בריטניה: מחאת הפרות בסופר-מרקט (וידאו)

איגודי החקלאים הבריטים החלו לנקוט צעדים קיצוניים כדי להסב את תשומת לבה של החברה הבריטית והממשל המקומי לבעיות הכלכליות של החקלאים במדינה שנמצאים על סף קריסה – צפו

שוק החלב בבריטניה נמצא במשבר חמור, לאור כך החליטו החקלאים לצאת למחאה קיצונית  שכללה הובלת עדרי פרות לתוך רשתות השיווק. בעזרת הפרות שהפתיעו את הקונים בסופרמרקט, קרא ארגון החוואים הלאומי של בריטניה לכל בעלי החנויות בדרישה להציג באופן ברור את המחיר שאמורים לגבות.

 

על פי התקשורת הבריטית, ישנם הבדלים עצומים בין הרשתות. חלק מהם גובים  קצת יותר משני שקלים על ליטר חלב ובאחרות גובים אפילו שקל וחצי – פחות מהמחיר שעולה לחקלאי לייצר את החלב. הפרות, יחד עם עוד 70 מפגינים, צעדו באחת מאותן חנויות. "אם מחיר החלב כל כך נמוך, במהלך ששת החודשים הקרובים לא ן9ם087]-פ-ישאר חלב טרי במדינה הזו", אמר אחד המפגינים תוך כדי שהוא מפנה את המדפים מהחלב הזול. "אנחנו נסגור. אי אפשר למכור חלב בכזה מחיר. אסור שחלב יהיה זול יותר ממים מבוקבקים".

200 חקלאים נטשו את התעשייה בבריטניה מאז תחילת השנה בגלל ההכנסות הנמוכות. לדבריהם, הייצור של ליטר חלב עולה שישה פנים יותר מהסכום שהם מקבלים על החלב. "זה מצב לא הגיוני", הם טוענים. בפגישה שתיערך היום בלונדון יעלו ארגוני החקלאים את דרישותיהם מול הממשל ויתכננו את המשך המאבק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.