ברגע האחרון: כך נמנעה תקיפה חמורה של ילדה בברכפלד

גבר בעל חזות חרדית ששידל ילדה בת 8 להתלוות אליו לבית כנסת בברכפלד לא הצליח לבצע את זממו תודות להתנהלות אחראית של הגבאים במקום. אנשי חינוך בעיר קוראים לנהוג כך גם בשאר בתי הכנסת. לסיפור המלא

התקיפה המזעזעת נמנעה ברגע האחרון: בשעות הצהרים של יום חמישי שעבר ליוותה חיה (שם בדוי), תלמידת בית ספר בת 8 מברכפלד, את אחיה הקטן וחברו מהת"ת לעבר הבית בו הם מתגוררים.

כשעברו ליד אחד מבתי הכנסת המפורסמים בברכפלד (השם שמור במערכת) ביקש ממנה אדם בעל חזות חרדית להתלוות אליו לתוך בית הכנסת "לצורך עזרה". הגבר, שהבחין שהיא מופקדת על שמירתם של שני ילדים קטנים כבני חמש, דרש ממנה לשחרר את הילדים לדרכם לבד ולהתלוות אליו לתוך בית הכנסת.

הילדה המפוחדת נענתה לדרישתו, והעבריין לא בזבז זמן והוביל אותה לכיוון תאי השירותים במקום שם תכן לבצע את זממו.

לגודל הנס, כל תאי השירותים במקום היו נעולים – זאת בשל נוהל שהנהיגו הגבאים במקום, נוהל שמטרתו למנוע מקרים כאלו. הגבר החל לדפוק כאחוז טירוף על הדלתות בניסיון לפרוץ אותם והילדה שהבחינה בשלב זה שמשהו אינו כשורה – נמלטה מהמקום.

"הוא דפק כמו משוגע על הדלתות כדי לפרוץ אותם ולא הצליח…זה היה נראה לי מוזר אז ברחתי", סיפרה הילדה לאמה מיד כשהגיעה הביתה.

מאוחר יותר יצרו ההורים קשר עם איש התחזוקה של בית הכנסת שסיפר להם כי מידי יום הוא נועל בשעות הצהרים את דלת הכניסה ודלתות השירותים, זאת במטרה למנוע תקיפות מהסוג המדובר. העובדה כי התוקף הכניס את הילדה מהדלת הראשית מעלה את החשד לפיו הוא הצליח להיכנס בדרך לא דרך לבית הכנסת ולפתוח אותו מבפנים.

"מדובר בילדה אחראית וחכמה. ילדה שיודעת היטב כי אסור להתלוות לאנשים זרים…החזות החרדית שלו הצליחה לבלבל אותה", מספרת האמא ומוסיפה: "הוא ניצל את התמימות וטוב הלב שלה, ורק בזכות ההתנהלות האחראית של הגבאים במקום היא ניצלה".

פרטי האירוע הועברו לרשויות האכיפה לצורך המשך החקירה, אולם רבנים ואישי חינוך בברכפלד קוראים ליתר גבאי בתי הכנסת בעיר לנעול אותם חיצונית ופנימית בשעה שהם שוממים, כדי למנוע ככל הניתן תקיפות ומעשים חמורים כנגד ילדים חסרי ישע.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.