ברוורמן: "לחרדים ולערבים ייקח זמן להפסיק להעלים מס"

יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ אבישי ברוורמן (העבודה), בוועידה השנתית למימון תאגידי של DC Finance ברמת גן: "לחרדים ולערבים ייקח זמן להפסיק להעלים מס".

ח"כ אבישי ברוורמן, המכהן גם כיו"ר ועדת הכלכלה בכנסת, דיבר הבוקר בוועידה השנתית למימון תאגידי של DC Finance ברמת גן, בדבריו אמר בין היתר: "העלמות המס עולות למדינה 50 מיליארד שקל. כדי להפסיק אותן צריך רפורמטור אדיר במשרד האוצר ורשות המסים. זה אפשרי להפסיק את העלמות המס. למגזר הערבי והחרדי זה ייקח חמש או שש שנים. צריך באוצר רפורמטור שיגלגל ברחובות העיר עם זפת ונוצות את מעלימי המס".

 

לדברי ברוורמן, שדיבר על הכלכלה הישראלית ומתח ביקורת על מדיניות הממשלה, אמר: "כשאנשים כמו סטנלי פישר אומרים 'הכלכלה בישראל היא מהטובות בעולם' וסטודנטים וצעירים שואלים – אם ככה, אז איך ייתכן שאם אנחנו לא ממשפחה עשירה אין לנו סיכוי להתפרנס בכבוד? התשובה היא: נכון, הצמיחה בארץ היא מהגבוהות בעולם המערבי, אין אינפלציה, האבטלה נמוכה, החוב נמוך יחסית ובעיקר, אנחנו 'סטארט-אפ ניישן'.

 

אבל ממוצעים לא באמת מתעד כלום, והוא בעיקר שקר. החציון הוא קנה המידה הנכון והוא מגלה – רוב האנשים כאן נמצאים במצב לא טוב. החציון כאן הוא 6,000 שקלים בחודש בלבד, יוקר המחיה גבוה, יוקר הדיור במאדים, ואנחנו בתחתית של העולם המערבי בחינוך, רווחה ובריאות, כך שהאזרח שמשתכר נמוך ומוציא הרבה לא מקבל מהממשלה כמעט כלום. אם היה צוות אחראי מבוגר ומוביל של הכלכלה הישראלית, ישראל יכולה תוך 6-7 שנים להיות מדינה עם תוצר גבוה אבל עם רמת שוויון כמו של סקנדינביה ואוסטרליה ולא חוסר שוויון נוסח ארצות הברית או מקסיקו כמו שקיים כיום. בשביל זה צריך דרך וחזון וצוות, ולא אני ואני והעיתון שלי".

 

גורמים בלשכתו של ח"כ ברוומרן עמם שוחחנו אומרים: "ברוורמן סבור כנדרש ליישם חובת דיווח כללית ללא דיחוי וזאת במטרה להילחם בהון השחור שהפסד ההכנסות בגינו מוערך בכחמישים מיליארד ₪. כדי למנוע נטל על משקי הבית המוחלשים שהכנסתם השנתית אינה עולה על מאתיים אלף ₪, ברוורמן מציע לדחות את היישום לגבי אוכלוסיות אילו לעוד חמש/שש שנים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.