תסריט האימים של המפלגות החרדיות

חשש במפלגות החרדיות: ח"כ רחל עזריה ממפלגת כולנו תוביל קו ליברלי-לעומתי בסוגיות אזרחיות, מה שעלול להביא להפלת הממשלה

על רקע המפץ הפוליטי שהביא להקמת ממשלת 61 – במפלגות החרדיות מריחים צרות בהרכב הקואליציה הצרה הנוכחית שעשויה להתפורר על חודו של חבר כנסת בודד שיערוק למחנה האופוזיציה.

לאחר החגיגות ומחול התרועות ברחוב החרדי על השבת הקצבאות, ליברמן הצליח להשבית את השמחה שהתפוגגה בטעם מהול בחששות לצד תקווה שנתניהו – אשל יצליחו להרחיב את הקואליציה הצרה.

המוקש הגדול  שטמון בקואליציה צרה מלבד היריבות המרה בתוך הליכוד, הוא בתוך סיעת 'כולנו', בסיעות החרדיות מביטים בחשדנות לעבר רחל עזריה מי שהייתה סגנית ראש העיר וחברת מועצת העיר ירושלים מטעם סיעת "ירושלמים" מאז שנת 2008,  עזריה היא פעילה חברתית וממובילות מחאת העגלות. בתחילת 2015 הצטרפה למפלגת "כולנו".

כשיעלו חוקי הגיוס והגיור עזריה תמנע ותביא בכך למשבר הקואליציוני שיביא לפירוק הקואליציה. החרדים לא ישלימו עם חוק הגיוס. "מחוק הגיוס אנו פחות חוששים", מספר לנו חבר כנסת חרדי, "עזריה הבטיחה לנו שלא תתנגד להסרת הסנקציות הפלילות" הוא אומר, מה שכן, ביהדות התורה חוששים כי חוק הגיור עשוי להוות מכשול עם השקפת עולמה של חברת הכנסת הפלורליסטית של המפלגה החברתית.

עזריה עצמה הייתה חברה בתנועת "ירושלמים שמאגדת תושבים חילונים ודתיים, ופועלת לקידום החינוך, חיזוק השכונות ושמירת החופש הדתי בירושלים.

 

באוקטובר 2010, במהלך חג סוכות, הגישה עזריה עתירה לבג"ץ (נגד משטרת ישראל ועיריית ירושלים) בשל אי-אכיפת החוק אשר אסר על הפרדה מגדרית במדרכות. ההפרדה התקיימה בשכונת מאה שערים במהלך החג. עזריה זכתה בעתירה, אך כיוון שהחלטת בג"ץ לא יושמה הגישה עתירה נוספת באוקטובר 2011 וגם בה זכתה‏.

בעקבות העתירה פיטר ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, את עזריה מהקואליציה, לטענתו, בשל הכללתה של העירייה ברשימת המשיבים. הפיטורים הובילו לסערה תקשורתית והעלאת נושא הדרת נשים לראש סדר היום הציבורי‏.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יש לה אח חרדי, צריכה קצת יחס ,ופרסום, ובזה נגמר העניין.

    נחמן |
    הגב