ברקת: "אם ארוץ שוב, אני מקווה שהחרדים יזכרו את הדברים הטובים שעשיתי"

ניר ברקת בראיון ל'קול ברמה': "קיבלתי החלטה עקרונית שאני מנתק את המחשבה לרוץ לקדנציה שלישית או לעבור לארצי עד שיהיה תקציב. רוב זמני על זה. אסיים את זה ואעבור לנושא הבא"

בראיון שהעניק אמש ראש העיר ירושלים ני ברקת ל'מהדורה המקומית' בקול ברמה בהגשת ישראל אוחיון ויעקב גרודקה, התייחס ברקת לשלל נושאים העומדים על הפרק.

אתה נמצא בכל יום שני בכנסת בועדת הליכוד. מה מעשיך שם?

ב"כל ימי שני אני מזכיר שלירושלים עדיין אין תקציב, זו העיר היחידה בארץ שב-2018, אין לה תקציב. את כל כוחי בכנסת אני משקיע למען התקציב.

"קיבלתי החלטה עקרונית שאני מנתק את המחשבה לרוץ לקדנציה שלישית או לעבור לארצי עד שיהיה תקציב. רוב זמני על זה. אסיים את זה ואעבור לנושא הבא.

"הבוקר הייתי בכנס בשבע על הפיתוח שהעיר עוברת בשנים האחרונות על כיתות הלימוד. אני מתייעץ בכל בוקר על שיפור למען התושבים.

"ברגע שאסיים את התקציב ואת הפערים מול האוצר, אכריז על המשך דרכי. קיבלתי החלטה שעד שאין תקציב לירושלים, כל הנושא הארצי בהקפאה מוחלטת. יש פערים רבים עם משרד האוצר שרחוקים מלהיפטר, ברגע שזה יקרה אני מתחייב – הודעה על המשך דרכי בתוך שבוע".

יש הבדל בין הקדנציה הראשונה לקדנציה הזו לגבי היחס עם הציבור החרדי?

"העיר שייכת לכולם ואנו צריכים לוודא שכל תושב ירגיש בבית. תמיד צריך לשפר את איכות החיים לכל תושב".

בקדנציה האחרונה ישבת עם החרדים, וזה עושה אותך כמועמד לגיטימי של הציבור החרדי.

"השאיפה שלי מאז ומתמיד להסתדר עם כולם,.  לדעת מה הם חושבים, מה הרבנים חושבים. כשנכנסתי, התקציב עלה פי שניים בתקציב השוטף ופי שישה בתקציב הפיתוח. היום אני יודע לתת יותר מענה לציבור החרדי, ולתת שירות טוב יותר. אין מגזר שלא התקדם מאז כניסתי לתפקיד.

"כל ילדי ירושלים הם ילדיי, הייתי אצל גדולי ישראל שהזכירו לי את החשיבות של העיר ובמיוחד לציבור הדתי והחרדי. בשנים האחרונות אני מאוד שמח שהקשר עם החרדים התהדק".

בהתייחסו להכרזת סגנו מאיר תורג'מן כי ירוץ לראשות העיר, אמר ברקת: "מאיר הכריז על ריצתו לראשות העיר אבל הכריז שאם ארוץ, הוא יסיר את המועמדות שלו".

עוד אמר ברקת, "במידה ואחליט לרוץ שוב לראשות העיר, אני תקווה שהמגזר החרדי יזכור את הדברים הטובים שעשיתי".

בהתייחסו למצוקת הכיתות החרדית, אמר ברקת: "עשר שנים אני ראש עיר, אף ילד חרדי לא נזרק ממבנה. אני מכיר את עניין הת"ת ברמות ב', זה אפילו לא שנוי במחלוקת, פתרנו דברים הרבה יותר מורכבים ונפתור גם את זה".

בסוף הראיון התייחס למסקנות המשטרה נגד נתניהו (שטרם פורסם בזמן קיום הראיון), ואמר: "גם אם יוגשו המלצות נגד ראש הממשלה, זה לא אומר שהוא אשם. אני סומך עליו ומאמין בחפותו עד שיוכח אחרת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.