ברוסיה זועמים: ישראל אשמה בהפלת המטוס הרוסי

במשרד ההגנה הרוסי האשימו כי הטייסים הישראלים השתמשו במטוס הרוסי כפיתיון, כך שמערכות ההגנה הסוריות יינעלו עליו ולא על מטוסי הקרב הישראלים

שעות לאחר שחיל האוויר תקף מחסני נשק בלטקיה, התברר כי במהלך התקיפה התרסק מטוס ריגול רוסי שעל סיפונו שהו כ-15 חיילים רוסים. בקרמלין זעמו על ישראל שלא טרחה לעדכן אותם על התקיפה בזמן, ומסרו: "אנו בוחנים את המקרה, נגיב בהמשך". עוד נמסר מהקרמלין כי הם מודאגים מאוד מהפלת המטוס וכי עמדתה של רוסיה הועברה על ידי משרד ההגנה. ‏המטוס הרוסי שהופל, איליוישן IL-20 ועליו חיילים רוסיים, הוא מטוס תובלה המשמש את הרוסים כמכ"מ מוטס המנטר את התנועות האוויריות באזור.

במקביל, שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו שוחח עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ואמר לו כי ישראל אשמה בהפלת המטוס הרוסי על ידי מערכות ההגנה הסוריות. שויגו אמר לליברמן כי פעולותיה של ישראל היו "חסרות אחריות" וכי הן הובילו למותם של 15 רוסים. בעקבות הפלת המטוס, שגריר ישראל ברוסיה גרי קורן זומן לשיחה במשרד החוץ הרוסי.


משרד ההגנה הרוסי טען עוד כי ישראל עדכנה את הרוסים דקה לפני התקיפה בלטקיה וכי המטוס הופל על ידי צבא סוריה. הרוסים מסרו כי המטוס עבר בדרכן של מערכות ההגנה האווירית הסוריות.

עוד נמסר כי כי רוסיה שומרת לעצמה את הזכות להגיב בהתאם לפעולותיה העוינות של ישראל. במשרד ההגנה הרוסי האשימו כי הטייסים הישראלים השתמשו במטוס הרוסי כפיתיון, כך שמערכות ההגנה הסוריות יינעלו עליו ולא על מטוסי הקרב הישראלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.