ברוך דיין האמת: נפטר האדמו"ר מבאלחוב זצ"ל

ברוך דיין האמת; מבית החולים הדסה עין כרם נמסר על פטירתו של האדמו"ר מבאלחוב בית שמש הרה"צ רבי ישראל שנייבלג זצ"ל לאחר שהזדכך ביסורים מרים וקשים, בן 54 היה בפטירתו .

הבוקר התמוטט במהלך טיפול כימותרפי. החל לעבור סדרת טיפולים בעקבות המחלה הנוראה שהתגלתה בגופו, במהלך הלילה התלונן האדמו"ר על כאבים חזקים בגופו, בשעות הבוקר הוא התמוטט תוך כדי הטיפול הקשה שעבר, איבד את הכרתו ונזקק להחייאה.

מבדיקה ראשונית של רופאי בית החולים התגלה זיהום בדם , הרופאים עשו מאמצים ונלחמו על חיו במחלקת טיפול נמרץ.

במקביל התכנסו הבוקר חסידיו בבית שמש, שזעקו בתפילה ובתחנונים להחלמתו השלימה .

בד בבד גיסו כ”ק אדמו”ר מתולדות אברהם יצחק שליט”א הורה להוסיף עבורו את השם “אלטר”, אלא שכעבור שעות אחדות הוא השיב את נשמתו ליוצרה. יצויין כי האדמו"ר מתוא"י היה אמור לטוס לארה"ב היום (א) אך עקב פטירתו נדחתה הנסיעה למועד מאוחר יותר.

מתולדותיו

הרה"צ רבי ישראל שנייבלג נולד בארץ ישראל בי"ט תשרי בשנת תשי"ט, לאביו הגאון רבי ישעיה אלכסנדר שנייבלג זצ"ל, אב"ד בני ראם וחבר בד"ץ 'מחזיקי הדת' של בעלזא, ולאמו הרבנית באשע.

בהיותו בחור למד בישיבת בעלזא, כשהגיע לפרקו נישא לרעייתו הרבנית אסתר רחל רבקה, בת האדמו"ר מנדבורנא באניא צפת זצ"ל.

ברבות השנים, לאחר שהתגורר בצפת, הקים את בית מדרשו וקהילתו ברחוב הריב"ל בעיר בית שמש, ברח מאש המחלוקת, מכיריו מתארים אותו כאיש יהודי מתוק ונעים,  א גישמאקער חסידישער איד, מלא טעם, בעל יסורים גדול שצהלתו בפניו למרות שדאגתו בלבו.

הרבי זצ"ל נודע באמונתו הפשוטה שכל מה שעביד רחמנא לטב עביד ועל הכל אמר גם זו לטובה, גם היה נודע  בקירוב הלבבות אשר היה מעניק לכל יהודי באשר הוא, אנשים ששהו אצלו מספרים על אבא רחום שאהב את כולם כאילו הם בניו יחידיו, את כל יהודי ויהודי הוא קיבל בחביבות רבה והיה עושה הכל שביכולתו לסייע עבורו, וכל נזקק אדם מועט יכולת חש בביתו כבן בית ממש.

גם היה נערץ אצל אדמורי"ם רבים מעולם החסידות, וכן אצל רבנים מקרב העולם הליטאי, היה אהוב על הבריות ואהוב על השמים. רבים השיב מעוון, והכניסם תחת כנפי השכינה, דאג לכל מחסורם מהמסד ועד טפחות, גידלם חינכם וגם ליווה אותם אל חופתם, וכל זאת תוך שהוא מגדל את שבעת בניו לשם ולתפארת בדרכי אבותיו ורבותיו.

גם אצל חסידות חב"ד היה מאוד מקורב, אף היה משתתף באופן קבוע אצל סעודות ימי ההילולא של אדמור"י החסידות לדורותיהם והתועדויות וכדו', הוא אשר אמרנו האדמו"ר זצ"ל לא פסל אף אחד והיה אהוב ומיוחד אצל כולם חסידים כליטאים, ספרדים ותימנים וכדו'.

האדמו"ר נפטר לאחר זיכוך ביסורים נוראים, אך כל זה לא מנע ממנו להמשיך במסירות-נפש וביתר שאת את דרכו ועבודתו בקודש, בכל כוחותיו האחרונים.

עם היוודע דבר פטירתו בבית מדרשו, געו החסידים כולם בבכי מר אחד החסידים מיהר להסיר את הפרוכת , הוסר הנזר, כבה המאור. הותיר אחריו משפחה של תלמידי חכמים.

מסע ההלוויה ייצא היום (ראשון) בשעה שלוש בצהריים מבית מדרשו רחוב הריב"ל בבית שמש – ויטמן בהר המנוחות בירושלים.
תנצב"ה

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.