ברקת בביקור היסטורי בישיבת מיר: "לא אשכח את הביקור לעולם"

ראש העיר ירושלים ניר ברקת בביקור היסטורי בהיכל ישיבת מיר המעטירה:"המחזה של אלפי תלמידים שוקדים על תלמודם מרגשת ומעצימה מאד. זכיתי לחוויה רוחנית גדולה ומיוחדת שלא תישכח ממני לעולם"

בביקור מיוחד שנערך היום (ה) בישיבת מיר בירושלים, הגיעו ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, יחד עם מנכ"ל העירייה אמנון מרחב, חברי מועצת העיר החרדיים, אליעזר ראוכברגר, שלמה רוזנשטיין, ישראל קלרמן, יצחק פינדרוס, אברהם בצלאל וחיים כהן. וכן יועציו של ראש העיר אברהם קרויזר ויעקב איזק.

בכניסה להיכל הישיבה התרשמו חברי הפמליה מול אלפי התלמידים הגודשים את המקום ואת האולמות הסמוכים בלימוד תורה בהתמדה רבה, כיאה לתחילת זמן אלול. ראש העירייה התיישב לצד הגאון רבי ניסן קפלן מראשי הישיבה ושוחחו בדברי תורה בסוגיה במסכת גיטין.

בטקס קבלת פנים שנערך בחדר האוכל של הישיבה, נכחו ראש ישיבת מיר הגאון הגדול רבי אליעזר יהודה פינקל שליט"א, הגאון רבי בנימין קרליבך, הגאון רבי נחמן ליוואויץ, הגאון רבי ניסן קפלן, הרב אליפנט,

ראש הישיבה שליט"א אמר בדבריו כי ירושלים התברכה בתפארת התורה בדמות ישיבת מיר כמקום בו נשמע קול תורה יום ולילה. כאן במיר לומדים מעל 8,000 תלמידים כ"י מ- 28 מדינות ברחבי העולם מה שהופך את היכל ישיבת מיר על מבואותיה והאולמות הסמוכים לה כמעצמת תורנית מובילה בעולם היהודי. ראש הישיבה אמר כי כולו תקווה שראש העיר הבין את החשיבות של ישיבת מיר לירושלים בפרט וארץ ישראל בכלל.

ראש העיריה ניר ברקת אמר כי "בביקורי בהיכל ישיבת מיר בירושלים, יחד עם ראשי ומנהלי הישיבה, אחזה אותי התרגשות רבה. זו הישיבה הגדולה בעולם, עם היסטוריה מפוארת ועצומה, ספינת הדגל של עולם הישיבות הפועלת בירושלים מזה עשרות שנים. המחזה של אלפי תלמידים שוקדים על תלמודם מרגשת ומעצימה מאד. זכיתי לחוויה רוחנית גדולה ומיוחדת שלא תישכח ממני לעולם"

בדבריו הודיע כי יוקם לאלתר צוות היגוי משותף לעיריה ולישיבה בראשות מנכ"ל העיריה אמנון מרחב, במטרה לשמור על מקום התורה ולחזקו בכל דרך שהיא, תוך דאגה להפיכת אזור הישיבה לקמפוס מפואר, בהיבט התשתיתי והלוגיסטי, כדי לכבד את הישיבה ותלמידיה.

ראש הישיבה העניק לראש העיריה הקדשה אישית שנכתב על הספר "ובכל נפשך" ספר זיכרון לאביו הגדול, הגאון הצדיק ראש הישיבה רבי נתן צבי פינקל זצ"ל, בו נכתב: "לכבוד ראש עיריית ירושלים מר ניר ברקת, ה"ז מזכרת מביקור בישיבה הקדושה. שתזכה לקדש שם שמים ולרומם את קרן התורה. בברכת התורה, אליעזר יהודה פינקל".

צפו בתיעוד של הצלם שלומי כהן

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.