ברוך דיין האמת • הגאון רבי אלחנן הלפרין זצ"ל

אבל בלונדון • הלך לעולמו הגאון החסיד ר' אלחנן הלפרין זצ"ל גאב"ד ראדומישלא,המתגורר בשכונת גולדס גרין שבלונדון,• בן 94 בפטירתו היה מאושפז מספר חודשים בבית חולים במצב קשה.•

אבל בלונדון הלך לעולמו הגאון הצדיק רבי אלחנן הלפרין זצ"ל גאב"ד ראדומישלא שהתגורר בגולדס גרין. בן 94 בפטירתו היה מאושפז בחודשים האחרונים בבית החולים רויאל בלונדון. בשעות האחרונות חלה החמרה במצבו עד שהשיב את נשמתו ליוצרה..

הרב אלחנן (חונה) הלפרין – (נולד: כ"ה בכסלו תרפ"ב, 26 בינואר 1921) הוא רב בגולדרס גרין בלונדון ונשיא הארגון החרדי התאחדות קהילות החרדים. מכונה אב"ד ראדומישלא על שם מקום רבנות סבו רבי שמואל ענגיל.

תולדותיו: נולד בקאשוי (קושיצה) שבצ'כוסלובקיה (כיום בסלובקיה), למינדל ולרב דוד הלפרין שכיהן כרבה של דובשיץ, צאצא לרבי חיים הלברשטאם מצאנז ועוד. אמו הייתה בתו של הרב שמואל ענגיל.

למד אצל סבו, רבי שמואל ענגיל, ואצל הרב ישכר פרדס, רבה של דנקוב בפולין. בגיל 14 כתב מכתב לרבי יוסף רוזין (הרוגוצ'ובר), ובמכתב התשובה כונה "הרב הגאון".

בשנת תרצ"ט (1939) היגר ללונדון והיה משמשו ('הויז בחור') של רבי שלום מוסקוביץ', האדמו"ר משאץ. נישא לבתו של הרב נחום לידזרבסקי, חסיד אלכסנדר. בשנת תש"ב (1942) פתח את בית הכנסת, "בית שמואל" בשכונת גולדרס גרין, כיום מבתי הכנסת הגדולים בשכונה. בשנת תש"כ (1960) הקים את בית הספר "פרדס", על שם רבו הרב פרדס. בשנת תשמ"ד (1984), לאחר פטירת הרב שלמה שיינפלד, מונה במקומו לנשיא ארגון התאחדות קהילות החרדים.

הסתופף בחצרות אדמו"רים, בהם רבי אברהם שלום הלברשטאם מסטרופקוב שהתגורר בקאשוי, רבי יקותיאל יהודה הלברשטאם, מקלויזנבורג ורבי יואל טייטלבוים מסאטמר ומחשיב עצמו גם כתלמידו של הרב משה יצחק גווירצמן מפשעווארסק.

הותיר אחריו דור ישרים מבורך: חתנו רבי חיים אלתר דוד לייפר, האדמו"ר מנדבורנה חיפה. חתנו הרב שמעון למברגר, גאב"ד מאקווא.

בנו הרב יצחק אריה לייבוש, רב ברמות, חתן הרב שמואל אונסדרופר (חותנו של רבי צבי אלימלך הלברשטאם מצאנז).

נחמה מרים, אשת רבי מנחם נחום טברסקי מצ'רנוביל בבני ברק.

בנו הרב ישראל שמואל דוד נחום, רב בשכונת הנדון בלונדון, חתן הרב צבי הירש מייזליש אב"ד ווייצן ובהמשך רב בשיקגו..

בנו הרב חיים אהרן צבי, חתן הרב מנדיל שנייבאלג אב"ד מנצ'סטר..

בנו הרב שלום יוסף, רב בניו יורק. חתנו של רבי ברוך אברהם אונגר, האדמו"ר מנדבורנה בורו פארק.

בנו הרב משה יהודה דוב, רב בית הכנסת "בית שמואל" שהקים אביו. חתן הרב משה חיים ברנדסרופר מלונדון.

חתנו הרב יוסף משה שניאורסון, ראש ישיבת טשעבין.

לפניות לכתב: ar0544335347@gmail.com

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.