פרסום ראשון: הטיול ביום הזיכרון בוטל: "חילול השם"

משרד החינוך אישר, פרויקט 'דוסים' מנע: מוסד חינוכי גדול מירושלים קיבל היתר ממשרד החינוך לערוך טיול מחר, אולם עירנות של ארגון 'דוסים' מנעה ברגע האחרון את קיום הטיול שהיה עלול לגרום לחילול השם גדול

מוסד חינוכי גדול ומפורסם מירושלים (השם שמור במערכת) התעתד לצאת מחר לטיול ברחבי הארץ. המוסד קיבל על כך את כל האישורים הרלוונטים ממשרד החינוך, אולם רגע לפני שהטיול יצא אל הפועל הוא בוטל בהתערבות 'דוסים'. הסיבה: פעילי הארגון עוררו את תשומת ליבם של המנהלים לעובדה שהטיול חל ביום הזיכרון, מה שעלול לגרום לחילול השם גדול.

כזכור, מידי שנה ביום השואה וביום הזיכרון יוצאת התקשורת הישראלית במסע הסתה ושנאה נרחב. לרוב מדובר בכתבות צבע סלקטיביות על חרדים שלא מכבדים את זכר הנופלים וממשיכים בשגרה גם ביום הזה.

בעקבות הישנותם של מקרים מהסוג הזה בשנים האחרונות, כמו גם ההתעלמות התקשורתית מחילונים שמחללים את זכר הנופלים, החליטו בפרויקט 'דוסים' להילחם בתופעה בצורה מעט אחרת: במקום לזעוק שוב ושוב כי מדובר במיעוט שמחלל את היום הזה בעוד שרוב החרדים מכבדים אותו, החלו לנקוט פעילי 'דוסים' בפעולות מניעה של מקרים כאלה מחד, והפקה של אירועי זיכרון של חרדים מאידך.

כך לדוגמא בשנה שעברה נעמדו בכיכר השבת עשרות פעילי הפרויקט בשעת הצפירה כמשקל נגד לקיצונים שעוררו פרובוקציה במקום, הפעילים נשאו שלט עם הכיתוב 'זוכרים אחרת'. לפי שעה, טרם הוחלט האם המפגן יערך גם השנה.

כאמור, בעקבות פעילות הארגון, נדחה הטיול שתוכנן למחר והוא יתקיים במועד מאוחר יותר.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חיים, בכללי אתה צודק אבל בל נשכח שהחיילים האלו שנרצחו הם נרצחו בשבילך ובשביל כל מי שנמצא כאן ולכן הסיבה שלא מתאים לערוך טיולים ביום כזה זה לא רק בגלל 'מה יגידו' אלא בגלל סיבה הרבה יותר מהותית: גם אנחנו החרדים זוכרים ומעריכים את זאת שחיילים אלו מתו בשביל ארצינו אמנם אפשר לעמוד וגם לומר תהלים אבל וודאי שלעשות טיולים ביום זה זה לא מתאים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • 2 תשובות בדבר.

   ביהדות אין זוכרים על ידי עמידה ללא תוכן, אלא באמצעות כלים אחרים שאתה בוודאי יודע על קיומם. [מבחינתי גם יש צביעות בעמידה הזו, בה משלמים מס שפתיים ריקני לנרצחים ולמשפחותיהם, ומנד משחררים את רוצחי הקרבנות ללא פוצה פה ומצפצף, ובכך יורקים בפרצופם של הקדושים ובפרצופם של משפחותיהם].

   מייסדי המדינה, ולאט לאט רוב אזרחי המדינה, לא נלחמו כדי להגן על הציבור החרדי, אלא על עצמם. ואם היו יכולים להגן על על המדינה חוץ מבני ברק היו עושים זאת מזמן. והם היו מעדיפים שנתנפנף כולנו מכאן, אלא מה לעשות אנו תקועים להם בגרון. ויש לומר זאת בפשטות. ישראלי ≠ יהודי. הם מגינים על העם הישראלי ולא על העם היהודי. העם היהודי ותורתו זוכה מהם לבוז יום יומי מתמיד. ראה מפלגות לפיד לבני בנט נתניהו, שלא לדבר על השמאל. עוד חדשיים הם מחוקקים את חוק הגיור, אשר תכליתו הרס העם היהודי.

   חיים |
   הגב
 2. צודקים.
  בגלות, אבותינו נזהרו לא לצאת בכלל מהבית בליל הכריסמס [ניטל], מחמת הצקות הגויים. וזה לא משנה אם אתה צודק או לא. בחגאות של העמים השולטים לא יוצאים מהבית. ככה זה, ישנם חרדים שעדיין לא הפנימו כי אנחנו מיעוט הנמצא בגלות.

  חיים |
  הגב