ברוך מתיר אסורים: האסיר אורי כצמן שוחרר מהכלא הרוסי בדרך נס – תמונות

בערב ראש חודש אלול שוחרר ממעצר בקייב שבאוקראינה אורי בן פלינה (כצמן) ישראלי רוסי שנטפלו אליו בעלילה אנטישמית כאילו ועסק בסחר באיברים, יצויין שבאותה תקופה של ראש השנה מתקיים העליהום תקשורתי הקבוע בתקשורת האוקראינית מידי שנה עם הגעת החסידים לאומן ר"ה וכל דבר שנודף רדיפת יהדות מנופח מעבר לפורפוציות והעיתונים האוקראינים דיווחו על יהודי בוגר יחידה קרבית שבא כביכול לאוקראינה והקים ארגון מסועף של סחר באיברים וכו'.

הוא נעצר לפני 3 שנים ושבועיים בתשעה באב ושוחרר אתמול בצורה ניסית ופתאומית כשבדיון שגרתי בבית משפט פנה אליו השופט ואמר שהוא משוחרר לנפשו (עוד שרק לפני חודש ניסו לתפור לו תיק נוסף שהיה יכול להושיב אותו ל15 שנים בכלא) בדיוק באותה השעה התקיים ברית בקייב לתינוק בן 8 ימים והרב ישעי' בינר פנה לכמה ילדים בבקשה שיגידו בשעת הברית פרק תהילים לזכותו של אורי בן פלינה וכעבור שעה הוא מקבל טלפון מאורי; אני בחוץ!

להלן סיפורו של אורי בראשי פרקים; מיד עם מעצרו נוצר קשר פלאי וניסי עם הרב דן סלוצקי שאמץ את התיק לליבו וליווה את אורי מבחינה גשמית ורוחנית הן במזון כשר והן בדאגה לחברותות שלמדו איתו מידי ערב בטלפון שהוברח לתא המאסר וכך מידי ערב למד כשעה גמרא והתקדם לאט לאט במעלות התורה ויראה. אורי שנכנס עם אפס ידיעות על מה היא תורה ומצוות התחיל לפני שנתיים בלימוד גמרא ברכות חלק א' שוטנשטיין עם הלל כהן והמשיך עם הרב רפי כץ ובשנה וחצי האחרונות למד מידי ערב בערב עם ישעי'ה בינר והנה בדיוק שלשום הם סיימו את כרך א' של ברכות שוטנשטיין והיו אמורים היום להתחיל את חלק ב'.

היום ראש חודש אלול הגיע למניין הראשון של קהילת אורח חיים בקייב והלך למקווה המפואר בשכונת פדול לראשונה בחייו ומשם זכה להגיד ברוך מתיר אסורים והגומל בהתרגשות נפלאה ועוד שעה ארוכה המשיך בתפילת שמונה עשרה במניין לראשונה בחייו. מיד אחרי התפילה אף השתתף בברית מילה של יהודי בן 52 שמיד אח"כ אף פדה את עצמו ואורי הכהן (כצמן) זכה לשמש ככהן הפודה.

אורי מבטיח להוציא לאור ספר על ההשגחה הפרטית שליוותה אותו כל הזמן במעצר, על עוד יהודים שמצא בכלא, ובעיקר על היהדות הצרופה שזכה להכיר דווקא בכלא בקייב.

צילום: קוקר

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.