בריטניה החליטה שלא לתקוף – אובמה יתקוף לבד? – צפו בוידאו

 הפרלמנט הבריטי דחה הלילה (שישי) את הצעתו של ראש הממשלה דיוויד קמרון שתביא להתערבות צבאית בסוריה.

במקביל, מדווח עיתון ה"ניו יורק טיימס" כי נשיא ארצות הברית ברק אובמה אינוו חושש לבצע את המתקפה לבדו מבלי להסתייע בבריטניה.

 גורמים בממשל האמריקני אמרו כי אובמה מוכן לאפשרות שארצו תבצע את התקיפה ללא תמיכת האו"ם ובני הברית. אובמה הבהיר כי הוא  יקבל בברכה השתתפות בינלאומית בפעולה בסוריה, אך הוא אינו סומך ידיו על השתתפות שכזו.

ב"ניו יורק טיימס", פורסם כי המתקפה האמריקנית עשויה לצאת אל הפועל כבר ביום שבת הקרוב, עם יציאתם של פקחי האו"ם משטח סוריה

חברי הפרלמנט בבריטניה הדהימו כי והצביעו ברוב של 285 מול 272 נגד התערבות צבאית אפשרית בסוריה, כדי להרתיע אותה משימוש חוזר בנשק כימי. "הבית לא אישר את ההצעה. ברור לי שהפרלמנט הבריטי, שמשקף את רצון העם, לא רוצה בפעולה צבאית", אמר קמרון לאחר המפלה שנחל בבית הנבחרים בלונדון. "הבנתי את זה, ואפעל בהתאם".

 שר ההגנה הבריטי פיליפ האמונד  הבהיר כי בהתאם לתוצאות ההצבעה בפרלמנט, בריטניה לא תשתתף בפעולה צבאית נגד סוריה,  עוד הוסיף כי להערכתו האמריקנים מאוכזבים מתוצאות ההצבעה. עם זאת האמונד העריך כי הפעולה הצבאית בסוריה תצא לפועל למרות פרישת הבריטים מהקואליציה.

. דוברת המועצה לביטחון לאומי של ארצות הברית, קייטלין היידן, אמרה כי האמריקנים מודעים להחלטת הפרלמנט הבריטי לפרוש מקואליצית המדינות שמוכנות לפעול צבאית בסוריה. היא ציינה כי הנשיא סבור שישנם "אינטרסים אמריקניים משמעותיים שהתנהלות המשטר הסורי מסכנת את העם הסורי.

צפו בהודעת קמרון

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.