ברית הזוגיות צעד היסטורי או היסטרי? הפרשן עמית סגל על פתרון נהדר למצוקת לפיד – צפו בוידאו

פרשן וכתב ערוץ 2 יוצא היום חוצץ נגד החייאת ברית הזוגיות מחדש והשקתו בכנסת, במטרה להכות בחרדים, ואומר כי זה אומר יותר מרמז שלפיד שרוי במצוקה קשה עקב התמיכה היורדת בו ובמפלגתו שלא מצליחה לעלות בסקרים.

עמית סגל אומר היום לסיון רהב מאיר: "זה מה שקורה ליאיר לפיד: בספר ההפעלה של יושב ראש "יש עתיד" כתוב: "אם נקלעת לצרות בנושאים הכלכליים, היכנס להתכתשות עם החרדים".

איך אני יודע?" שואל סגל, ועונה: "יש הסכם קואליציוני. זה אולי המסמך החשוב ביותר שכתב יאיר לפיד יחד עם הליכוד. הוא היה אז מלך העולם. מה שרצה – הוא קיבל. וזה גם מההסכמים הקואליציוניים המפורטים ביותר שהיו. יש שם תקציבי מעונות, ניצולי שואה וכן הלאה. מה יש על דת ומדינה? כלום. שום דבר במשא ומתן הקואליציוני לא התייחס לנושאי דת ומדינה: לא ברית הזוגיות ולא התחבורה הציבורית בשבת. למעשה, יש רק סעיף אחד: זכות וטו ל"בית היהודי" בנושא"

ועוד דבר מוסיף הפרשן עמית סגל ומגלה מי הפיל את ההצע"ח הזאת כששטרית הציע אותה: "לא שמענו מילה בנושא הזה מלפיד עד היום. בניגוד אליו, ח"כ מאיר שטרית ממפלגת התנועה, הביא לוועדת שרים וחקיקה לפני ארבעה חודשים הצעה הרבה יותר רזה". אבל מי הפיל את הצעת החוק? ניחשתם נכון. יש עתיד, ב"יש עתיד" מסבירים שהסיבה להצעת החוק שהם הפילו היא בגלל שהם רצו הצעה יותר נרחבת. למה הדבר דומה? שיביאו לממשלה את סיפוח מעלה אדומים, והשר בנט יגיד "לא. אני רוצה קודם כל לספח את כל יהודה ושומרון, ואת דמשק".

לסיכום, אומר סגל: " שום דבר אמיתי לא ייצא מהצעת החוק הזאת שגם בתוך "יש עתיד" היו עליה חילוקי דעות כבדים. רק הערה אחת נשארת: יאיר לפיד במצוקה כרגע, והוא זקוק נואשות להישג".

צפו בניתוח הפרשן עמית סגל – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.