ברוח טובה: פגישת הליכוד – הבית היהודי

למרות הקרירות וחילופי האשמות בין בנט לליכוד, הפגישה בין הבית היהודי לליכוד הסתיימה ברוח טובה

לאחר פגישה עם חברי הכנסת של 'הבית היהודי', חבר הכנסת זאב אלקין, חבר בצוות המשא ומתן של הליכוד, התייחס למו"מ בין הצדדים ואמר:"הפגישה הייתה באווירה טובה והוצגו לנו הרבה דרישות, כ-39 דרישות עם הרבה מאוד עלויות תקציביות של מיליארדים, אבל כך נהוג בתחילת מו"מ ואני בטוח שבהמשך השיחות ברוח הטובה שתמשיך כפי שהייתה בפגישה, נדע להתקדם מולם", אמר אלקין.

לדברי אלקין, הפגישה לא עסקה בחלוקת התיקים בממשלה הבאה אלא בדרישות תקציביות, תכניות ומדיניות הממשלה. "נגיע גם לנושאי התיקים. אני מקווה שכל השותפים מבינים שהליכוד קיבל 30 מנדטים וזו אמירה ברורה מאוד של הבוחר, שתצטרך לבוא לידי ביטוי.

חבר הכנסת יריב לוין, אמר כי ביומו הראשון של הדיונים, טבעי שתהיינה דרישות מרובות מצד השותפים. "אני חושב שבסך הכל השיחה עם נציגי 'הבית היהודי' הייתה טובה ופרודוקטיבית וכך אנחנו משוכנעים שיהיה גם בהמשך היום.

"פנינו להמשיך את המשא ומתן מתוך כבוד לשותפות הקואליציוניות ואנחנו מצפים לאחריות, לריאליזם ולהגעה להבנות עד כמה שניתן בזמן קצר", ציין ח"כ לוין.

עו"ד דוד שמרון התייחס אף הוא למומ ואמר:, "אני מקווה שבהמשך היום הזה יישא אופי דומה, שכן בסופו של דבר צריך להקים קואליציה שתדע להתנהל באופן קוהרנטי תוך שמיעת הצדדים השונים והגעה להסדר. זה מה שצריך לקרות בחדר משא ומתן, אנשים צריכים לבוא אל החדר ולהביע בו את דרישותיהם, לברר חילוקי דעות, ולנסות ולגשר על פני הדברים.

"יש לנו מספר רעיונות ואנחנו ננסה ללבן אותן על יסוד מה ששמענו ומה שנשמע ונציע פתרון שאני מאמין שיוכל להיות מקובל על כולם", הבהיר לגבי הבעיות שעלו על הפרק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.