ברקוביץ מסיר את הכפפות: החרדים יחנקו את ליאון

המעומד לראשות ירושלים עופר ברקוביץ מסיר את הכפפות ויוצא בקמפיין אגרסיבי כנגד משה ליאון בו הוא מדגיש את הקשר בין החרדים לליאון

לאחר שרוב המפלגות כבר סגרו עם משה ליאון, המעומד לראשות ירושלים עופר ברקוביץ מסיר את הכפפות ויוצא בקמפיין אגרסיבי כנגד משה ליאון בו הוא מדגיש את הקשר בין החרדים לליאון ובכך מנסה לרמוז על קנוניה שנרקמה בין הצדדים. במודעה מככבים דיקונם של גפני דרעי וליברמן שחונקים, פיזית, את משה ליאון – ״איפה היית כשירושלים נפלה?״ , נכתב במודעה.

במקביל, המשא ומתן בין אגודת ישראל לליאון נמשך גם בשעה זו, הצדדים נועדים בביתו של משה ליאון בשכונת רחביה בירושלים.  נציג חסידות גור חבר המועצה יוחנן וייצמן אמר היום בשיחות סגורות כי: "בנושאי הדת וקדושת ירושלים, יהיה הרבה יותר קל להגיע לסיכומים עם עופר ברקוביץ מאשר עם משה ליאון". מנגד, בדגל טוענים כי בגור חושבים על הג'ובים וההקצאות ופחות על השבת.

בשעות האחרונות חל עיכוב במשא ומתן בין אגודת ישראל למשה ליאון לאחר שדגל התורה מבקשת את תיק התכנון והבנייה לרשותה בעוד אגודת ישראל מסרבת לוותר. לאקטואליק נודע כי העיכוב במו"מ סובב כולו על תיק התכנון ובניה. בעוד החסידים מתעקשים, הליטאים והספרדים מסרבים.  גורם נוסף העריך באוזניניו כי "על זה יקום וייפול דבר".

ל'אקטואליק' נודע כי בקרב הליטאים בירושלים ישנה תסיסה על החלוקה הלא הגיונית: "לא ייתכן שאגודת ישראל הקטנה שמונה שלושה מנדטים קטנים, תדרוש מדגל על ששת מנדטיה את התכנון והבנייה.

מנגד, באגודה דוחים את הטענות ואומרים כי לא קיבלו כל התחייבות בנושא מתחם התחנה והמשך חילולי השבת בבירה. ועל כך משיבים גורמים בדגל:" איפה אגודה היתה שדרסו את השבת בקדנציה של ברקת שזכה לתמיכה גוראית?.

מוקדם יותר פרסמנו כי בשס הטילו וטו על תיק החינוך, שיישאר אצל ש"ס ולא יועבר לדגל התורה כפי שסוכם בסיכום קודם. הסיכום הזה עלול לעלות ביוקר לאגודה שתצטרך לוותר על התכנון ובנייה לטובת דגל התורה שתשאר בלי תפקיד בכיר.

 

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מתברר שדגל צדקו

  אחרי הקמפיין הזה נגד ליאון המסורתי כבר ברור לכולם מה ברקוביץ היה עושה אם דייטש החרדי היה היחיד מולו. כמו שעכשיו הוא מנסה להפוך את זה למלחמה של דתיים בחילונים.

  היסטוריון |
  הגב
 2. המה כרעו ונפלו

  כן לא מתביישים
  יד החסידים על התחתונה
  חסידים אלימים מגושמים ושטלתנים
  סוף סוף ציבור בני התורה ישלטו ויהנו
  ונהפוך ונהפוך אשר ישלטו היהודים המה בשונאיהם

  אלעזר מנחם |
  הגב