו שני שוטרים בני מיעוטים.

העצורים הם: סעיד גסוב מחמוד ג'בארין, בן 26, תושב אום אל פחם; קטין כבן 16, תושב אום אל פחם; ופראס סלאח מחמוד מחאג'נה, בן 24, תושב אום אל פחם, תומך דאעש החשוד באחזקת אמל"ח. השניים הראשונים תכננו לבצע את הפיגוע בפועל.

במהלך החקירה הוסגרו שני אקדחים ותחמושת, אשר היו אמורים לשמש את שני החשודים לצורך מימוש הפיגוע.

בביתו של פראס מחאג'נה, נתפס רובה מסוג "קרל גוסטב".

בהמשך למעצרם ולחקירתם של שלושת החשודים הנ"ל, נעצרו גם אזרחים ישראלים נוספים באזור אום אל פחם אשר היו מעורבים בסחר באמצעי לחימה ובמהלך מעצרם אף נתפסו אמצעי לחימה לא חוקיים.

גורם בכיר בשב"כ אמר: "התמונה שהתקבלה בחקירת הפרשיה מלמדת כי זמן קצר יחסית לאחר הפיגוע הרצחני ביולי 2017 בהר הבית, תכננו שני תושבי אום אל פחם פיגוע במתווה דומה במתחם ההר. הפיגוע נמנע הודות למידע מודיעיני מדויק של שב"כ שאפשר את מעצר חברי החוליה מבעוד מועד ובטרם הצליחו לממש את הפיגוע החמור. שירות הביטחון הכללי רואה בישראלים התומכים בארגון הטרור 'המדינה האסלאמית', לא כל שכן באלו המקיימים מגעים עם פעילי הארגון ופועלים בחסות הארגון בשטחי מדינת ישראל, כאיום ביטחוני חמור. שב"כ ימשיך לפעול בנחישות באמצעי האכיפה הנדרשים במטרה למנוע את הפצת משנת דאע"ש בישראל, כמו גם ביצוע פעילות כלשהי הפוגעת בביטחון המדינה".

בשירות הביטחון הכללי מסרו ל'אקטואליק' כי "יש לציין שבתקופה זו מצוי ארגון הטרור 'המדינה האסלאמית' בנסיגה ואף במצוקה במרבית זירות הלחימה. המציאות בשטחי הלחימה בה פועל ארגון טרור זה עומדת בסתירה מוחלטת לתמונה החיובית כביכול שמנסה ארגון הטרור לשקף, בעיקר באמצעות הרשת, למועמדים פוטנציאלים להצטרפות לשורותיו. פעילי ארגון הטרור השוהים בזירות הלחימה, חשופים לסכנת חיים מתמדת, תוך שהם מתמודדים עם תנאי מחייה קשים ביותר".

המחבל הנתעב שנעצר

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.