ברית האחים חזרה: לפיד חיבק בחום את בנט – סיקור ותמונות

שחוק הגיוס עלה להצבעה. מליאת הכנסת התרוקנה מחברים, מהצצה חטופה ללוח הכנסת עולה כי מחצית מחברי הכנסת פשוט לא היו נוכחים בבית.

בנט חיבק את לפיד שחיבק אותו בחזרה, ברית האחים חזרה ובגדול. נתניהו הסיר את משקפיו וניפק חיוך מלאכותי. ליברמן שנטש את דרעי לאנחות התחבק עם לפיד בחיבוק דוב.  כל רעיה בגדו בה.

לאחר מכן יצא  מהמליאה,  יו"ר יש עתיד, שר האוצר יאיר לפיד, (הציונות ניצחה) ומייד הוא התפנה לכלי התקשורת. בראיון  ל-ynet הוא אמר: "אני מאושר, אבל לא שמח. זאת מהפכה, אבל מרגע זה אנחנו מחויבים ועל כתפינו לדאוג שהחרדים ישתלבו טוב בצה"ל ובשוק העבודה ושהחברה החילונית תקבל אותם. אני מאושר כי זו התחלה של תיקון גדול עם אוכלוסייה שהמדינה כמעט שלא התייחסה אליה".

לפיד הוסיף:  "האופוזיציה השתמטה. זוהי ההשתמטות של הרצוג ואין דרך אחרת לראות את ההיעדרות הזו מהמליאה. כדי להתחנף לש"ס, מפלגת העבודה לא באה להצביע על נושא כל כך קריטי כמו גיוס לצה"ל. דרעי סובב את הרצוג. די היה לשמוע את דבריו של השר שי פירון, שציטט את סבו של הרצוג, ומהם עולה כמה חשוב היה שהרצוג ומפלגתו יבואו לתמוך בחוק החשוב הזה".

לפיד אמר כי לעובדה שהאופוזיציה בחרה להחרים את ההצבעה הזו יהיו השלכות גם בהמשך: "מי שלא הצביע בעד השוויון בנטל לא יקבל מאיתנו אף קול במרוץ לנשיאות. אדם שמסיבות פוליטיות הכי קטנוניות לא בא לתמוך בשירות צבאי ויציאה לעבודה ובמקום זה העדיף להצטלם בין דרעי לטיבי, לא יכול להיות נשיא ולא יקבל אצלנו קולות".

 

חברי הכנסת החרדים עוד לא הספיקו לנוח מבית שמש וכבר היו  התעטפו באבל. חבר הכנסת יעקב ליצמן (יהדות התורה) תקף היום (רביעי) בחריפות את חברי הקואליציה על אישור חוק הגיוס החדש ואמר כי מדובר ב"יום שחור וכואב למדינה".

 "ממשלת ישראל והעומד בראשה בנימין נתניהו יזכרו לדראון עולם על הרמת ידם נגד עולם התורה והפיכת לומדי התורה לעבריינים פליליים שעלולים להיות מושלכים לכלא בעוון לימוד תורה", אמר ליצמן לאחר ההצבעה. החוק אושר בקריאה שנייה ושלישית בהצבעה שנערכה הבוקר במליאה ברוב של 67 בעד מול מתנגד אחד, חבר הכנסת יוני שטבון.

 

 "נתניהו הוא האחראי הישיר להפקרת החרדים ולפגיעה במעמדם של בני הישיבות", הוסיף סגן שר הבריאות לשעבר. הוא המשיך ותקף את מפלגת הבית היהודי ואמר כי ההצבעה בעד החוק מהווה "חרפה נוראה" עבור חברי הכנסת מטעם המפלגה.

 

"הם שותפים לפשע היסטורי שירשם על שמם בשל פגיעתם החמורה בלומדי התורה", הוא אמר. ליצמן גם שיבח את חבר הכנסת שטבון על כך שהיה היחיד שהתנגד לחוק: "הוא היה צדיק בסדום".

צילומים: פלאש90

. . . .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.