ברקת העניק לארדן אות "מגן ירושלים"

אות מגן ירושלים הוענק לח“כ גלעד ארדן, השר לביטחון הפנים, על עמידתו לימין העיר ותושביה

ראש העיר ירושלים ניר ברקת העניק היום לשר לביטחון פנים גלעד ארדן את אות מגן ירושלים על פעילותו לחיזוק ביטחונה של ירושלים

ראש העיר ירושלים ניר ברקת העניק היום לשר השר לביטחון הפנים, לנושאים אסטרטגיים וההסברה גלעד ארדן את אות מגן ירושלים על פעילותו לחיזוק ביטחונה של ירושלים, במהלך כינוס מיוחד של וועדת החירום והביטחון של העירייה בה השתתף השר.

ראש העיר הציג בפני השר כמה מן ההישגים הבולטים הנוגעים לביטחונה של הבירה: תוספת של 1,200 שוטרים לעיר ירושלים, הקמת שני מרכזי שיטור במזרח העיר ושניים נוספים מתוכננים ל-2018 , שיתוף פעולה אזרחי-ביטחוני ליצירת מבצעי אכיפה משולבים, במסגרת תפיסת הביטחון – "טוב עם הטובים, רע עם הרעים", הקמת יחידת אכיפה משולבת: השיטור העירוני, מערך אבטחה מדלג למוסדות חינוך, מוכנות לחירום – שיתוף פעולה בין המשרד לביטחון פנים, העירייה והמשטרה והקמת חמ"ל אחוד.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת ציין כי "ההתגייסות וההירתמות המיוחדת של השר לחיזוק הביטחון האישי של תושבי ירושלים בעתות חירום ושגרה ופעילותו לפתיחת תחנות חדשות של משטרת ישראל בכל חלקי העיר, לתוספת משמעותית של כוח אדם למשטרת מחוז ירושלים ולשיתוף פעולה הדוק עם עיריית ירושלים, תרמו תרומה משמעותית לקיומה של שגרת חיים ברוכה ובטוחה בירושלים בירתנו", והוסיף כי הוא מודה לשר בשם תושבי ירושלים ומוקיריה מהארץ ומהעולם על פעולתו לחיזוק ירושלים בירת העם היהודי לדורותיו, בשנת היובל לאיחודהּ.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר כי "הריבונות שלנו והזכות שלנו על ארץ ישראל נבחנת יום-יום, ומתחילה כאן בירושלים. לא במקרה גל הטרור הנוכחי התחיל בירושלים עם הירצחו של אלכסנדר לב ליבוביץ ז"ל. לב הסכסוך הוא על הזכות של העם היהודי להיות הריבון בירושלים, בבית המקדש, באזורים שמסביב לו ובשאר חלקי העיר." עוד הוסיף השר כי "אנחנו בעיצומה של תוכנית כוללת בעלות מיליארד ש"ח לחיזוק ביטחון ירושלים: תוספת שוטרים לבירה, תוכנית "מבט ירושלים"- תוכנית טכנולוגית שתכלול אלפי מצלמות שיחוברו למקום אחד וינטרלו מראש מחבלים שעלולים לפגוע בביטחון האישי, מרכז שיטור משולב בשועפאט, מרכז דומה יקום גם בבית חנינא בצפון הבירה, הקמת יחידת השיטור עירוני בירושלים הכוללת 50 שוטרים ו- 50 פקחים, יחידות סיור רגלי, יחידה מיוחדת להר הבית ועוד." השר הודה לראש העיר ניר ברקת על קבלת המגן והתעודה, "תודה על הקשב הרב ושיתוף הפעולה. אנו נמשיך ונחזק את הביטחון בירושלים ובכל מדינת ישראל."

טפסר בכיר משה סויסה מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים: "בשמי ובשם כל לוחמי האש בירושלים, אנחנו מברכים את השר ארדן על זכייתו בפרס "מגן העיר". בשנים האחרונות, בהובלת השר לבט"פ גלעד ארדן, אנחנו רואים במחוז ירושלים תנופה אדירה בבניית תחנות כבאות והצלה, רכש של ציוד מתקדם רכבי כיבוי חדישים, גיוס לוחמי אש רבים. בנוסף, מוקמות תחנות חדשות במזרח העיר, תחנות אשר מייעלות את השירות לאזרחים ומחזקות את הריבונות בכל רחבי ירושלים. בזכות ההתגייסות של השר, אנשי המשרד, ונציבות כבאות והצלה לישראל למען שיפור מערך הכבאות בישראל ובירושלים בפרט, חייהם ורכושם של רבים מתושבי ירושלים ניצלו מפגיעה, ושגרת החיים הטובה בעיר ירושלים נשמרת ללא הפרעה. וכפי שנאמר בספר ישעיהו: "עַל חוֹמֹתַיִךְ יְרוּשָׁלִַם הִפְקַדְתִּי שֹׁמְרִים, כָּל הַיּוֹם וְכָל הַלַּיְלָה תָּמִיד לֹא יֶחֱשׁוּ."

קרדיט צילום: ג'קי לוי, עיריית ירושלים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.