בריסל נצורה • 3 ימי אבל, 34 הרוגים, אל-על מבטלת טיסותיה(שידור חוזר)

מתקפת הטרור בבריסל: משטרת בלגיה פרסמה הערב הודעה כי היא מחפשת אחר אחד החשודים בביצוע המתקפה בנמל התעופה בבריסל. המשטרה הגדירה את החשוד מבוקש והפיצה תמונה שבה תועד החשוד לפני הפיגוע, לבוש בבגדים בהירים וחובש כובע שחור. הצטרפו לשידור החי

מתקפת הטרור בבריסל: משטרת בלגיה פרסמה הערב הודעה כי היא מחפשת אחר אחד החשודים בביצוע המתקפה בנמל התעופה בבריסל. המשטרה הגדירה את החשוד מבוקש והפיצה תמונה שבה תועד החשוד לפני הפיגוע, לבוש בבגדים בהירים וחובש כובע שחור.

ברחבי אירופה הוכו שוב בתדהמה בעקבות מתקפת טרור נוספת על אדמת היבשת, שאירעה הפעם בבריסל. הרשויות מנסות בשעות האחרונות לפענח את המתקפה המשולבת בשדה תעופה ובתחנת מטרו בעיר, שבמהלכה נהרגו לפחות 34 בני אדם ועוד יותר מ-180 איש נפצעו. כמו כן, ראש ממשלת בלגיה שארל מישל כינס מסיבת עיתונאים ואמר כי מדובר ב"יום שחור עבור האומה". מנהיגים מרחבי העולם גינו את הפיגועים, ובחלק ממדינות אירופה הועלתה הכוננות.

ארגון המדינה האיסלמית, דאע"ש, הודיע באמצעות סוכנות ידיעות מזרח תיכונית כי הוא ביצע את מתקפת הטרור.אל-על מבטלת טיסותיה לבריסל מחר. החברה מודיעה כי טיסת אל-על 333 לבריסל מחר וטיסת אל-על 332 מבריסל מבוטלות עקב סגירת שדה התעופה בבריסל.

(באדיבות רשת)

לפי הדיווחים, 14 אנשים נהרגו בפיצוצים בשדה התעופה ועוד 20 לפחות נהרגו במטרו. כ-35 אנשים נפצעו באורח קשה. הנתונים אינם סופיים, וצפויים, למרבה הצער, לעלות עוד. ראש ממשלת בלגיה הנחה את הציבור "להימנע מתנועה" ברחובות.

הפיצוצים בבריסל באים ארבעה ימים אחרי מעצרו של סאלח עבדסלאם, המחבל הנמלט ממתקפת הטרור בפריז בנובמבר שעבר. מאז המעצר היו כוחות הביטחון הבלגים בכוננות גבוהה מחשש לתגובה מצד ג'יהאדיסטים הנמצאים במדינה. יצויין כי עבדסלאם אמר בחקירתו כי בתקופה שחלפה מאז המתקפה בפריז, הוא עסק בהקמת רשת טרור חדשה. בתקשורת הבלגית כבר מתפרסמות הערכות הקשורות בין מעצרו של עבדסלאם למתקפה הנוכחית בבריסל, אולם אין לכך כל ביסוס בשלב זה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.