המועצת החסידית החליטה שלא להחליט

לפני זמן קצר נערך משאל טלפוני בין חברי המועצת החסידית לגבי התמיכה בין ברקוביץ לליאון, ובסיומה החליטו שלא להחליט

לפני זמן קצר נערך משאל טלפוני בין חברי המועצת החסידית לגבי התמיכה בין ברקוביץ לליאון, ובסיומה החליטו שלא להחליט. לעת עתה לא יצא מכתב משום צד לאף צד- מה שמלמד על ערפל כבד בגזרה החסידית עד לרגע האחרון שבו תנתן הוראה שקטה.

ל'אקטואליק' נודע כי ברקוביץ מתזז בין כל החסידויות וסוגר עימם דילים תמורת מבנים. בשישי כבר גובש הסכם בין חסידות בעלזא לאנשיו של ברקוביץ. הערכה היא כי גם בגור יודיעו על תמיכה שקטה בברקו, שזוכה לתמיכה גם מצד הפלג הירושלמי שיעדיף שלא להצביע. מנגד, במחנה ליאון מנסים לגשש אצל ראש הממשלה בניסיון להטות את הכף לטובתם המשמעות: הקרב בין הצדדים – הולך ונהיה צמוד יותר מתמיד.

הכתב עמית סגל כתב בטוויטר כי "עבור ברקוביץ הימנעות חסידית תהיה חדשה נפלאה.הפלג הירושלמי יעדיף אותו על פני 5 שנות חרם של ליאון ודגל התורה, הבית היהודי בירושלים נוטה כעת אליו, וקמפיין געוואלד חזק בציבור הציוני, מול תחושת השאננות בציבור החרדי (שממילא כבר הצביע עבור הרשימה למועצה) יכולים להשאיר את המרוץ הזה פתוח".

כמה שאלות שנותרו פתוחות: 1. האם ליצמן מוביל לפילוג שיוביל לקרע עצום בין המחנות? 2. האם הבטאונים החסידים יחלו לפמפם כבר מהשבוע מאמרי שטנה נגד דגל ושס? 3. האם כל זה יוביל לפילוג גם בבחירות לכנסת? לפי הלך הרוחות והזעם החסידי המבעבע נדמה כי אין מנוס מהיפרדות, אך דבר אחד יכול למנוע את הקרע המתגבש: והיא: פגישה דרמטית בין ארזי הדור – מרן הגר"ח קניבסקי לבין מרן האדמו"ר מגור – פגישה מעין זאת ותמונת פיוס יכולה לסלול את הדרך לשלום, באם לא – נראה שתשמ"ט הולכת לחזור על עצמה במהדורה חוזרת בבחירות לכנסת.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עכשיו מקלב ששפך אש ועשן על החסידים מדבר על אחדות? תתביישו לכם. רק על הלעג ששפכתם מיום

  שלישי כלפי הכשלון של החסידים לא נצביע ליאון. חודש פלוס שתיתם את דם החסידים דיברתם סרה באדמורים לעגתם ועדיין לועגים ברחוב בבתי כנסת ומעל כל אתר ברשת. עכשיו אתם צריכים אותם? לא ולא. חסידים לא יצביעו לליאון. על שפיכות דמים ועוד בפרהסיה, אתם הרי יודעים ללמוד, התורה (של השנאה) רק אצלכם, אז אתם יודעים שאין מחילה אין סליחה אין כפרה!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. טוב מאד. שימשיכו ככה. בין כה וכה

  החסידים לא יצאו להצביע.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב