"ברגע שיפול הטיל הראשון בקיסריה, בבית העינוגים של שרה, אז רה"מ ישטח את עזה"

תסרוקתה של שרה מאת: דב הלברטל

רק המצו'איזם הישראלי, האטימות הישראלית והיהירות הישראלית, יכלו להביא בכלל למבצע סודי בעזה, בדקה התשעים שלפני ההסדרה עם החמאס. אין גבול לטיפשות ולאדישות לחיי אדם. אבל יתכן גם שלא יהיה גבול למחיר בחיי אדם. את הטילים שנופלים על הדרום, קנינו בזכות ולא בחסד.

מרפי אומר שאם דבר יכול להשתבש, הוא ישתבש. ואם מבצע סודי, שספק מה הייתה חשיבותו הדחופה כל כך, היה יכול להשתבש בדיוק ברגע הקריטי, אז זה קרה. ואל תגידו לי לסמוך על צה"ל שלא ניתן היה בשום אופן לדחות את הפעולה. סמכו עליו עד מלחמת יום כיפור. עד שנהרגו אלפי חיילים שגם הם הלכו בעיניים סגורות אחרי אישי הביטחון.

זה מה שקורה בצבא שנשלט על ידי חילונים. חיי אדם זולים. כשיש איזו שהיא אפשרות להסדרה, לאחר כל כך הרבה מאמצים, הדרג הבכיר ביותר, באישור ראש הממשלה, מאפשר פעולה שבמחי טעות טכנית קטנה, מבעיר את כל המדינה. איך אף אחד לא מדבר על זה? איך לא מעמידים את נתניהו וליברמן אל מול האטימות שלהם, המסכנת עכשיו כל כך הרבה חיים? לאשר פעולה המסכנת מדינה שלמה?

הרפיסות של המנהיגות הביטחונית מתגלית לא רק באישור המבצע הסודי. אם כבר טעו בכך טעות קולוסאלית, לפחות שיגיבו כפי שצריך על פעולות חמאס. מה שהיה צריך זה לשטח את עזה תוך מספר דקות. להפוך את עזה למדורת אש.
ומה עושים במקום זה? מתייעצים במשך שעות. כאילו ששלוש מאות רקטות על הדרום, סיוט למאות אלפי תושבים, הגיע לנתניהו וליברמן בהפתעה. מה הם צריכים להתייעץ? הם כבר מזמן היו צריכים להיות מוכנים לתרחיש כזה, וברגע שנוחתות רקטות ונוחתים טילים, מיד לשטח את עזה. לתת הוראה ברורה וחדה ברגע אחד.

בתוך חמש דקות הייתה צריכה לצאת הוראה, להודיע לכל תושבי עזה שהולכים להחריב את העיר מהאוויר, והתושבים שילכו לאן שהם רוצים. והיה צריך לבצע את זה. זו הדרך היחידה להחזיר את הכבוד הלאומי ואת ההרתעה. ולא רק לשטח את עזה, אלא לעשות סיכולים ממקודים לכל ראשי הטרוריסטים. בהוראה תוך חמש דקות.

וגם מה זו התופעה הזו, שלא הרמטכ"ל ולא ראש הממשלה ולא שר הביטחון מעדכנים? הם שותקים. מתוך זלזול באזרחי ישראל. כאילו כולנו מטומטמים. לא צריך שום סודיות. צריך היה לצאת מיד, ולהכריז שנתנה הוראה לצה"ל לשטח את עזה. אבל הם שותקים. והרי כל העימות הזה התחיל מהפעולה העלובה הסודית שהשתבשה.

ברגע שיפול הטיל הראשון בקיסריה, בבית העינוגים של ראש הממשלה ורעייתו שרה, ברגע שהטיל הזה רק יקלקל את תסרוקתה של שרה, הכל ייראה אחרת. אחת משתיים, או ששרה תדאג שלא ישלחו סיירת למבצע סודי מטומטם שיהרוס את ההסדרה בדקה התשעים, או שהיא תיתן לביבי הוראה לשטח את עזה.

אז זהו. האמת פשוטה. כמעט באנלית. הכל יקום וייפול לא על צערם, כאבם ודמם של מאות אלפי תושבי הדרום אלא רק על תסרוקתה של שרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.