מקלב הביך את ברקת בערלוי: "האדמו"ר כאב על חילולי השבת קיים את צוואתו"

במהלך ניחום אבלים אצל בני האדמו"ר מערלוי זצ"ל בה היו נכחים ח"כ אורי מקלב וראש עיריית ירושלים ניר ברקת, הפנה מקלב הערה לברקת: "האדמו"ר זצ"ל כאב תמיד את כאבה של השבת וקדושת ירושלים וזו ההזדמנות שאכן תקיים את רצונו של האדמו"ר זצ"ל ותשמור על קדושת ירושלים" {בניחום בערלוי}

במהלך ניחום אבלים אצל בני האדמו"ר מערלוי זצ"ל בה היו נכחים ח"כ אורי מקלב וראש עיריית ירושלים ניר ברקת, הפנה מקלב הערה לברקת: "האדמו"ר זצ"ל כאב את כאבה של השבת, זה ההזדמנות לקיים את דבריו".

תחילה העיר ראש עיריית ירושלים ניר ברקת על הדו קיום המיוחד בו מצטיינת קהילת ערלוי בקטמון שם מתגוררים חילונים לצד חרדים, לאחר מכן סיפר כי היום העביר תקציב בעיריית ירושלים כמעט פה אחד ברוח הדו קיום והסובלנות של האדמו"ר מערלוי, ואף בישיבת המועצה הועלו זכרו של האדמו"ר".

ח"כ אורי מקלב מ'דגל התורה' שהגיע באמצע דבריו, קם וביקש להוסיף לדברי ראש העיר כי האדמו"ר זצ"ל כאב תמיד את כאבה של השבת וקדושת ירושלים וזו ההזדמנות שאכן תקיים את רצונו של האדמו"ר זצ"ל ותשמור על קדושת ירושלים".

בתוך כך אלפים נוהרים בימים אלו לניחום אבלים אצל בני האדמו"ר מערלוי זצ"ל. חברי מועצת גדולי התורה לצד ראשי המפלגות החרדיות פקדו את בית האבלים.

המוני בני אדם, חסידים ואנשי מעשה, אדמו”רים, רבנים, שרים וח”כים נוהרים לניחום אבלים אצל כ”ק האדמו”ר מערלוי ואחיו הרבנים שליט"א היושבים שבעה על פטירת אביהם המנהיג הדגול, בביתו ברחוב משמר העם 11 בשכונת קטמון בירושלים.

אמש (רביעי) פקדו חברי מועצת גדולי התורה מרנן האדמו"רים מויז'ניץ, צאנז וסערט ויז'ניץ את בית האבלים לאחר השתתפותם בכינוס מועצת גדולי התורה בירושלים.

גם אישים מהמערכת הפוליטית הגיעו לנחם, כשבין היתר הגיעו: שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, יו"ר 'דגל התורה' ויו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני ויו"ר ש"ס השר הרב אריה דרעי. בשעות הבוקר אמש פקד את בית האבלים יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג שהיה בקשרי התייעצות עם האדמו"ר מערלוי זצ"ל.

20160225100735

20160225100735 (1)

20160225100735 (2)

20160225100735 (3)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.