"הממשלה לא תחזיק מעמד, לא נראה שקל"

האופוריה התחלפה בדאגה: מנהלי המוסדות חוששים שהקואליציה לא תאריך ימים – מה שימחק את הישגי הנציגים החרדים

לאחר ההסכם הקואליציוני עם יהדות התורה על החזרת התקציבים לישיבות, מנהלי המוסדות היו באופוריה, עתה הם מודאגים לאור המפץ הפוליטי.

אחד ממנהלי המוסדות הביע פסימיות בנוגע להשבת הכספים, בשיחה ל'קוקר' הוא מספר, "כבר חלמנו שהתקציבים חוזרים, אך לשווא, עד שהממשלה הזאת תחזיק לא בטוח שנראה שנקבל את הכסף".

ראש כולל ידוע במודיעין עילית אומר ל'קוקר': קשה להאמין שנתניהו יכול להחזיק ממשלה של 61 חברים שיכולים לפרק את הממשלה בכל יום נתון".

גם פוליטיקאים חרדים מיהרו לצנן את ההתלהבות הראשונית . ח"כ מאיר פרוש, הנחשב לסמן הימני של מפלגת יהדות התורה, אמר כי הוא מודאג מכך שהמשבר יגרום להקמתה של ממשלת אחדות ביחד עם "המחנה הציוני".

"ממשלת אחדות היא ממשלת תקיעה לאומית. זה לתקוע נושאים ולא לעשות כלום, ובשביל זה הרצוג הלך לבחירות. ההיסטוריה מלמדת שממשלת אחדות לא טובה עבור הציבור החרדי", אמר פרוש ל-nrg, שהביע תקווה כי "הצדדים יגלו אחריות, כך שיהיה באפשרות נתניהו להודיע לנשיא בהקדם שהוא יכול להרכיב ממשלה צרה של 61 חברי כנסת".

ואילו, ברחוב החרדי עוקבים בדריכות אחר המשך המגעים הפוליטיים עם בנט בתקווה לממשלת אחדות שתייצב את הממשלה.

היום , יו"ר יש עתיד יאיר לפיד המשיך במסע ההסתה שלו וקרא לצאת לרחובות, לפיד תקף את נתניהו ואמר: ״איך הוא יכול להצליח כשראש הממשלה עושה מכירת חיסול של המדינה? לצערנו, הסחטנות ניצחה. המקורבים והג׳ובים קיבלן את ליטרת הבשר על חשבון הציבור והאדם העובד. נתניהו חותם ומגיש לכולנו את החשבון״. לפיד הוסיף כי יש עתיד ״תבעיר את הרחובות״ נגד מהלכי הממשלה החדשה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.