בריטנה תצביע: להתנתק או להשאר? (וידאו)

24 שעות לפני משאל העם, בריטניה דנה בשאלה אחת – האם להישאר באיחוד האירופי או להיפרד. שליח חדשות 2 בלונדון מציג את ההתלבטות. { דיווח מלונדון}

24 שעות לפני משאל העם, בריטניה דנה בשאלה אחת – האם להישאר באיחוד האירופי או להיפרד. שליח חדשות 2 בלונדון מתלבט  בסוגיות שקורעות את הממלכה.

על פי הדיווחים בתקשורת הבריטית, מלכת בריטניה שאלה בארוחת ערב השבוע: "תנו לי שלוש סיבות טובות שבגללן בריטניה צריכה להשאר באיחוד האירופי".

בסוגיית הביטחון ישנה טענה  שא"א לסמוך על האמינות והסודיות של כל מדינות האיחוד האירופי:

כתב חדשות 2 מלונדון אלעד שמחיוף מתלבט עם עצמו – באדיבות רשת 

מנגד, התומכים טוענים כי שיתוף הפעולה של מדינות האיחוד במודיעין בבלימת חוליות טרור, וכי האויב כבר לא יושב בברלין.

בנושא ההגירה טוענים התומכים טוען שעם השלמת המהלך, בריטניה תיפרד מהמדיניות של האיחוד שמכתיבה לבריטים מדיניות קליטת מהגרים ופליטים.

אבל מה שמניע יותר את המצביעים הם המהגרים ממדינות מזרח אירופה שחברות באיחוד – מהגרים שמגיעים ומתחרים עם הבריטים על המשרות באי, עם דרישות שכר נמוכות בהרבה.

ראש הממשלה דייוויד קמרון אמר כי."יציאה תוביל את בריטניה למיתון נוראי" – כך אומרים בקמפיין שרוצה להשאר באיחוד. רוב הכלכלנים, בעלי החברות וראשי המערכות הכלכליות מסכימים עם קמרון ומבקשים שבריטניה תשאיר אותם באיחוד.

הבריטים שמבקשים לעזוב את האיחוד טוענים שמשלם המיסים הבריטי לא יצטרך לשלם מיליארדי לירות שטרלינג למען פרוייקטים במדינות אחרות. "המלכה אוהבת לעורר שיחות ערות וסביב השולחן, שאלות כאלה הופכות למשחק פינג פונג של טיעונים", אמר מקור בארמון לדיילי טלגראף.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.